Vytvára sa prehľad pre priečinok ...

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
burina
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 2. Októbra 2007, 20:16

Vytvára sa prehľad pre priečinok ...

Príspevok od užívateľa burina » 22. Októbra 2007, 18:34

V jednom kuse mi TB "Vytvára sa prehľad pre priečinok ..." Problémy začali keď som prekročil kvótu 3500 mailov a cez 4GB inbox a podoben aj sent.
aj som potom inbox poprerozdeloval do podadresarov cez filtre ale stale musi TB vytvarat nejaky prehlad. kym ho vytvori tak to trva aj 20 minut z coho ma dost sliak triafa ked potrebujem surne nieco poslat alebo si pozret...

dakujem

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 22. Októbra 2007, 18:36

premiestnit nestaci. treba dat aj zhustit priecinok...
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Októbra 2007, 18:43

Pozeral som váš predchádzajúci problém, kde sme sa bavili o rozdelení do priečinkov a zhustení. Takže toto už máte, teraz treba preindexovať. To je to, čo ten program práve robí (vytvára si prehľady, indexy). Ale keď to raz vytvorí, už by to opakovane robiť nemal. Preindexovanie je pravým na priečinok > Vlastnosti > Preindexovať. Alebo ručne pri zatvorenom programe odstrániť všetky súbory MSF z profilu. Potom si ich pri ďalšom spustení vytvorí a po vytvorení indexov by to už nemal robiť. Preindexovanie takého počtu správ môže trvať naozaj dlho, ale len prvýkrát. Ak sa o to snaží opakovane, nie sú indexy v poriadku (sú poškodené).
admin SME.sk

burina
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 2. Októbra 2007, 20:16

Príspevok od užívateľa burina » 24. Októbra 2007, 12:03

preindexoval aj zhustil vsetky priecinky niekolko krat ale stale mi z nicoho nic zacne vytvarat prehlad priecinka. zhruba 2x za den. neviem neviem. dost ma to brzdi v praci lebo to zacne vytvarat vzdy ked daco surne potrebujem poslat a ked vytvara prehlad odoslanej posty tak mi nedovoli odoslat spravu... mozno je to tym externym USB HDD kde mam local folder aj ked mi to nedava zmysel.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 24. Októbra 2007, 13:18

Aha, na externom disku. Ponúka sa spojitosť, ale tiež neviem aká. Je dosť málo podobných prípadov takého objemu pošty, takže som nič k tomuto nikde nepostrehol. Moja celá pošta má teraz len okolo 800 MB, pri prechode z OE som staré e-maily nechal v DBX a sú mimo TB.
Ak by som dosiahol taký objem pošty ako máte vy, asi by som si vytvoril filter (napr. ak je dátum pred 1.1.2007), tým filtrom ju presunul do samostatného priečinka a ten súbor by som potom pri zatvorenom TB niekam presunul (zálohoval) a v Thunderbirde tak zredukoval počet správ a objem pošty. Súbor starej pošty sa dá znova kedykoľvek Thunderbirdu podsunúť nazad a on si ho načíta.
admin SME.sk

burina
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 2. Októbra 2007, 20:16

Príspevok od užívateľa burina » 25. Októbra 2007, 07:47

Spravy z minuleho roka mam samozrejme odfiltrovane. Ja totiz pracujem ako projektant a chodia mi vykresy ktore maju v priemere 2 MB, maily o velkosti 10MB alebo 19MB nie su tiez vzacnostou... Dnes som zacal pracu s TB tak ze zacal robit prehlad pre dorucenu postu.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 25. Októbra 2007, 08:47

Už k tomu viac neviem, všetko sa to točí okolo preindexovania.
Inbox stays blank
Inbox is ruined
admin SME.sk

Zamknuté