Prenos filtrov na novú inštaláciu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
LuloT
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Marca 2020, 18:39

Prenos filtrov na novú inštaláciu

Príspevok od užívateľa LuloT » 28. Marca 2020, 08:48

Zdravím
Nainštaloval som Thunderbird na druhé PC, všetko mi nastavilo ako na pôvodnom, len filtre na správy ktoré boli vytvorené sa nepreniesli. Sú vytvorené zložky, ale Thunderbird neposiela správy do príslušných zložiek, lebo filtre sa nepreniesli cez synchronizáciu. Viete mi poradiť ako by som to mohol spraviť, lebo tých vytvorených filtrov je dosť.
Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Prenos filtrov na novú inštaláciu

Príspevok od užívateľa Ansambl » 28. Marca 2020, 10:58

Obrázok

================================================
Strojový preklad:

Kde sú uložené nastavenia filtra?:
Súbor, ktorý ukladá nastavenia filtra, sa nazýva " msgFilterRules.dat". Každý účet bude mať svoj vlastný " msgFilterRules.dat "súbor, uložený v" lokálnom adresári " pre účet vo vašom profile. Lokálny adresár je zadaný v spodnej časti nástrojov - > Nastavenia účtu - > nastavenia servera, vpravo tlačidlom Prehľadávať. Filtre pre miestne priečinky sú uložené v adresári MailLocal Folders v profile.

Ako zálohovať / duplikovať filtre?:
Ak chcete duplikovať filtre účtov v inom účte, nemusíte ich znovu vytvárať. Ukončite Thunderbird a skopírujte " msgFilterRules.dat " súbor namiesto. Ak je účet v inom profile a používa vlastné hlavičky, budete tiež musieť skopírovať mailnews.customHeaders nastavenie z prefs.js.

Nezabudnite zavrieť Thunderbird pred ručne zmeniť tieto msgfilterRules.dátové súbory. V opačnom prípade Thunderbird prepíše vaše zmeny.

Napísať odpoveď