poslat dalej

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
symbio1
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 9. Marca 2007, 20:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať užívateľa:

Re: poslat dalej

Príspevok od užívateľa symbio1 » 16. Novembra 2015, 16:24

dakujem za pomoc. musel som vytvorit novy profil a uz je po probleme :)
Este raz dakujem krasne

symbio1
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 9. Marca 2007, 20:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať užívateľa:

Re: poslat dalej

Príspevok od užívateľa symbio1 » 26. Novembra 2015, 16:13

vyriesil som to vytvorenim noveho profilu...
ako prenesiem nastavenia, filtre, kontakty a maily?

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: poslat dalej

Príspevok od užívateľa Ansambl » 26. Novembra 2015, 16:32

Thunderbird prenos pošty, hesiel, nastavení... atď:
Zo starého PROFILU Thunderbirdu prekopírujte do nového PROFILU Thunderbirdu celý priečinok Mail (Ak mate prístup POP3) a priečinok ImapMail (ak mate prístup IMAP). Tam je všetko to čo potrebujete - všetka pošta a nastavenie účtov. Takto mate teraz skopírovanú poštu a nastavenia účtov. Pokiaľ spustite Thunderbird, tak uvidíte späť svoju starú poštu.

K spokojnosti teraz chýbajú iba KONTAKTY. Ukončite Thunderbird. Zo starého užívateľského profilu skopírujte všetke súbory, ktoré majú príponu *.mab. V prípade zhody mena v NOVOM profile ich jednoducho prepíšte. V obľúbenom editore, najlepšie v takom, ktorý podporuje kódovanie UTF-8, otvorte súbor prefs.js z NOVÉHO profilu. Označte v ňom všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers, odstráňte ich a na ich miesto doplňte ze STARÉHO súboru prefs.js zo zálohovaného profilu všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers. Uložte zmeny a spustite Thunderbird.
http://imgbank.cz/images/2015/09/13/notebok.jpg

Keď v Thunderbirde spustite Adresár, uvidíte späť všetky vaše kontakty. Pokiaľ ste NEeditovali súbor prefs.js v editoru v kódovaní UTF-8, majú jednotlivé zložky s kontaktami poškodenú diakritiku, čo ľahko opravíte premenovaním zložiek na správne mená s diakritikou.

symbio1
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 9. Marca 2007, 20:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať užívateľa:

Re: poslat dalej

Príspevok od užívateľa symbio1 » 26. Novembra 2015, 17:00

skusil som uvedeny postup a pre istotu som si zalohoval stare adresare mail a imapmail. Bola to dobra myslienka, pretoze sa nestalo to, co som chcel, takze dakujem za radu, ale nepomohla...
Kontakty som vyriesil export / inport v adresari...
A ked skoirujem tie maily

Napísať odpoveď