zmlizli správy z účtu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

zmlizli správy z účtu

Príspevok od užívateľa Adrique » 4. Decembra 2017, 12:30

Z jedného IMAP účtu mi zmizla drvivá väčšina správ - 11 rokov správ až po koniec tohto novembra + sa zachovalo zopár správ z februára 2017 a jeden "bonusový" mail z novembra 2016. Vzhľadom na to, že sa jedná o IMAP účet, správy zmizli zo všetkých syndronizovaných zariadení a nedajú sa nájsť ani na serveri.
Skúšal som obnoviť správy opravou priečinka (pravý klik na priečinok - vlastnosti - opraviť priečinok), následne som skúšal vymazať msf súbor, ale ani to nepomohlo.
Z druhého počítača, kam mi tiež chodí pošta tohto účtu som si pred spustením TB zazálohoval profil, resp. priečinky predmetného účtu. V súbore "Inbox", ktorý má vyše 7GB vidno, že v ňom siahajú maily do roku 2015 (čo je stále bieda oproti pôvodnému stavu, ale vždy lepšie ako nič), avšak neviem nájsť spôsob, ako importovať správy z tohto súboru do TB.
Skúsil som aj rozšírenie ImportExportTools, ale ten nevie vytiahnuť maily zo súboru Inbox.
Odoslané správy a návrhy
Nejaká rada, čo s tým? Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: zmlizli správy z účtu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 4. Decembra 2017, 13:47

Správy boli odstránené zo servera. S tým Thunderbird neurobí nič. Kde NIČ nie, ani Thunderbird NIČ nenačíta. Protokolom IMAP je Thunderbird iba čítačka emailov, ktoré sú uložené niekde ďaleko na serveri. Thunderbird protokolom IMAP neukladá žiadne správy na disk počítača.

Ak v DRUHOM počítači mate uložených množstvo z týchto odstránených správ, tak nie je problém, to v tom DRUHOM počítači cez Thunderbird znova nakopírovať protokolom IMAP späť na ten vzdialený server, z ktorého vám boli tie správy odstránené. Po nakopírovaní budete vidieť tieto správy už aj v PRVOM počítači.

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: zmlizli správy z účtu

Príspevok od užívateľa Adrique » 5. Decembra 2017, 07:45

Problém je v tom, že už ani v tom druhom PC tie maily nie sú, len v zálohovanom Inbox súbore. Lebo akonáhle sa Thunderbird spojil s IMAP serverom, nezmysel sa synchronizoval, maily zmizli a teda nebolo čo nakopírovať na server. Ide mi o to, ako dostať maily z toho Inbox súboru, kde zrejme sú označené ako vymazané, ale reálne tam zatiaľ sú. Teda pokiaľ nespravím údržbu priečinku, aby som ušetril 7 GB miesta na disku, ako mi Thunderbird dobrosrdečne odporúča.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: zmlizli správy z účtu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 5. Decembra 2017, 08:04

Lebo akonáhle sa Thunderbird spojil s IMAP serverom ... maily zmizli
Čo sa stane, keď spustite Thunderbird pri odpojenom sieťovom pripojení?

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: zmlizli správy z účtu

Príspevok od užívateľa Adrique » 6. Decembra 2017, 09:22

Vzhľadom na to, že na serveri boli správy odstránené, ani spustenie TB v offline režime so starým profilom nepomohlo. Lebo po prpnutí do online, sa správy zosynchronizovali tak, že opäť všetky šli do kytek. A vzhľadom na to, že bez pracovnej pošty sa nedá v práci veľmo existovať, požiadali sme o obnovu pošty u poskytovateľa webhostingu/mailserveru. Je to síce platená služba, ale tých 20€ je prijateľná obeta.

Napísať odpoveď