2 pripojenia, 2 profily - nastavenie

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

2 pripojenia, 2 profily - nastavenie

Príspevok od užívateľa Gohom » 1. Novembra 2007, 23:02

Mám Win Vista Home na notebooku. Potreboval by som pomoc s vyriešením tejto situácie:
Chcem používať TB na pracovnú poštu aj súkromnú. V práci mám zablokovaný net iba na firemnú sieť, používam TB a pošta chodí bez problémov. Z domáceho pripojenia na net sa zase nedostanem na firemný server. V TB som teda vytvoril 2 samostatné profily, nastavil smerovanie resp. ukladanie pošty do samostatných adresárov - to je OK. No neviem nastaviť TB aby v jednom profile používal jednu IP adresu a všetky nastavenia firemnej siete a v druhom inú IP adresu s nastaveniami domácej siete. Z logických dôvodov mi nepomôže prepínanie profilov, vždy budem mať spustený iba jeden. preposielanie mailov nepomôže, lebo v robote ich musím mať aktuálne. Každá rada pomôže
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Novembra 2007, 23:15

Nemám viac typov pripojenia, tak sa len pustím do teoretickej debaty. Mám tomu rozumieť tak, že sa nedá v možnostiach TB v časti Sieť > Nastavenie v jednom profile nastaviť jeden typ pripojenia a v druhom zase druhý? A potom spúšťať TB do profilu podľa toho, v akej sieti práve počítač je? Alebo som to nepochopil?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 1. Novembra 2007, 23:23

Asi pochopil, no mne sa nedajú tie dva typy pripojenia nastaviť. To ale asi patrí do fóra o Viste ??
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Novembra 2007, 23:28

Zaujíma ma to len čiste zo študijných dôvodov.
Hovoríme o nastavení pripojenia k internetu v Thunderbirde – nie v systéme, však? Ako je to možné, že sa to nedá v Thunderbirde nastaviť? Alebo sa to nastaviť dá, ale nepamätá si to, alebo to aj tak nefunguje?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 1. Novembra 2007, 23:34

mám obavy že nastavenie v systéme, no ani v TB nie som presvedčený že viem, kde sa nastavuje druh pripojenia - teda úplne iné IP
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Novembra 2007, 23:36

O systéme toho toľko neviem (a o Viste vôbec nič), ale v Thunderbirde je to ponuka: Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Sieť a miesto na disku > Pripojenie > Nastavenia...
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 1. Novembra 2007, 23:38

Tam sa dá nastaviť iba proxy, nie nie pripjenie na inú sieť. Tú inú sieť som nenašiel nikde
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Novembra 2007, 23:42

Jaj, takže to sú dve rôzne priame pripojenia k internetu. A ako takto funguje Firefox alebo Internet Explorer?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 1. Novembra 2007, 23:48

Firefox - neskúšal som, nemám potrebu
Internet Explorer - neviem ani poriadne zapnúť, nieto nastaviť
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 2. Novembra 2007, 00:01

Asi som to predsa len na začiatku nepochopil a čím viac na to pozerám, tým viac tam neviem vyčítať ani otázku – resp. cieľ, ktorý sa má dosiahnuť. Možno príde niekto iný, viac chápavý. Takže pardon za zdržiavanie.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 2. Novembra 2007, 00:32

SlovakSoft napísal:Asi som to predsa len na začiatku nepochopil a čím viac na to pozerám, tým viac tam neviem vyčítať ani otázku – resp. cieľ, ktorý sa má dosiahnuť.
Skúsim vysvetliť ešte raz v ďalšom príspevku
SlovakSoft napísal:Možno príde niekto iný, viac chápavý.
Myslím, že som to popísal ja, podľa tvojich príspevkov tu si chápavý dosť, myslím, že netreba sa podceňovať
SlovakSoft napísal:Takže pardon za zdržiavanie.
Skôr ja by som mal poďakovať za strávený čas a snahu, určite si ma nezdržal
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 2. Novembra 2007, 01:08

tak ono ide v podstate o to, ze v kazdej sieti pouzivate ine ip adresy?? a pripadne aj ine proxi servery??

ja mam takto pripojenie na net doma a na intrernate, doma pouzivam ip typu 10.0.0.x a napevno sa musia zadat a na internate sa mi ip priraduje sama takze musim mat nastavene automaticke priradovanie ip adresy..

prehadzovanie sa da robit manualne, co je ale dost pracne a preto pouzivam NetSwitch 2.0

neviem ci to vam pomoze, pretoze to meni ip adresy pripojenia na siet (myslim ze akukolvek teda aj wifi aj lan)a nemusite ich menit rucne. A ked potrebujete menit proxi server, tak ta to uz existuju rozne doplny...

ps: pouzivam xp a neviem aka je funkcnost tohto programu vo viste..
ale ak potrebujete prave toto, tak urcite su nejake podobne programy aj pre vistu

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 2. Novembra 2007, 01:16

Skúsim to popísať ešte raz:
Doma mám internet, providera a všetko funguje. V práci to isté, no providerom je firma. Z firemnej siete ma nepustí na súkromnú a naopak. Teda mám 2 PC, v každom nastavené pripojenie, IP adresy atď., no vždy naraz beží iba jeden PC. Teraz to potrebujem "zlúčiť" do notebooku, teda obe pripojenia na rôzne siete cez tú istú sieťovku, pričom v jednom čase pôjde iba jedno. V TB mám 2 profily, no v profile neviem nastaviť, ktoré pripojenie používať. Niečo také ako "V profile DOMA použi pripojenie 1, v profile PRACA použi pripojenie 2. Asi to neviem vysvetliť lepšie
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 2. Novembra 2007, 08:24

Mas jeden e-mail, na ktory sa chces dostat ci uz si doma alebo v praci? a pouzivas iba notebook z, ktorym sa presuvas do prace a domov? spravne som to pochopil? plus este na kazdom mieste pouzivas iny typ pripojenia....asi tak?
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 2. Novembra 2007, 10:45

a nepouziva nahodou pc automaticky to pripojenie ktore je prave online?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté