Znakove sady a diakritika

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Rado

Znakove sady a diakritika

Príspevok od užívateľa Rado » 14. Januára 2006, 13:34

Zdravim,
potreboval by som poradit ake znakove sady mam nastavit aby mi sa mi maily zobrazovali so spravnou diakritikou v Mozilla Thunderbird 1.5

dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 14. Januára 2006, 16:07

ISO-8859-2, UTF-8 alebo Windows-1250 :wink:

Rado

Príspevok od užívateľa Rado » 14. Januára 2006, 17:44

Mam povolene len tieto 3 sady a aj tak sa mi diakritika nezobrazuje spravne pri vsetkych mailoch. Skusal som uz skoro vsetky kombinacie v casti Nastroje - predvolby - Dorucena posta povolene ale aj zakazane znaky - pouzivat len prednastavenu znakovu sadu alebo naopak.
Skusal som aj v casti zobrazovanie - znakova sada - automaticke rozpoznavanie povolene ale aj zakazane a stale nic. Uz to nechapem. V Outlooku som take problemy nemal a rad by som presiel na MT. Su este nejake moznosti ako dosiahnut spravne nastavenie? :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 14. Januára 2006, 18:59

Nikdy som taketo problemy nemal ani v TB, skus si pozriet zdrojovy kod spravy (dvojklik na spravu v TB > Zobrazit > Zdrojovy kod spravy), pokial tam je ine kodovanie ako tieto tri tak TB zobrazi kodovanie podla danej spravy tj. bez diakritiky (nemam to overene ale myslim si ze na 80% to tak bude)

Rado

Príspevok od užívateľa Rado » 14. Januára 2006, 19:11

Text je pisany podporovanou sadou len mi nefunguje automaticke rozpoznavanie. Ak vyberiem konkretny typ manualne tak sa diakritika zobrazi ok...ale nechceme sa mi manualne vzdy kontrolovat a nasledne prepinat na inu sadu :-( ale dik moc za info

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 15. Januára 2006, 00:23

Takze ked si nastavis v TB 1.5 v nastaveniach (Nastroje > Predvolby > Zobrazenie > Pisma > Znakove sady > Nastavit predvolenu znakovu sadu pre prichadzajucu a odosielanu postu na Stredoeuropska (Windows-1250) tak ti bude dorucovane spravy prijimat bez diakritiky aj ked su v podporovanej znakovej sade?

Mimochodom ja konkretne mam Autodetekciu znakovej sady vypnutu (Zobrazit > Znakova sada > Automaticke rozpoznavanie > Vypnut automaticke rozpoznavanie)

Rado

Príspevok od užívateľa Rado » 15. Januára 2006, 17:36

Prave som zistil, ze by to mohlo mat suvis aj s importom prijatych sprav z foldra pre Outlook. Skusil som si preposlat spravy, ktore nezobrazovalo korektne z Outlooku do TB 1.5 a uz su v poriadku. Neviem ale ci to ma na 100% vplyv. Hlavne ze to funguje v poriadku.

Mam este jednu otazku ohladom nastavenia. Mas potvrdeny vyber v nastaveniach : Vo vsetkych spravach dorucenej posty pouzivat prednastavenu znakovu sadu a v odpovediach pouzivat predvolenu znakovu sadu? dik

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 15. Januára 2006, 18:45

Takto to mam nastavene ja, pokial viem tak je to default nastavenie Obrázok

Rado

Príspevok od užívateľa Rado » 16. Januára 2006, 19:42

Uz je to vsetko ok....dik za pomoc :D

Zamknuté