Stratili sa moznosti pre nacitanie novych sprav

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Dreamer
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28. Augusta 2010, 17:23

Stratili sa moznosti pre nacitanie novych sprav

Príspevok od užívateľa Dreamer » 15. Októbra 2017, 21:33

Zdravim, riesil som tento problem na inych forach, ciastocne sa mi podarilo zistit, kde je problem, ale vyriesit sa mi to nepodarilo, tu je moja otazka, aj aktualizacie:

Po aktualizacii na verziu 52.1.1 (32-bit) nastal problem, pouzivam portable verziu, anglicky jazyk, niekolko gmail uctov a Windows 10 Home 64-bit 1703. Thunderbird nemam v priecinku "Program Files" alebo v priecinku "C:\Programs". Aktualne uz pouzivam verziu 52.4.0 (32-bit).

Problem je, ze prve tlacidlo "Get messages" ma pod-menu a tam su polozky: "Get all new messages" a jednotlive ucty, no tie tam v novej verzii nie su. Nove maily mi chodia, ale ked kliknem na "Get all new messages", nic sa nedeje. Taktiez nemozem kliknut na jednotlive ucty, aby sa skontrolovali nove spravy len pre jeden ucet - kedze na niektorych mam nastavenu kontrolu na dlhsiu dobu.

Skusal som odobrat tlacidlo "Get messages" a znovu pridat, aj "Restore default set", taktiez menu polozka ani kl. skratka Shift+F5 nenacita nove spravy. Ani spustit program ako administrator nepomohlo. Pod Account settings > nazov uctu > Copies & Folders > je viacero drop-down menu s textom "No available folders", napriek tomu sa mi maily niekde ukladaju.

Skusal som obnovit starsiu zalohu, vsetko az na priecinom Mail a vsetko opat funguje. V nastaveniach profilu mam moznost "Local folders" ako som pisal, z moznostou zmeny, takze problem je zrejme v pristupe. Program sa uz aktualizoval, nestihol som to zastavit, po restarte sa problem vratil. Mohol by som aktualizacie zastavit, ale urcite nechcem dlhodobo pouzivat staru verziu.

Problem je teda v novej verzii, nieco sa tam zmenilo, co zablokovalo pristup k "Local folders" a menu polozky pod "Get messages" tlacidlom.

Ako by sa to dalo opravit? Staru verziu pouzivat nechcem a nastavovat vsetky nastavenia a ucty nanovo sa mi nechce, hlavne ak sa problem moze vratit.

Dakujem.

Napísať odpoveď