Zmena poradia učtov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
durols
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15. Septembra 2011, 19:42

Zmena poradia učtov

Príspevok od užívateľa durols » 29. Júla 2016, 16:45

Poraďte mi niekto. Keďže v Thundebird-u mám viac účtov, chcem zmeniť ich poradie. Nainštaloval som odporučaný doplnok Folderpane Tools a ja tak mi to nejde, hlási mi chybu. Za radu ešte raz ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Zmena poradia učtov

Príspevok od užívateľa Ansambl » 29. Júla 2016, 17:34

V uživatelském profilu zeditujte soubor prefs.js. V něm vyhledejte řádek podobný user_pref("mail.accountmanager.accounts", "account1,account2,account3,account4");.

Co znamená "account1" atd. zjistíte podle okolních řádků v prefs.js. Podstatné je, že tato předvolba určuje pořadí jednotlivých účtů. Prostým prohozením jednotliých účtů třeba do tvaru "account3,account2,account1,account4" změníte jejich pořadí. Důležitou věcí je jen to, aby první uváděný účet (v tomto případe "account3") byl nastaven u předvolby mail.accountmanager.defaultaccount tj. user_pref("mail.accountmanager.defaultaccount", "account3");.

Před editací si pro jistotu soubor prefs.js zazálohujte. Editaci přitom provádějte v editoru, který podporuje reprezentaci UTF-8. Např. PSPad.

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena poradia učtov

Príspevok od užívateľa Jacen » 29. Júla 2016, 18:11

Jednoduchšie to bude cez Config Editor ale pomocou rozšírenia Manually sort folders

Napísať odpoveď