Namiesto RE a FW otvorí novú správu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
em.u
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10. Júna 2008, 23:04

Namiesto RE a FW otvorí novú správu

Príspevok od užívateľa em.u » 26. Januára 2016, 12:07

Ahojte!

Nedávno som prešiel z TB 3.1.20 na verziu 38.5.0 (teraz už 38.5.1) a deje sa taká vec, že keď kliknem na "Odpovedať" či "Odoslať ďalej", otvorí to len novú správu. Chová sa to tak aj v núdzovom režime.
Je na to nejaký liek?

Ďakujem.
pozn.: rád by som vyliečil tento profil - je v ňom 14 účtov a kvantum priečinkov a filtrov. :)

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Namiesto RE a FW otvorí novú správu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 26. Januára 2016, 13:06

Vytvorte si NOVÝ PROFIL Thunderbirdu príkazom: "thunderbird -p" - bez úvodzoviek.

Do NOVÉHO PROFILU si zo STARÉHO PROFILU preneste kompletnú poštu, nastavenie účtov a adresár, ale nie celý profil. Podľa mňa je narušený profil Thunderbirdu.

Thunderbird prenos pošty, hesiel, nastavení... atď:
Zo starého PROFILU Thunderbirdu prekopírujte do nového PROFILU Thunderbirdu celý priečinok Mail (Ak mate prístup POP3) a priečinok ImapMail (ak mate prístup IMAP). Tam je všetko to čo potrebujete - všetka pošta a nastavenie účtov. Takto mate teraz skopírovanú poštu a nastavenia účtov. Pokiaľ spustite Thunderbird, tak uvidíte späť svoju starú poštu.

K spokojnosti teraz chýbajú iba KONTAKTY. Ukončite Thunderbird. Zo starého užívateľského profilu skopírujte všetke súbory, ktoré majú príponu *.mab. V prípade zhody mena v NOVOM profile ich jednoducho prepíšte. V obľúbenom editore, najlepšie v takom, ktorý podporuje kódovanie UTF-8, otvorte súbor prefs.js z NOVÉHO profilu. Označte v ňom všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers, odstráňte ich a na ich miesto doplňte ze STARÉHO súboru prefs.js zo zálohovaného profilu všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers. Uložte zmeny a spustite Thunderbird.
http://imgbank.cz/images/2015/09/13/notebok.jpg

Keď v Thunderbirde spustite Adresár, uvidíte späť všetky vaše kontakty. Pokiaľ ste NEeditovali súbor prefs.js v editoru v kódovaní UTF-8, majú jednotlivé zložky s kontaktami poškodenú diakritiku, čo ľahko opravíte premenovaním zložiek na správne mená s diakritikou.
====
Import kontaktov je aj jednoduchší v prípade, že máte ešte prístup k starému Thunderbirdu:
v starom Thunderbirde:
Thunderbird - Nástroje - Adresár - Nástroje - EXPORT - a vytvoriť si súbor *.ldif
a potom v novom Thunderbirde
Thunderbird - Nástroje - Adresár - Nástroje - IMPORT - Adresáre a tu mu ponúknuť ten vytvorený *.ldif súbor.


POZOR:
- všetky tieto kopírovania a premenovania sa musia vykonávať pri ukončenom (vypnutom) Thunderbirde !!!

em.u
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10. Júna 2008, 23:04

Re: Namiesto RE a FW otvorí novú správu

Príspevok od užívateľa em.u » 28. Januára 2016, 21:35

Ďakujem za ponúknutý návod.
Reagujem trochu s oneskorením, ale skúšal som sa s tým potrápiť, no neúspešne.
Vytvorím profil, nakopírujem doň priečinky Mail aj ImapMail (spolu majú skoro 45G). Spustím TB a on sa ešte stále tvári "panensky" a núka mi vytvoriť mailovú schránku, alebo nastaviť parametre existujúcej. Keď zruším to okno, dostávam sa do prázdneho, nepoužitého klienta - žiadne účty, ani priečinky.
Čo včul?

Napísať odpoveď