Priečinok Doručená pošta je plný....

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Igor Kuhn
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 1. Septembra 2015, 17:27

Priečinok Doručená pošta je plný....

Príspevok od užívateľa Igor Kuhn » 1. Septembra 2015, 17:33

Dobrý deň,

Prosím Vás o radu pri riešení nasledovného problému:
Pouzivam Mozilla Thunderbird 38.2.0. Z nicoho nic (mozno po poslednom update) mi vyhlasil ze nemoze prijat dalsie spravy lebo schranka je plna (Priečinok Doručená pošta je plný a nie je možné, aby obsahoval viac správ). Vyprazdnil som ju a spravil vsetko, co odporucal troubleshooting na forach, ale nepomohlo to. Z ponuky zmizla moznost zhustit priecinky. Myslim si, zeproblem je v tom, ze velkost suboru inboc v mojom profile na disku presahuje 4GB. Ale, kedze nemozem pouzit zhustenie, nemam ho ako zmensit.
Viete mi prosim pomoct?
Vopred dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Priečinok Doručená pošta je plný....

Príspevok od užívateľa Ansambl » 1. Septembra 2015, 18:52

Pokiaľ mate dosť miesta na disku, je možné, že už je preplnený priečinok "Doručená pošta" kde je Thunderbirdom stanovený maximálny objem 4GB (rovnako ako aj pre každý samostatný priečinok). Kliknite na priečinok "Doručená pošta" pravým tlačidlom myši, vyberte "Vlastnosti" a preverte akú velkosť na disku zaberá.
Limit veľkosti zložky je detailnejšie vysvetlený tuna:
http://kb.mozillazine.org/Limits_%28Thu ... _messages.

Odporúčam staré správy z preplneného priečinka "Doručená pošta" odstrániť, alebo archivovať. Postup archivácie:
Označte všetku starú poštu v priečinku "Doručená pošta" (cca 1000 emailov) a zvolte a (stlačiť klávesu a), alebo ich po označení archivujte aj takto (druhá možnosť):
- Thunderbird - Správa - Archivovať
- uvoľnili ste si miesto v priečinku a všetka stará pošta je ARCHIVOVANÁ - nájdete ju v priečinku ARCHÍV.

Potom je nutné ešte "Vykonať údržbu priečinkov"..
POSTUP:
- Thunderbird - Súbor - Vykonať údržbu priečinkov
http://imgbank.cz/images/2015/08/19/Thu ... cinkov.jpg

Ďalšou možnosťou je, že ste narazili na limit veľkosti niektorého iného priečinka, kde je maximálny limit tak isto 4GB.
V tomto prípade pomôže to isté - uvolniť preplnený priečinok archiváciou, alebo odstránením starých správ, a následným spustením "Údržby priečinkov".

Napísať odpoveď