Ako na velke obrazky?

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
repero

Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa repero » 28. Decembra 2006, 20:27

Dostal som mail s obrazkami vacsimi ako rozlisenie obrazovky - z kazdeho vidim len cast a treba ich posuvat...
Hladal som nastavenie na zmensenie do aktualneho okna, no bez uspechu...
Poradite? Vdaka!

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Decembra 2006, 21:02

A v akom programe tie obrázky otvárate?
admin SME.sk

samael

Na administrátora chabá odpoveď

Príspevok od užívateľa samael » 30. Decembra 2006, 15:01

Otázka aký program na prehliadanie obrázkov používa nie je namieste vo fórume a otázke týkajúcej sa Thunderbirdu. Obrázky sú predsa prílohou e-mailu a zobrazujú sa teda prirodzene v okne tohto poštového klienta. A keďže sú väčšie ako toto okno, tak ich nie je vidieť celé a je nutné na ich prezretie použiť posúvač. Odpoveďou má byť teda "na to aby thunderbird zobrazil obrázky vo svojom okne by ich musel zmenšiť a to sa nastavuje tak a tak (???), alebo thuderbird to proste nevie a všetky prílohy si musíte prezerať (najlepšie až po uložení na disk) nejakým prehliadačom obrázkov (upraviť veľkosť, aby ho bolo obrázok vidieť celý vie každý).

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 30. Decembra 2006, 18:31

SAMAEL: podla mna bola ta otazka adekvatna a suhlasim s jej polozenim, aj ked pre vas mozno divna ale kedze uz kritizujete mal by ste vediet ze obrazok v prilohe sa da otvorit v externom programe jednoduchym dvojklikom na ikonku danej obrazkovej prilohy a netreba ich ukladat na disk, velmi jednoduche...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 30. Decembra 2006, 18:42

Zobrazovanie obrazkovych (aj niektorych dalsich,...) priloh v e-maile sa da zakazat cez menu View > Display Attachments Inline. Neviem presne ako je to v slovencine, tak sa ospravedlnujem. V kazdom pripade hladajte v menu zobrazit. Prilohy sa potom zobrazia v riadku v spodnej casti e-mailu. Usetrite tym cas nacitania e-mailu a obrazky a ine prilohy staci zobrazovat dvojklikom ako uz spominal branor.

Inak este k samaelovi: Nekritizujte, ak neviete ponuknut riesenie. Ak by ste v tom prispevku aspon pomohli pytajucemu, tak potom v poriadku.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 30. Decembra 2006, 18:46

aby som isiel k veci myslim ze riesenim je jednoduche rozsirenie Image Zoom

http://www.mozilla.sk/rozsirenia/image-zoom
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Na administrátora chabá odpoveď

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Januára 2007, 02:08

samael napísal:Obrázky sú predsa prílohou e-mailu a zobrazujú sa teda prirodzene v okne tohto poštového klienta.
V poriadku, išiel som na to otázkou odvedľa a vysvetlím prečo:
Prirodzené to je možno pre vás, ja si ich prezerám až po poklikaní na prílohu, teda v externom programe a bez ukladania (preto tá otázka). Hlavne preto, že to je dosť obmedzené. Prílohy môžu byť rôzne a väčšina z nich sa priamo v okne poštového klienta zobraziť nedá. Okrem toho ani z Outlook Express-u nie som na to zvyknutý, tiež treba obrázky posúvať (teda radšej ich rovno otvorím). V Thunderbirde stačí prepnutie nastavenia Zobraziť > Prílohy zobrazovať v správe a už sa obrázky nezobrazujú "prirodzene" v okne klienta.
samael napísal:Otázka aký program na prehliadanie obrázkov používa nie je namieste vo fórume a otázke týkajúcej sa Thunderbirdu.
To prenechajte prosím na posúdenie moderátorom. Mimochodom, nie som zástanca tvrdého moderovania (tzn. že v téme o Linuxe mi neprekáža slovo Windows a naopak – berte to ako príklad). Takže by som radšej bral odpoveď typu "radšej poklikaj a otvor obrázok v IrfanView" (hoci nerieši jeho problém) ako vaše nič neriešiace a nepatričné úvahy, čo a kde sa hodí. Prípadné ďalšie polemiky s vami rád prediskutujem prostredníctvom súkromnej správy.
branor napísal:aby som isiel k veci myslim ze riesenim je jednoduche rozsirenie Image Zoom
http://www.mozilla.sk/rozsirenia/image-zoom
Neprišiel som na to, ako zariadiť, aby si to rozšírenie pamätalo, že má obrázok Prispôsobiť aj druhýkrát. Teda ak treba nastavovať vždy znova, efekt sa trochu vytráca.
V pokročilej konfigurácii je položka browser.enable_automatic_image_resizing (známa z Firefoxu), ale zmena jej hodnoty sa nijako neprejavuje, hoci by som to od nej čakal.
Ktovie, či neexistuje trvalé riešenie otázky pomocou súboru userChrome.css. Bohužiaľ sa práve nemôžem dostať na stránku userstyles.org.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Na administrátora chabá odpoveď

Príspevok od užívateľa branor » 3. Januára 2007, 02:50

SlovakSoft napísal:
branor napísal:aby som isiel k veci myslim ze riesenim je jednoduche rozsirenie Image Zoom
http://www.mozilla.sk/rozsirenia/image-zoom
Neprišiel som na to, ako zariadiť, aby si to rozšírenie pamätalo, že má obrázok Prispôsobiť aj druhýkrát. Teda ak treba nastavovať vždy znova, efekt sa trochu vytráca.
V pokročilej konfigurácii je položka browser.enable_automatic_image_resizing (známa z Firefoxu), ale zmena jej hodnoty sa nijako neprejavuje, hoci by som to od nej čakal.
Ktovie, či neexistuje trvalé riešenie otázky pomocou súboru userChrome.css. Bohužiaľ sa práve nemôžem dostať na stránku userstyles.org.
No to mas pravdu na trvalo je to komplikovanejsie, ImageZoom dokaze zmensit ale treba mu to v podstate najskor prikazat, takze obrazok zmensi na velkost stranky az po zvoleni konkretnej moznosti.
Ja som sa skusal s tym hrat, mozno pomozem:
Takze mame nainstalovane rozsirenie ImageZoom
Otvorit pokrocile nastavenia v Moznostiach Thunderbirdu a dat vyhladat retazec "imagezoom.autofitlargeimage" a hodnotu z false zmenit na true
mne to potom vzdy vsetky obrazky zmensilo na take velkosti aby neboli potrebne posuvniky a nastavenie sa tvari byt trvale...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Januára 2007, 08:42

Aha, našiel si to... teda Image Zoom a ešte aj about:config. Problém je vyriešený a repero môže poďakovať Braňovi ;-)
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Príspevok od užívateľa gianny111 » 8. Januára 2007, 23:35

hm, trosku inym sposobom, porovnatelnym s otvaranim v externom programe, je rozsirenie Slideshow, ktore v podstate prisposobi obrazok velkosti okna, ktore si Vy mozete vo Windows lubovolne prisposobit (nielen) pri prvom pouziti rozsirenia.

http://www.mozilla.sk/rozsirenia/slideshow/
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

Užívateľov profilový obrázok
Lazy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Októbra 2007, 10:18
Bydlisko: Partizánske

Re: Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa Lazy » 26. Mája 2008, 10:11

v roku 2008 uz tato kombinacia doplnkov a nastaveni nefunguje a obrazky su stale vacsie, ako obrazovka... :( Vie niekto poradit? Dakujem.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa codik » 26. Mája 2008, 10:14

Pošlite prosím screenshot a verziu Thunderbirdu.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Lazy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Októbra 2007, 10:18
Bydlisko: Partizánske

Re: Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa Lazy » 26. Mája 2008, 10:33

"imagezoom.autofitlargeimage" je nastavene na "true", verzia TB je 2.0.0.14. Neviem coho screenshot by to mal byt, ale asi toho ako je obrazok vacsi, ako treba :)


Pozn.moderátora:
Obrázok presunutý do prílohy.
PeePay
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa codik » 26. Mája 2008, 11:14

Ako sa to správa bez toho rozšírenia? Ja teraz nemám možnosť testovať na verzii 2.0, ale stále mi stačilo iba základné nastavenie a zobrazenie obrázkov bolo v poriadku. Skúste bez toho rozšírenia ako sa obrázok zobrazí.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Lazy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Októbra 2007, 10:18
Bydlisko: Partizánske

Re: Ako na velke obrazky?

Príspevok od užívateľa Lazy » 27. Mája 2008, 11:54

s rozsireniem, aj bez rozsirenia, stale rovnako.... obrazky su privelke...

Zamknuté