Neodošlem správu cez smtp.zoznam.sk

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 8. Júna 2007, 13:25

OK, netreba zúfať - bol to len test a bolo ho treba urobiť na overenie. Jeden z niekoľkých, ktoré treba urobiť. Rád by som pomohol viac, ale obávam sa, že ak ide o nejaký firemný server (aký je to vlastne server SMTP?), tak o tom skoro nič neviem.
Inak podľa vety "pred casom som uz riesil problem s posielanim mailov s prilohami z konkretneho PC; nakoniec sa to aj kvoli inym problemom riesilo novym HDD a preinstalaciou WinXP" (vyriešilo sa to teda? bol to rovnaký problém alebo iný?) to vyzerá, že by stačil len čistý nový profil Thunderbirdu (ale prečo aj Firefoxu...) alebo je tu ešte možnosť niečoho v operačnom systéme, ale tam už nevidím.
To sú len také myšlienky, čo ma pri čítaní vášho problému napadli. Nič konkrétnejšie, bohužiaľ.
admin SME.sk

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

Príspevok od užívateľa D'Ady » 8. Júna 2007, 13:53

i tak vdaka, mozno este niekto bude mat dalsie napady...
pre dokreslenie - spominany "obdobny" problem bol na inom PC od toho isteho dodavatela, ktory je tiez zapojeny vo firemnej LAN; vtedy som pricinu neodhalil, kedze (z inych dovodov) sa daval novy HDD a install vsetkeho odznova; potom sa uz problem s mailami neobjavil;

este skusim odstranit FF aj TB a hodit starsie verzie (teraz su 2.0, skusim overene 1.5)

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

nic nove

Príspevok od užívateľa D'Ady » 11. Júna 2007, 09:00

- nezalezi od velkosti prilohy, rozdiel je len v tom, pri kolkych % sa to sekne; ak je to par desiatok kb, tak mozno 75%
- presnejsie povedane par 100 bytov (textak) poslalo, pri textaku do 10kb uz rozmyslal, ale poslal, pri velkosti do 20 kb uz nic...
- vyskusane rozne prilohy (doc, jpg, zip...)
- antivir a firewall vypnute - bez zmeny
- preinstalovana verzia z 2.0 na overenu 1.5 bez ucinku


- nastavuje sa niekde nieco ako "typ posielanych sprav" ?
- su nejake polozky v config, ktore by s tym mali mat suvis ?
- nejake dalsie napady ???

Užívateľov profilový obrázok
Devaster
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 12. Júna 2007, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Devaster » 12. Júna 2007, 10:55

ako mate nastaveny firemny firewall a ak pouzivate vlastny postovy server ,ako je nastavene smtp ?
(pouzivam napr. KMS (kerio mail server) a ten ma rozne obmedzenia pre odosielanie posty )

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

firewall

Príspevok od užívateľa D'Ady » 12. Júna 2007, 12:59

nejedna sa o firemny fw, postovy server je mimo nasej organizacnej jednotky; takze na pc mam len windowsovsky fw, ak nepocitam ochranu v routri von z LANky;

co myslite pod nastavenim smtp ? ak na mailserveri, tak na to nemam dosah, to je na ustredi;
inak - v pripade, ze neprehliadam nejaku uplnu blbost, tak nastavenia na problemovom pc su rovnake ako vsade inde v sieti, navyse by to nevysvetlovalo, preco male maily idu a velke nejdu ...

thx

Užívateľov profilový obrázok
Devaster
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 12. Júna 2007, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Devaster » 12. Júna 2007, 13:15

mailserver moze mat nastavenu maximalnu velkost prilohy ktoru odosle - to moze byt pricina ze male spravy idu a velke nie ....

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

devaster

Príspevok od užívateľa D'Ady » 12. Júna 2007, 13:36

jaj, to ano, ale ten je nastaveny na 2 MB a mne neodosle ani 20 kb

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

Príspevok od užívateľa D'Ady » 13. Júna 2007, 11:09

nevymyslel som nic nove, akurat som zistil, ze sa nejedna vyslovene o prilohu, ale o velkost mailu ako taku - skusil som poslat mail bez prilohy, ale s vela textom (cca 25 kb) - neposlalo, hlaska rovnaka - problem SMTP

o.i. som este skusil poodstranovat vselijake mozne fontyv tom kompe, lebo to tiez nerobilo dobrotu a odstranil som Firefox a vsetko, co malo suvis s mozillou (okrem TB) z registrov;

v tejto suvislosti je zaujimavy aj thread http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=2462
zeby to malo nieco spolocne ???

D'Ady
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8. Júna 2007, 10:25

problem vyrieseny

Príspevok od užívateľa D'Ady » 16. Júla 2007, 09:45

vdaka Stanovi a Radovi...
problem je vo windowse :-)))
konkretne v sluzbe winsock , ktora akosi "odisla"
riesenie:
prikazom "netsh winsock reset" je mozne vymazat posahane nastavenia za predpokladu ze mate XP SP2; po restarte by sa mali nastavenia obnovit

blizsi postup http://windowsxp.mvps.org/winsock.htm
v pripade, ze je len XP SP1, treba vymazat v reg kluce winsock, winsock2, nasledne obnovit nastavenia TCP/IP protokolu
blizsi postup http://support.microsoft.com/?kbid=811259

najlepsie sa vsak osvedcil programcek winsock fix http://snapfiles.com/get/winsockxpfix.htm (alebo si ho najst inde...)
po jeho spusteni obnovi winsock s default nastaveniami, takze nasledne treba nastavit TCP/IP (IP adresu, masku, branu, DNS...)

este raz vdaka chalanom, co objavili tento postup

Rolls
návštevník
návštevník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 10:48

smtp server

Príspevok od užívateľa Rolls » 18. Júla 2007, 14:46

Dobry den,

hladal som help na celom fore, ale podobny problem sa mi nepodarilo najst, tak som ho zaradil k tejto teme...

V TB je nastavenych niekolko uctov, ktore funguju bez problemov a maju 1 spolocny (predvoleny) server smtp pre odosielanie posty (poskytovatel netu)

Vytvorili sme novy ucet, ktoreho nastavenia su rovnake ako vyssie spomenute bezproblemove. U tohto noveho su prichadzajuce e-maily v poriadku, ale pri odoslani e-mailu z tohto uctu neodosle e-mail a napise nasledovne:

"Chyba pri odosielani posty: chyba smtp servera. Server odpovedal: sorry, your envelope sender has been denied (#5.7.1) Overte prosim adresatov spravy a skuste to znovu."

Dik vopred za kazdy help.
Rolls

Zamknuté