TB a problem s RSS

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
debuger2nd
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28. Marca 2007, 19:52

TB a problem s RSS

Príspevok od užívateľa debuger2nd » 28. Marca 2007, 20:03

Zdravim, som tu novy a hned s problemom :oops:

TB pouzivam na maily a ako rss citacku... co sa tyka mailov problem zatial nebol a mam mali problem s rss uctami. Dost casto sa mi stava ze po spusteni TB a mi znovu stiahnu uz raz ztiahnute a precitane clanky (robia to aj neprecitane)... ma niekto podobny problem? ako to riesit? lebo je to dost "otravne".

Za radu vopred dakujem. (ak to tu uz je tak sry... trochu som hladal ale nenasiel)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Marca 2007, 20:06

To robí bežne aj mne, že niektoré správy RSS sa stiahnu znova. Myslím ale, že to bude skôr problém na strane toho servera a ich generátora RSS.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
debuger2nd
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28. Marca 2007, 19:52

Príspevok od užívateľa debuger2nd » 28. Marca 2007, 20:16

SlovakSoft napísal:To robí bežne aj mne, že niektoré správy RSS sa stiahnu znova. Myslím ale, že to bude skôr problém na strane toho servera a ich generátora RSS.
...no tak toto ma tiez napadlo. Ale robi mi to aj RSS z mozilla.sk (news, komentare aj rozsirenia). Principialne mi to nevadi ale ako perfekcionistovy ano :D a je to dost "otravne" ked mi opat stiahne 50 clankov (napr. z itnews.sk zive.sk - dufam ze sa to moze spomynat ak nie tak to zmazte) a nie je nejake rozsirenie na odstranenie duplicitnych sprav? to som este nepozeral...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Marca 2007, 20:22

Znova 50 správ mi nestiahlo (odoberám obidve spomínané). Od nás odoberám všetko okrem rozšírení.
Príklad duplicitného preberania správ RSS od nás: RSS z nových príspevkov z fóra, niekto napíše na fórum príspevok, ktorý potom správca odstráni, stiahne sa znova jedna staršia správa RSS (asi posledná v zozname správ RSS na serveri). To isté sa môže stať s komentármi.
Ale toto asi nebude váš prípad. Skúsim sa na to ešte pozrieť bližšie a dám vedieť, ak ma niečo napadne.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Marca 2007, 20:23

Jaj, ešte to rozšírenie: Remove Duplicate Messages
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
debuger2nd
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28. Marca 2007, 19:52

Príspevok od užívateľa debuger2nd » 28. Marca 2007, 20:31

...este mozno pre upresnenie. stava sa aj toto: Rano vstanem pustim PC a TB a hned FX... ale nebudem az taky podrobny :D ...po prvom pusteni sa mi stiahnu maily a rss a kedze niekedy nemam cas hned citat tak zostanu neprecitane (rss myslim) a po opatovnom spusteni sa opat stiahnu tie neprecitane...

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 28. Marca 2007, 20:32

debuger2nd napísal:Zdravim, som tu novy a hned s problemom :oops:
Na ich riešenie sme tu :wink:
debuger2nd napísal:Ale robi mi to aj RSS z mozilla.sk (news, komentare aj rozsirenia). Principialne mi to nevadi ale ako perfekcionistovy ano :D
Pokiaľ viem, z našich kanálov to robí len RSS kanál fóra. Ostatné RSSká fungujú v poriadku. Na to fórum sa chystám pozrieť, takže v dohľadnej dobe by to mohlo byť opravené.
debuger2nd napísal:a je to dost "otravne" ked mi opat stiahne 50 clankov (napr. z itnews.sk zive.sk - dufam ze sa to moze spomynat ak nie tak to zmazte)
Neboj, v tomto kontexte môžeš písať adresy serverov :wink: Neprípustná je reklama.
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
debuger2nd
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28. Marca 2007, 19:52

Príspevok od užívateľa debuger2nd » 28. Marca 2007, 20:42

to wladow: vdaka za male privitanie ak by som to tak mohol nazvat... a pre vsetkych: robite tu dobru robotu... Produkty mozilly pouzivam asi rok a som spokojny...

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 28. Marca 2007, 20:46

debuger2nd napísal:a pre vsetkych: robite tu dobru robotu... Produkty mozilly pouzivam asi rok a som spokojny...
Dík, robíme čo môžeme a stíhame...
:ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Marca 2007, 20:52

debuger2nd napísal:po prvom pusteni sa mi stiahnu maily a rss a kedze niekedy nemam cas hned citat tak zostanu neprecitane (rss myslim) a po opatovnom spusteni sa opat stiahnu tie neprecitane...
Aha, tak toto som nikdy neurobil – vždy to prečítam a nezatváram TB s neprečítanými správami.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Marca 2007, 21:18

Tak nejaké tipy:
– vo vlastnostiach kanála RSS skúsiť prepínať možnosť Po spustení skontrolovať nové správy
– to isté Zobraziť stručný obsah...
– Zhustiť priečinky
– preindexovať priečinky (odstránenie súborov .MSF z priečinka profilu, pri zatvorenom Thunderbirde)
Ak nič nepomôže, môže ísť aj o jeden veľmi starý bug: Duplicate entries appear in feeds
Skúste aj použiť nejakú novšiu verziu TB. Síce ešte nie je finálna, ale každú chvíľu bude slovenská 2.0 RC. Ja napríklad už dlhšie používam TB 2.0 beta 2 a nemám problémy.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
debuger2nd
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28. Marca 2007, 19:52

Príspevok od užívateľa debuger2nd » 28. Marca 2007, 21:35

dakujem za typy... vyskusam z toho nieco a uvidim... mozno skusim aj 2.0 verziu. Kedy sa ocakava ostra verzia? asi coskoro ked je uz Release Candidate 1.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 28. Marca 2007, 21:36

Začiatkom apríla... podľa toho, koľko chýb bude nahlásených počas testovacieho dňa ( http://www.mozilla.sk/466/thunderbird20rc1-test-day/ )
:ilovefirefox:

Rolls
návštevník
návštevník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 10:48

RSS - prijem duplicitnych sprav z fora

Príspevok od užívateľa Rolls » 22. Augusta 2007, 22:30

Dobry den,
Pokiaľ viem, z našich kanálov to robí len RSS kanál fóra. Ostatné RSSká fungujú v poriadku. Na to fórum sa chystám pozrieť, takže v dohľadnej dobe by to mohlo byť opravené.
chcel by som sa opytat, ci nahodou sa to medzicasom nepodarilo vyriesit (?), kedze prijimam RSS spravy z fora (triedene do vlakien) duplicitne od niektorych uzivatelov.

Vdaka za info,
Rolls

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 22. Augusta 2007, 22:54

Ideme prejsť na novú verziu fóra, tam je iný RSS agregátor, takže snáď to bude v poriadku.
:ilovefirefox:

Zamknuté