Free SMTP servery skusenosti

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
sky59
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Marca 2018, 08:27

Free SMTP servery skusenosti

Príspevok od užívateľa sky59 » 8. Marca 2018, 08:49

Na stranke mozilla.sk som nasiel info o volnych SMTP serveroch, preto tu pisem moje skusenosti, dufam pomozu a usetria cas a nervy.
Stav je ku dnesnemu dnu 8.marec 2018 po tyznovych skusenostiach. Nepovazujem za povinnost toto updatovat ak sa nieco zmeni.

Pouzitie mam take ze s malym serverom za 7USD A5V11 (google najde okamzite) a s kamerou web za par USD dokazem posielat z mojho bytu
periodicky fotografie na emailovu schranku. SMTP server prave umoznuje email odoslat. Kedze je A5V11 iba s 4MB (nie GB!) SPI pamatou, je
mozne iba pouzitie smtp bez zabezpecenia ssl/tls.

Pouzil som system Openwrt a hotovy program "mailsend". Vyskusal som troch poskytovatelov. Su zdarma a zrejme to robia pre reklamne ucely?

Prikazy ktore som pouzil su nasledovne:

mailsend -smtp smtp.azet.sk -port 25 -t kam@gmail.com -f ucet@azet.sk -v -sub 'A5V11' -auth -user 'ucet@azet.sk' -pass 'heslo' -attach '/tmp/foto.jpeg,image/jpg'

mailsend -smtp smtp.zoznam.sk -port 587 -t kam@gmail.com -f ucet@zoznam.sk -v -sub 'A5V11' -auth -user 'ucet@zoznam.sk' -pass 'heslo' -attach '/tmp/foto.jpeg,image/jpg'

mailsend -smtp smtp.seznam.cz -port 25 -t kam@gmail.com -f ucet@seznam.cz -ehlo -v -sub 'A5V11' -auth -user 'ucet@seznam.cz' -pass 'heslo' -attach '/tmp/foto.jpeg,image/jpg'

ZAVER:
zoznam.sk - nulova podpora, prve odpovede od postmastra po 3 dnoch a po poslani ofenzivnych emailov, ina moznost nebola
okamzite po poslani emailu zablokuju dalsi pristup a musi sa zmenit heslo cez web prihlasenie, to znamena ze prikaz hore
je znefunkcneny, sice email odoslalo spravne ale zoznam.sk je nepouzitelny a doporucil som im ho aby toto zrusili a nerobili
si reklamu na ktoru nemaju pravo
seznam.cz - perfektna online podpora okamzite, email odosle ale bohuzial bez attchmentu, vraj to budu riesit
azet.sk - jednoznacne jednicka, mam u nich aj niekolko rokov email a funguju ako vino, AZET palec hore!!!

Napísať odpoveď