Nedá sa odoslať dokument .doc z wordu ako príloha

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Adrián
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21. Júna 2007, 14:41

Nedá sa odoslať dokument .doc z wordu ako príloha

Príspevok od užívateľa Adrián » 26. Septembra 2017, 13:53

Dobrý deň, aj po dlhšom hľadaní som nenašiel podobnú tému s danou problematikou, takže zakladám novú tému. Office 2003 - dokument vytvorený v MS Word - voľba Súbor - Odoslať - Príjemca pošty (ako príloha) - a tu som skončil. Predvolený poštový klient je nastavený v systéme Mozilla Thunderbird, ale aj napriek tomu ma odkazuje na Microsoft Exchange a MS Outlook s chybovou hláškou - a jednoducho mi neotvorí predvolený TB. OS Win 7 64-bit. Ďakujem za pomoc.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Nedá sa odoslať dokument .doc z wordu ako príloha

Príspevok od užívateľa Ansambl » 26. Septembra 2017, 15:36

Spustite Thunderbird v NÚDZOVOM režime (zakázať všetky doplnky a nastaviť ovládacie prvky na predvolené hodnoty) a preverte či problém pretrváva. Na spustenie programu do núdzového režimu môžete použiť odkazy v ponuke Windows- Štart (WIN+R) - Spustiť a tu vypíšte:
thunderbird -safe-mode
alebo priamo z menu Thunderbird - Pomocník - Reštartovať a zakázať doplnky
https://support.mozilla.org/cs/kb/nouzo ... underbirdu
http://imgbank.cz/images/2015/07/21/Thu ... rezim0.jpg
ak všetko funguje tak ako má, hľadajte chybu v rozšíreniach. Vypnite ich a postupne zapínajte až zistíte, ktoré už nekompatibilné rozšírenie to spôsobuje, alebo znova spustite Thunderbird v NÚDZOVOM režime a podľa obrázka kliknite na tlačidlo "Vykonať zmeny a reštartovať".
=
Ak problém nepominie vytvorte si NOVÝ PROFIL. Na vytvorenie nového profilu môžete použiť odkazy v ponuke Štart (WIN+R) a tu vypíšte: "thunderbird -p" - bez úvodzoviek a preverte, či problém pretrváva. Ak problém nepominie, tak sa môžete vrátiť k pôvodnému profilu tiež príkazom "thunderbird -p"
http://imgbank.cz/images/2015/08/20/Thu ... profil.jpg

Napísať odpoveď