Stale chodi jeden email a zvysne sa nenacitaju

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Napísať odpoveď
Petet2112
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22. Apríla 2022, 20:23

Stale chodi jeden email a zvysne sa nenacitaju

Príspevok od užívateľa Petet2112 » 22. Apríla 2022, 20:55

Ahojte.
Nikto mi nevie pomoct s problemom, dokonca ani z webhouse, co nam spravuju domeny.
Nasledovny problem:
Na notebooku mam pop3 pre prichadzajucu postu. Vsetko doteraz fungovalo a zoadne nastavenia som nemenil.
Zrazu od jedneho partnera prisiel mail a ten mail chodi pri kazdom kliknuti na "prijat spravy" alebl pri automatickom prijati spravy.
Ale ostatne maily mi uz ziadne nechodia akoby sa nestihli nacitat, pretoze chodi tento jeden. Aj v dolenj liste vidim, ze sa chce nacitat 100emailov ale nenacitaju sa ale stale len ten jeden.
Odosielarel mailu ma vsetko v poriadku ich IT technici preverili a aj pomenili hesla.
Zaukimavostou je ze na mobilny telefon kde na ten isty ucet mam nastavene IMAP mi bez problemov maily chodia.
Moja kolegiňa ma ma namapovaneho a jej vsetky moje maily na jej notebooku chodia.
Emaily som mal nastavene do priecinku Lokalne priecinky a mimo priecinku TB.
Nasledne som skopiroval v Roamingu cely TB (asi 50GB),
Potom som odinstaloval TB, znova nainstaloval, a profiles z toho skopirovaneho TB som vlozil a dal prepisat. Nastavil som v lokalnych priecinkoch tu istu cestu na ukladanie mailov.
Co sa stalo? Presne to iste robilo, teda stale ten isty mail dookola. A dokonca mi zmilo 90percent mailov, nechapem preco. (5rocne a niekolko tisic).
Poradili mi zmenu z POP3 na IMAP. Urobil som, zrazu mi zacali chodit emaily tie co nechcelo prijat v POP3 a zacali mi chodit emaily aj tych kolegov co som mal namapovanych. Ich maily dokonca aj stare vsetky vidim.
Ale tuto pri IMAP mam problem zas ze mam postu len posledne 2 tyzdne a odoslanu ziadnu.
A neviem ako tam dostat moje stare maily, ked nastavim v lokalnom priecinku cestu mailov z pop3 nic sa neudeje, len vypise ze doesn't exist mail box alebo nieco podobne.
Zhrnutie: ked mam pop3 tak mi chodi dookola jeden mail a stratili sa mi 90percent mailov a nechodia maily.
Ak prepnem na IMAP tak mi zrazu pridu vsetky maily ale stale mam len dvojtyzdnove maily, ale uz mam maily kolegov ktorych mam namapovanych.
Ako sa teda dostat k mailom, ktore mam pod POP3?
Alebo co soravit v pop3 aby prestal dookola chodit jeden mail a prijaly sa ostatne.
Podotykam ze vsetci kolegovia funguju v pohode na pop3.

Dakujem krasne za kazdu myslienku.

Axel Wers
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Novembra 2014, 23:01

Re: Stale chodi jeden email a zvysne sa nenacitaju

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 29. Mája 2022, 16:10

Podobný problém som aj ja mal kedysi, ak si spomínam dobre. Vyriešil som to tak, že ten email som zmazal priamo zo servera a ostatné začali chodiť normálne. Neviem, čím to bolo, stretol som sa s tým len raz v živote, tak nejako extra som to neriešil.
Pozor na prepínanie medzi POP3 a IMAP, oba protokoly fungujú na inom spôsobe, IMAP je vzdialená správa schránky, pričom POP3 emaily sťahuje. Ak si mal POP3 nastavený tak, aby email zmazal zo servera 2 týždne po stiahnutí, tak to je odpoveď na to, prečo po pripojení cez IMAP si videl len 2 týždne staré emaily. Ďalšia vec, pošta spravovaná cez protokol POP3 sa ukladá lokálne v počítači, takže ak si napr. zmazal komplet celý Thunderbird aj s profilom, tak si o poštu prišiel.

Napísať odpoveď