Nechtěné duplikování složek

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 17. Mája 2016, 00:48

Ahoj.....při snaze smazat složku v sekci Místní složkyse mi nějak množí (viz obrázek - zeleně označená je původní, ty červené jsou namnožené).

Obrázok

Netušíte čím to může být a jak se jich účinně zbavím?

Díky, Ivo
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 17. Mája 2016, 08:04

V mnohých prípadoch pomôže opraviť priečinok,
- kliknite na priečinok pravým tlačidlom myši a zvoľte "Vlastnosti" a vyberte "Opraviť priečinok":
http://imgbank.cz/images/2014/09/23/Thu ... ecinok.jpg
- postupne opravte aj ostatné priečinky

Potom je nutné "Vykonať údržbu priečinkov":
- Thunderbird - Súbor - Vykonať údržbu priečinkov
http://imgbank.cz/images/2015/08/19/Thu ... cinkov.jpg

Ak to nepomohlo, tak skúste ešte spustiť THUNDERBIRD V NÚDZOVOM REŽIME a preverte či chyba pretrváva (držte klávesu SHIFT pri spustení Thunderbirdu).
http://imgbank.cz/images/2015/08/23/Thu ... _rezim.jpg

=====
Ak to nepomohlo, potom kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok "Koš" a z rozprestrenej ponuky vyberte "Vlastnosti" a vypíšte do tohoto fóra všetko z políčka "Umiestnenie" - teda celú cestu k súboru Trash. Mám podozrenie, že ste odstránili celý priečinok „Odpadkový kôš“ a potom ste si ho nanovo vytvorili.

Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 17. Mája 2016, 10:19

Díky za reakci......začínám z toho být na prášky - vyzkoušel jsem výše popsané rady na všechny způsoby, výsledek byl různý (někdy se složka odstranila, někdy nee, někdy se okno "Vlastnosti složky" po jejich opravě nechtělo zavřít a musel jsem ho sestřelit). V některých případech se mi v okně "Vlastnosti složky" u položky "Adresa:" cesta zobrazovala, jindy ne (viz obrázek). Ty zduplikované podsložky byly i v jiných složkách, než jak jsem ilustroval na předchozím obrázku. Výsledek je takový, že po restartu TB se mi většina těch duplicit vrátila.

Cesta ke koši: mailbox: ///C:/Users/Ivo Brož/AppData/Roaming/Thunderbird/Profiles/v2clc9ji.default/Mail/Local Folders/Trash


Obrázok


Díky, Ivo
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 17. Mája 2016, 10:33

A "Opravit složku" ste skúsili?:

Obrázok

=======

Najjednoduchším riešením je ODSTRÁNIŤ ten problémový účet, reštartovať Thunderbird a vytvoriť NOVÝ - ten ODSTRÁNENÝ účet. Nemali by ste o nič prísť, ale pre istotu odporúčam si najskôr všetky správy z tohto problémového účtu niekam zálohovať (archivovať, premiestniť do iného (nového) priečinka ...)

Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 17. Mája 2016, 11:03

Samozřejmě jsem dle vaši rady každou složku samostatně opravoval, nechal proběhnout údržbu a mazal a totéž jsem zkoušel i v nouzovém režimu Thunderbirdu.

Asi se pokusím o vytvoření nové složky, do které postupně překopiruji žádoucí složky a podsložky. Jen se chci ještě zeptat, zda je moje úvaha správná: původní účet mám u poskytovatele Seznam.cz na serveru IMAP, ale protože mi tento server v TB neumožňuje tvorbu podsložek, tak jsem si to musel zkomplikovat "Místními složkami". Předpokládám, že do "Místních složek" a jejich podsložek se mi IMAP Seznamu.cz nesere?

Díky, Ivo.
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 17. Mája 2016, 16:17

Predpoklad je správny. To čo je v miestných zložkách nie je možné zobraziť na serveri.

Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 17. Mája 2016, 22:35

Tak jsem se snažil vytvořit novou složku, ze staré přesunout potřebné věci do nově vytvořené složky a starou smazat. Když jsem chtěl provést smazání, tak se mě to zeptalo - viz 1. obrázek


Obrázok


a když jsem to potvrdil, tak mi to oznámilo - viz 2. obrázek


Obrázok


.......začínám z toho být kružítko :shock:
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 18. Mája 2016, 05:57

Máte narušený profil Thunderbirdu. Vytvorte si NOVÝ PROFIL Thunderbirdu. Na vytvorenie nového profilu môžete použiť odkazy v ponuke Štart (WIN+R) a tu vypíšte: "thunderbird -p" - bez úvodzoviek a preverte, či problém pretrváva. Ak problém nepominie, tak sa môžete vrátiť k pôvodnému profilu tiež príkazom "thunderbird -p"
http://imgbank.cz/images/2015/08/20/Thu ... profil.jpg

Ak je problém odstránený, potom pokračujte v tvorbe (budovaní) NOVÉHO PROFILU Thunderbirdu. Nakoniec môžete ten STARÝ profil odstrániť.

Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 18. Mája 2016, 08:32

Samozřejmě, vyzkouším to........ale, je tu jedno ale - to duplikování složek se děje nahodile, takže účinnost tohoto opatření hned nezjistím (až v čase) :oops:
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 18. Mája 2016, 09:22

NOVÝ profil nijako nekomunikuje so STARÝM profilom, takže by to malo pomôcť.

Zo starého PROFILU Thunderbirdu prekopírujte do nového PROFILU Thunderbirdu celý priečinok Mail (Ak mate prístup POP3) a priečinok ImapMail (ak mate prístup IMAP). Tam je všetko to čo potrebujete - všetka pošta a nastavenie účtov. Takto mate teraz skopírovanú poštu a nastavenia účtov. Pokiaľ spustite Thunderbird, tak uvidíte späť svoju starú poštu.

K spokojnosti teraz chýbajú iba KONTAKTY. Ukončite Thunderbird. Zo starého užívateľského profilu skopírujte všetke súbory, ktoré majú príponu *.mab. V prípade zhody mena v NOVOM profile ich jednoducho prepíšte. V obľúbenom editore, najlepšie v takom, ktorý podporuje kódovanie UTF-8, otvorte súbor prefs.js z NOVÉHO profilu. Označte v ňom všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers, odstráňte ich a na ich miesto doplňte ze STARÉHO súboru prefs.js zo zálohovaného profilu všetke riadky, ktoré začínajú user_pref(„ldap_2.servers. Uložte zmeny a spustite Thunderbird.
http://imgbank.cz/images/2015/09/13/notebok.jpg

Keď v Thunderbirde spustite Adresár, uvidíte späť všetky vaše kontakty. Pokiaľ ste NEeditovali súbor prefs.js v editoru v kódovaní UTF-8, majú jednotlivé zložky s kontaktami poškodenú diakritiku, čo ľahko opravíte premenovaním zložiek na správne mená s diakritikou.

POZOR:
- všetky tieto kopírovania a premenovania sa musia vykonávať pri ukončenom (vypnutom) Thunderbirde !!!

====
Import kontaktov je aj jednoduchší v prípade, že máte ešte prístup k starému profilu Thunderbirdu:
v starom profile Thunderbirde:
Thunderbird - Nástroje - Adresár - Nástroje - EXPORT - a vytvoriť si súbor *.ldif
a potom v novom profile Thunderbirde
Thunderbird - Nástroje - Adresár - Nástroje - IMPORT - Adresáre a tu mu ponúknuť ten vytvorený *.ldif súbor.

Užívateľov profilový obrázok
ivosisko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14. Marca 2009, 07:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa ivosisko » 9. Júna 2016, 10:52

Ke změně profilu jsem se ještě z časových důvodů nedostal, ale asi mi nic jiného nezbude - žádné jiné způsoby nebyly účinné - co jsem odstranil, to se nastěhovalo zpátky :shock:

Navíc jsem zjistil, že když jsem v Místních složkách vytvořil složku, kdy byly v názvu použity uvozovky (v daném případě jako symbol pro inch), tak jsem do takové složky nic nenakopíroval ani nepřesunul. Následné umazaní uvozovek nepomohlo - musel jsem složku smazat (v tomto případě to šlo) a vytvořit novou bez uvozovek. Asi se to bude týkat i jiných speciálních znaků.

Takže zatím asi tolik

Ivo
Díky, Ivo

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nechtěné duplikování složek

Príspevok od užívateľa Ansambl » 9. Júna 2016, 13:09

ivosisko napísal:Ke změně profilu jsem se ještě z časových důvodů nedostal...
Normálne to trvá 1 až 2 minúty kopírovania importu kontaktov.

Napísať odpoveď