Nastavenie Moziily-Thunderbirdu pre Centrum.sk

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Dominius

Nastavenie Moziily-Thunderbirdu pre Centrum.sk

Príspevok od užívateľa Dominius » 2. Januára 2006, 15:08

Prajem šťastný nový rok!

Pokiaľ som mal založené konto na http://www.zoznam.sk, neol pre mňa problém nastaviť si parametre poštového klienta v Mozille aj Thunderbirde, pretože ZOZNAM ponúka systém IMAP. Keď som si však založil konto na CENTRUME, ktorý ponúka len systém POP3, nastal problém.

Dokážem nastaviť, aby mi Mozilla/Thunderbird stahovala poštu z netu, ale nedokážem nastaviť odchádzajúci SMTP server, takže poštu mi neodošle.

Neviete mi niekto poradiť, ako to mám nastaviť? - napísať mi nejaký príklad celého nastavenia- možno robím chybu aj inde.

PS: Používam DSL pripojenie cez router (sme 7mi) Slovak Telecomu - možno to má vplyv, pretože na CENTUME ma odkázali zistiť onen SMTP server od poskytovateľa netu.

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Nastavenie Moziily-Thunderbirdu pre Centrum.sk

Príspevok od užívateľa Gohom » 2. Januára 2006, 15:24

Dominius napísal:Prajem šťastný nový rok!

Pokiaľ som mal založené konto na http://www.zoznam.sk, neol pre mňa problém nastaviť si parametre poštového klienta v Mozille aj Thunderbirde, pretože ZOZNAM ponúka systém IMAP. Keď som si však založil konto na CENTRUME, ktorý ponúka len systém POP3, nastal problém.

Dokážem nastaviť, aby mi Mozilla/Thunderbird stahovala poštu z netu, ale nedokážem nastaviť odchádzajúci SMTP server, takže poštu mi neodošle.

Neviete mi niekto poradiť, ako to mám nastaviť? - napísať mi nejaký príklad celého nastavenia- možno robím chybu aj inde.

PS: Používam DSL pripojenie cez router (sme 7mi) Slovak Telecomu - možno to má vplyv, pretože na CENTUME ma odkázali zistiť onen SMTP server od poskytovateľa netu.
Server na odosielanie pošty musí byť totožný, pokiaľ používaž toho istého poskytovateľa pripojenia.

Dominius

Skúšal som, ale nefunguje, radšej tu vypíšem celé nastavenie

Príspevok od užívateľa Dominius » 2. Januára 2006, 15:41

ACCOUNT NAME: jozef.mrkva@centrum.sk
YOUR NAME: Jožko Mrkvička
EMAIL ADDRESS: jozef.mrkva@centrum.sk

Server Setting:
-------------------------------------
SERVER NAME: pop3.centrum.sk

USER NAME: jozef.mrkva

PORT: 110

Outgoing Server (SMTP):
-------------------------------------
SERVER NAME: pop3.centrum.sk

USER NAME: jozef.mrkva@centrum.sk
(skúšal som aj jozef.mrkva; jozef.mrkva.centrum.sk)

PORT: 25 (skúšal som aj iné)

USE SECURE CONNECTION: No

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nastavenie Moziily-Thunderbirdu pre Centrum.sk

Príspevok od užívateľa Jacen » 2. Januára 2006, 16:27

Dominius napísal:PS: Používam DSL pripojenie cez router (sme 7mi) Slovak Telecomu - možno to má vplyv, pretože na CENTUME ma odkázali zistiť onen SMTP server od poskytovateľa netu.
je to pravda, SMTP server pre odchádzajúcu poštu je od poskytovateľa tvojho pripojenia

Užívateľov profilový obrázok
morpher
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12. Decembra 2005, 21:34
Bydlisko: EU->SR->TN->...
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa morpher » 2. Januára 2006, 16:33

tak, tak... ani smtp nemaju... na http://napoveda.centrum.sk/lat/email/index.html sa dozvies viac...
Najrozumnejsie riesenie je vykaslet sa na centrum... chod na GMail, ten je super... odporucam
for a better free world... forever...

Užívateľov profilový obrázok
zet
návštevník
návštevník
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15. Decembra 2005, 01:50
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa zet » 2. Januára 2006, 17:19

Ak si mal mail na zoznam.sk, pouzi ich server na odosielanie, ak si este pametas nastavenie (heslo), a odosielat mozez aj z"terajsiej" alebo pod akoukolvek mailovou adresou. Druha moznost, zisti si nastavenie na moj mail na stranke ST, udaje su tie iste akymi sa prihlasujes na net. Myslim ze kazdy dostal k DSL zakl. mail. schranku s 10MB, ak si ju este nedal zalozit, zavolaj do ST a pridelia ti meno a heslo. 8)
ObrázokObrázok
Linux Suse 10 (KDE 3.5.5), FF 2 RC3, TB 1.5.0.7

Neregistrovaný

Re: Nastavenie Moziily-Thunderbirdu pre Centrum.sk

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 2. Februára 2006, 23:08

Jacen napísal:
Dominius napísal:PS: Používam DSL pripojenie cez router (sme 7mi) Slovak Telecomu - možno to má vplyv, pretože na CENTUME ma odkázali zistiť onen SMTP server od poskytovateľa netu.
je to pravda, SMTP server pre odchádzajúcu poštu je od poskytovateľa tvojho pripojenia
ahojte prave som klikol na odkaz na google a pozem pisat ako niekto iny nie je to haluz SAmo

kukinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 21:45

Príspevok od užívateľa kukinko » 18. Februára 2006, 21:57

no mne sa podarilo tb 1.5 nastavit na centrum.sk ale nevie to odoslat nan niektore adresy....

Kód: Vybrať všetko

vyskytla se chyba pri odesilani posty. postovni server odpovedel: 5.7.1 your IP adress X.X.X.x is not allowed to relay to email x@y.z  via our server, MX rule. overte prosim spravnost sve  emailove adresy a zkuste to znovu.
matte niekto riesenie??? ale skusal som to poslat inym ludom tak to slo .... :(

Zamknuté