uz som chory z thunderbirdu :(

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 19. Októbra 2007, 23:52

OUOU - ospravedlnujem sa za tykanie :shock:
Vedúci prekladov do slovenčiny...

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 19. Októbra 2007, 23:56

Ja si tiez pamatam na svoj prvy "PC" Didaktik M
A fortran som tiez jeden cas skusal, je to dost podobne staremu Basicu. To boli casy ^^
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Príspevok od užívateľa Ja » 20. Októbra 2007, 00:06

branor napísal:OUOU - ospravedlnujem sa za tykanie :shock:
kludne mi tykaj, zijem v usa a tu sa tyka v podstate kazdemu, okrem toho, mi to aj viac vyhovuje ... takze kludne mi mozete tykat vsetci
wam]Spider007 napísal: Ja si tiez pamatam na svoj prvy "PC" Didaktik M
A fortran som tiez jeden cas skusal, je to dost podobne staremu Basicu. To boli casy ^^
na nom som ucil skolakov po veceroch v miestnom zvazarme ... hmmm :D

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 20. Októbra 2007, 12:18

Ospravedlňujem sa, ak to tu odznelo, momentálne som túto tému aj ja prečítal narýchlo...

Vo všeobecnosti: Ja, ty máš ešte jednu nevýhodu - Mac. Aj keď v USA je rozšírený, inde nie. Podľa mojich skúseností máloktorý autor testuje rozšírenia aj pod týmto systémom a aj keď je filozofia Mozilly robiť veci multiplatformovo, nie je to vždy možné a čo funguje pod Win jednoducho na MACu nemusí.

Ďalšia vec - Mozilla zodpovedá za program ako taký - a ten funguje. Rozšírenie môže napísať hocikto. Preto sa môže stať, že 2 rozšírenia jednoducho kolidujú. S tým treba počítať...
:ilovefirefox:

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Príspevok od užívateľa Ja » 21. Októbra 2007, 15:36

wladow napísal: Vo všeobecnosti: Ja, ty máš ešte jednu nevýhodu - Mac. Aj keď v USA je rozšírený, inde nie. Podľa mojich skúseností máloktorý autor testuje rozšírenia aj pod týmto systémom a aj keď je filozofia Mozilly robiť veci multiplatformovo, nie je to vždy možné a čo funguje pod Win jednoducho na MACu nemusí.
chapem point, len na okraj chcem napisat :

myslim, ze aj doma je uz MAC rozsirenejsi a dostupnejsi (financne) vacsiemu okruhu uzivatelov

ze mam MAC nie je nevyhoda, ale obrovska vyhoda !!! ... tazko ma niekto presvedci, ze moj 4x2.5 Gb procesorovy !!! / 8 GB RAM ... Power PC MAC na ktorom mam momentalne mirroring 2.25 TB HDD (tj.4.5 TB HDD) je nevyhoda :lol: a to este nehovorim o stabilite systemu !!! to sa s neustale padajucimi a tvrdnucimi windowsami neda vobec porovnat (neviem ako vista, tu nemam odskusanu) ... samozrejme, ak pouzivas pc len na e-maily a ine drobnosti, az tak ti to nevadi, ale ak potrebujes mat seriozne chranene data a hlavne o nich neprist, alebo chces robit s nejakou narocnejsou problematikou (DTP, filmy ... ) tak uz tieto vsetky argumenty veeeelmi zavazia ...

aj doma som robil niekolko rokov v DTP - (desk top publishing - katalogy, reklamy ...) na pc s neporovnatelne horsimi parametrami a dalo sa to, aj ked to trvalo nekonecne dlho, padalo to, stracali sme data a zacinali zase odznova (aj vtedy som mal mnozstvo externych zaloznych zariadeni diskov (pasku, vymenne 80GB diksy a pod) ... ale dalo sa to ... a uz aj vtedy (mam na mysli roky 1995-2000) studia s ktorymi som spolupracoval robili len s MAC-mi ...

takze ked som pred dvoma rokmi zvazoval kupu, presne som vedel co potrebujem a preco taku obrovsku sumu do toho idem vrazit ... ale stalo to za to !!!

teda ak mate zivotne dolezite data, prejdite na MAC ... to je moja rada ... (sice aj tu o ne mozete prist, ale sanca je neporovnatelne mensia) ...

prechod na MAC mal tiez svoje "bolave" obdobie, lebo predsa len na niektore vyhody z windowsu si clovek zvykne, ma ich v "krvi" a nerad sa ich vzdava (predovsetkym mnozstvo roznych doplnkov a neporovnatelne vacsi vyber software), ale ked sa clovek zorientuje a najde si nahrady, tak cesta spat by bola este bolavejsia ... stale mam 3 laptopy, kt. bezia pod windowsami a sadam k nim so strasnou nechutou a "vzrusuje" ma ako to ma windows blbo riesene oproti macu - paradox vsak ? ked som s windowsami robil poslednych 15 rokov a s macom ani nie 2 a uz frflem ... to len na vysvetlenie filozofie a opakujem ... moj nazor je, ze ak mate moznost prejst na MAC - urobte to !!!


k samotnej teme co som tu zacal :

viem, ze som asi vynimka s macom, ale i s tym, co sa pokusam nainstalovat, "bezny uzivatel" asi tieto programy nebude instalovat ... moj point vsak je, aby ti, kt dospeju k tomuto rozhodnutiu boli varovani a poistili sa dobrymi kopiami, kym sa do toho postia ... lebo ak nieco bezne funguje, clovek bez vacsieho zvazovania nainstaluje novu vec a potom mu uz ostava len si trhat vlasy(ako ja s tym hotmailom :() ... takze aj ked to uz je "overena" aplikacia-doplnok, pristupujte k tomu opatrne

branorovi (i slovaksoft) som niekedy zaciatkom roka slubil, ze pomozem s testovanim na macoch, nuz idem dodrzat slovo a dohodli sme sa s branorom na dalsom postupe ... takze vas potom budeme informovat o vysledku ... prosim budte trpezlivi, lebo to budeme robit popri nasich kazdodennych povinnostiach, tak to moze trosku trvat ... navyse som sa rozhodol uplne odinstalovat thunderbird a znovu ho od zaciatku nainstalovat, aby sme sa vyhli nejakym blbostiam, ktore mozem uz mat zanesene predchadzajucim experimentovanim (a kedze mac ma inu filozofiu musim trosku vniknut do podstaty a zistit kde vsade ma poukaldane systemove subory a dobre ich vycistit)

nuz zatial tolko ...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Októbra 2007, 16:09

Na testovanie stačí mať jeden priečinok profilu, ktorého obsah pred testom treba vymazať. Netreba hľadať nikde inde. Po odstránení všetkých súborov z neho stačí spustiť program do Správcu profilov, prejsť do tohto čistého profilu a môžeme veselo testovať.

Netreba mať ale veľké oči – štatistika nášho webu je jasná: prístupy zo systému MAC OS na náš web za celý tento rok predstavujú 0,3 % (Windows tu má 95,2 %). wladow by skôr vedel, či je to hodnoverné číslo. Ak áno, tak MAC na Slovensku je hádam vzácnejší ako na Sahare voda.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 21. Októbra 2007, 17:38

Áno, jasné. Ja som ani nemal v úmysle mieriť proti Macu, základná pointa bola jeho rozšírenosť. Väčšina jeho majiteľov, s ktorými som sa stretol, ho vychvaľovali.
Väčšina mimoamerických tvorcov rozšírení testovanie na Macu buď ignoruje, ale ho k dispozícii na testovanie jednoducho nemá. Preto sa môže stať to čo som spomínal. Netvrdím, že je to prípad spomínaný v tejto téme, ale proste je to tak.

K tomu číslu 0,3% na našom webe. Mám prístup k číslam viacerých slovenských webov, v drvivej väčšine je ten podiel Macov ešte menší ako u nás...
:ilovefirefox:

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Príspevok od užívateľa Ja » 21. Októbra 2007, 18:50

SlovakSoft napísal:Na testovanie stačí mať jeden priečinok profilu, ktorého obsah pred testom treba vymazať. Netreba hľadať nikde inde. Po odstránení všetkých súborov z neho stačí spustiť program do Správcu profilov, prejsť do tohto čistého profilu a môžeme veselo testovať.
jasne ... umiestnenie sedi a aj to tam pravidelne archivujem, resp musim rucne archivovat cely adresar "profiles", nielen uvadzany "nazov profilu" (pre MAC: /Users/(meno používateľa)/Library/Thunderbird/Profiles/(názov profilu) ), nakolko varianta archivneho programu pre profily nie je dostupna pre MAC (teda nebola dostupna vtedy, ked som zacal experimentovat a teraz nemam cas a ani dovod to hladat, lebo som to poriesil po "svojom") ...

tie % ma prekvapili ... az take male som to necakal, tu je to samozrejme vyssie, aspon to vyplynulo z niektorych statistik, co som pred casom pozeral (aj v suvislosti s firefoxom a thunderbirdom) ...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Októbra 2007, 19:44

Tie čísla asi fakt sedia. U mňa na webe (maličká vzorka 3000 návštevníkov) len 0,2. Na mojom blogu (20 tisíc) až 0,8 a pozeral som rebríčky Naj.sk (tie, čo majú tieto čísla verejné) a taký Autobazár EÚ s viac ako 7 mil. návštev má 0,25.

Ešte som chcel o tom testovaní – my by sme potrebovali niekoho, kto sa bude pozerať na naše do slovenčiny lokalizované programy Mozilla v tomto systéme. S doplnkami toho veľa neurobíme – nie sme vývojári a aj tak by sme s tým nič robiť nemohli, treba sa spojiť s autormi doplnku.
admin SME.sk

Zamknuté