PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
fanta1
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19. Októbra 2009, 23:03

PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa fanta1 » 29. Januára 2016, 15:52

Keď chcem pridať ďalší nový účet v Thunderbirde , GMAIL konto, tak mi to hlási "Server pre prichádzajúcu poštu už existuje", a nevytvorí mi ho. Pritom neviem o žiadnom takom účte, ktorý by existoval v tomto zmysle na mojom PC. Pokúšal som sa o to už niekoľko krát a stále s rovnakým výsledkom. Kde mám prípadne pozrieť, či taký účet existuje naozaj.
Vedel by mi niekto poradiť, ako ďalej? Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa Ansambl » 29. Januára 2016, 16:01

Snažíte sa vytvoriť účet, ktorý je už vytvorený !

Odstráňte všetky nepotrebné účty z Thunderbirdu
- Thunderbird - Nástroje - Nastavenie účtov - Akcie s účtami (v ľavom spodnom rohu) - Odstrániť

a potom reštartovať Thunderbiť a vytvoriť NOVÝ účet.

fanta1
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19. Októbra 2009, 23:03

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa fanta1 » 29. Januára 2016, 16:05

Áno, áno, veď práve, presne toto som pozeral, ale na tom mieste sa žiadny gmail účet nenachádza. Nieje čo odstraňovať.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa Ansambl » 29. Januára 2016, 16:22

A až tam mate zaradený nejaký INÝ účet na gmail.com ?
===
Thunderbird vytvorenie účtu:
Iba pre gmail.com: Prihláste sa priamo z webu, či vám v gmail nenapísali, že vám zamietli možnost prihlásenia sa, a že prípadný útočník pozná vaše heslo, a že môžete znížiť zabezpečenie a potom že to pôjde. Takže problém môže byť aj vo vyššom zabezpečení na strane google.com. Stáva sa to vtedy, pokiaľ sa použije v krátkom čase pri prístupe k vášmu účtu viac prehliadačov alebo viac IP adries k prihláseniu.
Nedávno jsme zabránili pokusu o přihlášení do tohoto zařízení. Uvedli jste, že jste tento pokus provedli vy. Pro účely zabezpečení se toto zařízení bude po dobu dvou týdnů zobrazovat v seznamu. Zmíněnou událost můžete také prověřit na stránce
===
Preverte či mate vypnuté dvojstupňové overenie:
https://myaccount.google.com/security?pli=1#signin
a zapnite aj prístup pre menej bezpečné aplikácie:
https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps
===
A ešte preverte na webe, či ste si vo svojom účte povolili POP, alebo IMAP prístup:
Obrázok
Obrázok

fanta1
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19. Októbra 2009, 23:03

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa fanta1 » 29. Januára 2016, 17:10

Áno, mám tam zriadený účet na zoznam.sk a funguje. Dvojstupňové overenie mám vypnuté a stav IMAP mám v účte v nastaveniach povolený. Prístup na moje GMAIL konto mám ešte na jednom ďalšom PC. Môže toto byť problém? Na konto gmail sa hlásim cez IMAP aj tam a tam to funguje bez problémov. Po kontrole týchto nastavení mám pri pokuse vytvoriť konto stále rovnaký výsledok: "Server pre prichádzajúcu poštu už existuje".

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa Ansambl » 29. Januára 2016, 18:28

Nechajte Thunderbird, aby automaticky vytvoril tento účet na gmail.com. Nijak neupravujte automaticky nastavený POP a SMTP prístup k účtu. Iba zadajte správne prístupové MENO a prístupové HESLO. Potom by to mohlo fungovať.

fanta1
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19. Októbra 2009, 23:03

Re: PROBLEM vytvorenia noveho učtu GMAIL

Príspevok od užívateľa fanta1 » 3. Februára 2016, 13:46

To som samozrejme vyskúšal, ale opäť nezafungovalo. Ale už som to vyriešil. Odinštaloval som komplet Thunderbird z PC, aj z regitračnej databázy, a nainštaloval som ho úplne odznova. Všetko nabehlo štandardným postupom a funguje. Niekde bol problém v chybnom zápise niekde v inštalácii. Ďakujem za snahu pomôcť.

Napísať odpoveď