Filtrovanie nevyžiadaných e-mailov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
zuzanazuzana
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12. Marca 2020, 23:24

Filtrovanie nevyžiadaných e-mailov

Príspevok od užívateľa zuzanazuzana » 12. Marca 2020, 23:38

Ahojte ,poprosila by som Vás radu. Chodí mi mnoho sprav /pre mna spam/- prihlasenia na rozne svetove sranky/uz sa to stalo minulý týžden a teraz znova:(/Je ich dajme tomu -každú minutu jeden.Vyzera to ako keby niekto nasu emailu adresu registroval na odber newsletrov na vsetky stranky na svete ... takze neviem ako to filtrovat: Postoveho klienta mam thunderbird. Kontaktovala som spravcu serveru ale ti mi odpisali " naši administrátori Váš problém preverili avšak jedná sa o typ spamu ktorý sa tvári ako koretkný email a teda sedí spf záznam, sedia MX záznamy, mime a taktiež tls. Žiaľ nie je teda možné takémuto spamu zabrániť jedine ak si pridáte emailovú adresu odosielateľa na blacklist." Davat kazdeho na black list nieje riesenie,pretože mi to zaberie mnoho času a vaščina z nich už nepride-prídu od ineho odosielatela:( Asi nedokážem zabranit tým e-mailom prichádzať ale potrebujem ich nejkako odfiltrovat,nech mi nezahlcuju schranku ale neviem si poradit ci je nejaka možnosť ako filter upravit,ked ani len jazyk nieje rovnaky./aj ked ak by sa to dalo ,filtrovat jazyk,dost by mi to pomohlo ..dalo by sa ? :)Zvazovala som zmenu e-mailu ale niesom stotožnená s týmto sposobom riesenia,nakolko po 10 rokoch fungovania je ten e-mail zauživany. Skušam tu, možno mi tu bude niekto vedieť pomôcť.(.Dakujem za radu ...

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Filtrovanie nevyžiadaných e-mailov

Príspevok od užívateľa Ansambl » 13. Marca 2020, 06:00

Nastavte si rozpoznávanie nevyžiadanej pošty:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

zuzanazuzana
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12. Marca 2020, 23:24

Re: Filtrovanie nevyžiadaných e-mailov

Príspevok od užívateľa zuzanazuzana » 14. Marca 2020, 13:16

Dakujem, nepomohlo :( ,este mi to komplikuje aj stav, že sa odznačuju /nemam zaskrtnute "automaticky zobrazovat spravy ako precitane" a predsa sa po chvilke odznacia :(
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Filtrovanie nevyžiadaných e-mailov

Príspevok od užívateľa Ansambl » 14. Marca 2020, 14:23

Musíte Thunderbird najskôr naučiť identifikovať nevyžiadanú poštu. Pomocou šedej ikonky v stĺpci Spam označte poštu ako nevyžiadanú (kliknite na túto ikonku myšou). Zozačiatku bude toho označovania veľa, ale postupne sa bude počet znižovať - až na nulu. Následne bude Thunderbird automaticky vedieť označiť skoro všetku nevyžiadanú poštu:

Obrázok

Napísať odpoveď