Prednastavené otváranie súborov .jpg v prílohách mailov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
jako
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 17:56

Prednastavené otváranie súborov .jpg v prílohách mailov

Príspevok od užívateľa jako » 24. Decembra 2006, 16:15

Ak bude mať niekto čas na odpoveď cez sviatky, či po sviatkoch tak by som sa rád opýtal na takýto problém: Ak kliknem na súbor .jpg priložený k mailu, tak mi zobrazí "Otvoriť pomocou The GIMP20 (prednastavené)". GIMP mám už dávno odinštalovaný a potreboval by som tam dostať Windows Picture and Fax viewer. Ako na to? V Nástroje/predvoľby/prílohy/zobraziť a upraviť akcie nie je vôbec nič. Súbor mimeTypes.rdf som vymazal. Teraz to ponúka aj možnosť vybrať si, ale neviem kde hľadať Windows Picture and Fax viewer, aby sa tam dostal. Keď som tam dal .exe súbor PhotoFiltre, tak ačalo inštalovať PhotoFiltre.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 24. Decembra 2006, 17:02

Windows Picture and Fax Viewer nie je samostatný spustiteľný program .exe (je to rundll32.exe C:\WINDOWS\System32\shimgvw.dll). Odporúčam používať napríklad IrfanView.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 24. Decembra 2006, 17:18

myslim ze toto nie je zalezitost Thunderbirdu ale OS, skuste si otvorit prikazovy riadok, Start > spustit, do policka napisat cmd a Enter. V prikazovom riadku napiste

Kód: Vybrať všetko

regsvr32 /i shimgvw.dll
po tomto kroku by vam mal thunderbird otvarat prilohy vo windows picture and fax vieweri, pokial to nezaberie skuste ist do akehokolvek priecinka na lokalnom disku > z menu si vyberte Nastroje > Moznosti priecinka > Typy suborov > v zozname si najdite jpg, jpeg, gif, png subory a upravte ich akciu otvorit (open) na

Kód: Vybrať všetko

rundll32.exe C:\WINDOWS\system32\shimgvw.dll,ImageView_Fullscreen %1
odklikajte OK a vyskusajte

Edit: SlovakSoft bol zase rychlejsi :wink:

jako
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 17:56

Príspevok od užívateľa jako » 25. Decembra 2006, 11:02

Namiesto Irfanu som tam skúsil dať PhotoFiltre, čo je niečo podobné. Ide to, ale radšej by som ten win....

Tie úkony prvým spôsobom sa mi podarili, ale nemá to vplyv.

Tým druhým spôsobom som sa dostal po vybratie typu súbora a ďalej ma to pustilo len k zvoleniu čím to otvárať, tak som zvolil win..., nie je možnosť dať tam ten reťazec. TB sa správa stále rovnako.

Počítač som nereštartoval , len zavrel a znova spustil TB. Mätie ma slovo "prednastavený" GIMP, akoby sa to dalo niekde prednastaviť. Ešte som zabudol. Aj keď je tam ten GIMP tak mi to nakoniec otvoril win. picture...

jako
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 19. Októbra 2006, 17:56

Príspevok od užívateľa jako » 25. Decembra 2006, 11:11

Ani neviem ako, ale manipuláciou tlačídiel, ktoré ponúkol TB sa mi to nakoniec podarilo, iba na zlomok sekundy sa tam objaví menšie okno, ktoré hneď zmizne a fotka sa otvorí vo win. picture... Ďakujem, že ste si našli čas, pekné sviatky.

Zamknuté