Thunderbird 45.0a RSS kanaly

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
evtom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21. Júla 2006, 15:00

Thunderbird 45.0a RSS kanaly

Príspevok od užívateľa evtom » 29. Apríla 2016, 21:46

Ahojte, prosba na vas. Po aktualizacii na verziu 45.0 mi zmizli RSS kanaly, cely "priecinok" v thunderbirde. Vsetky ostatne mailove konta nacitalo normalne a funguju. Ostal mi tam len jeden "priecinok" bez nazvu a nedalo sa s nim urobit nic. Ked som z adresara "...\Profiles\....default\Mail" odstranil priecinok s RSS kanalmi (RSS kanály) a vytvoril novy ucet pre odber RSS kanalov, nedal sa mi tam pridat riadny odber, ani cez firefox ponocou tlacidla "Odoberat" s moznostou cez aplikaciu firefox. Po kliknuti nan neurobilo nic. Ked som do novo vytvoreneho priecinka pre RSS ucet nakopiroval stare subory zo zalohovaneho priecinka pre RSS kanaly, tak ich sice zobrazilo, ale v sprave odoberania nebol ani jeden ucet a tak ich neaktualizovalo. A ten "priecinok" bez nazvu tam bol stalepo vsetkych tychto zmenach.
Ked som zmazal novo vytvoreny priecinok uctu RSS odberu a nakopirovani povodneho a nasledne nainstaloval staru verziu 38.2.0 (ktoru som v rychlosti nasiel v PC), tak RSS ucet funguje normalne aj zobrazi vsetky odbery a aj ich aktualizovalo a stiahlo nove prispevky.

Ma s tym este niekto problem? Som z toho nestastny, toto je prvy vazny problem s Thunderbirdol na vela vela rokov. Prosim o pomoc, preco mi verzia 45.0 nefugguje korektne. Dakujem za pomoc.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Thunderbird 45.0a RSS kanaly

Príspevok od užívateľa Ansambl » 30. Apríla 2016, 08:19

Aj mne sa to stalo. Vrátil som sa späť k Thunderbird verzia 38.7.2 a všetko mi funguje ako za mlada. Veľa vecí zatiaľ nie je kompatibilných s verziou 45.0. V Thunderbird verzia 38.7.2 som zakázal automatické aktualizácie a aj vyhľadávať najnovšie aktualizácie a počkám pár mesiacov, kým to bude opravené. V mojom prípade mi po aktualizácii nešli žiadne účty (všetkých 10) a žiadne doplnky a kalendár. Fungoval iba "Adresár".

evtom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21. Júla 2006, 15:00

Re: Thunderbird 45.0a RSS kanaly

Príspevok od užívateľa evtom » 1. Mája 2016, 17:50

Dakujem za reakciu, aspon viem, ze nie som sam :) Ja som si nastavil moznost aktualizacie na "Vyhladavat aktualizacie, ale poskytnut moznost zvolit, ci sa nainstaluju" a postupne som si Thunderbird zaktualizoval na poslednu funkcnu verziu 38.7.2. Uvidime, ci s tym nieco urobia, ak ano, vyskusam a a ak nezabudnem, dam sem info :)

evtom
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21. Júla 2006, 15:00

Re: Thunderbird 45.0a RSS kanaly

Príspevok od užívateľa evtom » 28. Mája 2016, 22:33

Tak nedavno bola spristupnena nova verzia 45.1.0. Konecne som si nasiel cas na jej vyskusanie a ako som slubil, pisem jej vysledok: Aktualizacia vyssie spominany problem nevyriesila a najnovia verzia Thunderbirdu nadalej znefunkcni RSS kanaly.

Napísať odpoveď