Triedenie sprav z dvoch a viac e-mail kont

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
VLADIMIR TURANSKY
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Novembra 2007, 16:03

Triedenie sprav z dvoch a viac e-mail kont

Príspevok od užívateľa VLADIMIR TURANSKY » 14. Novembra 2007, 16:23

ZDRAVIM

FILTROVANIE MAILOV V THUNDERBIRDE JE CELKOM OK, AZ NA JEDNU
VEC.: NEDA SA FILTROVAT VSETKO Z KONTA XY PRESUN DO PRIECINKU XY A VSETKO Z KONTA AB PRESUN DO KONTA AB - UVADZAM TO AKO PRIKLAD.
DA SA DOPLNIT PROSIM, TATO FUNKCIA FILTROVANIA V BUDUCNOSTI ?
PRIPADNE JE NEJAKE RIESENIE NA TENTO PROBLEM ?
NAPRIKLAD OUTLOOK EXPRES TUTO FUNKCIU MA ... .

VDAKA

VLADIMIR

Pozn. admina:
Nepoužívajte prosím veľké písmená (CapsLock). Nadpis upravený.
SlovakSoft

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 14. Novembra 2007, 16:51

Najskor teda by som Vas prosil, nabuduce piste normalne a nie iba velkymi pismenami. Skoro sa Vaseho prispevku bojim, ked na mna tak kricite. Prosim spravcu o upravu prispevku.
K Vasemu problemu, podla toho ako som to pochopil, mate nastavenych v Thunderbirde viac uctov a potrebujete spravy z tychto uctov triedit do samostatnych priecinkov. Nuz tak presne takto to funguje, pre kazdy ucet sa daju nastavit samostatne filtre, ktorymi mozete presunut postu do lokalnych priecinkov alebo preposlanie na konkretny ucet. Nastavenia filtrov sa nachadzaju v Nastroje->Filtre pre spravu(ospravedlnujem sa za nepresnost, mam anglicku verziu)
Pokial som to nepochopil, tak sem prosim napiste podrobnejsie, co by ste chceli docielit.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 14. Novembra 2007, 16:54

Predpokladám, že ide napríklad o kontá, ktoré majú každé svoju e-mailovú adresu. Nedá sa použiť takýto filter?
Ak > Komu > Obsahuje > e-mailová adresa konta > Presunúť > kam
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 14. Novembra 2007, 16:56

Mazarik napísal:Prosim spravcu o upravu prispevku.
To sa mi naozaj nechce, nadpis som upravil už skôr. Ak tu niekto napíše na pol strany, predsa to nebudem prepisovať.
admin SME.sk

VLADIMIR TURANSKY
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Novembra 2007, 16:03

Doplnok ukazka triedenia v OE

Príspevok od užívateľa VLADIMIR TURANSKY » 14. Novembra 2007, 19:09

Ospravedlnujem sa za velke pismena, standardne tak pisem, lepsie sa to cita ... .
K veci, o standardnom filtrovani v thunderbirde viem. Viem kde sa nastavuju filtre a viem to pouzivat, vid prilozeni obrazok T. No nenasiel som tam funkciu ak je mail zo zadaneho konta konto 1 presun to do zadaneho adresara.
Nastava problem ak je posta urcena viacerim primatelom cez alias kde nieje mozne pouzit pravidlo komu, alebo kopija na danu adresu, alebo primatelia su utajeny. Stane sa nasledovne svihne to nie do priecinka napr XY ale do inboxu, a ked primate postu z dvoch - troch kont nastava gulas. V Outlook Exprese je to vyriesene elegantne vid obrazok OE.
Dasa sa to riesit ?

Vladimir
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 14. Novembra 2007, 19:57

Aha, ak teda nepostačuje filter Komu, tak možno by som preštudoval na MozillaZine Account specific filters. Je to vlastne postup, ako vytvoriť filter len pre dané poštové konto. Základ je pozrieť zdrojový kód správy, tam nájsť hodnotu X-Account-Key a v nastavení filtra dať Upraviť hlavičky a zadať ju ako novú hlavičku. Predstavujem si to tak, že ak to potom vyberiem v tom prvom zozname (napr. account2) a ďalej vyplním napríklad podmienku, že odosielateľ obsahuje @, tak všetky prijaté e-maily tohto konta sa budú presúvať do určeného priečinka.
To celé píšem ako teóriu a možno som vedľa jak tá jedľa. Nejdem to skúšať - normálne používam len jedno konto.
admin SME.sk

VLADIMIR TURANSKY
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Novembra 2007, 16:03

Filtrovanie nefunguje

Príspevok od užívateľa VLADIMIR TURANSKY » 15. Novembra 2007, 00:24

Zdravim

Veci sa maju nasledovne:
Super potesil som sa ze mam riesenie, ale nie nefunguje to.
Vytvoril som novu hlavicku ZKONTA nasiel som v zdroji sprav jednotlive oznacenie account1 - x, zadal som pravidlo no nic, ostalo to nezmenene.
Tak som isiel dalej a pouzil som filtrovanie na cele telo spravy, klucove slovo account1-x no tiez to nefunguje ... .
Neviem co dalej ... .

Help please.

Vladimir

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 01:02

OK, už to asi mám.
Nastavenie filtra je trošku iné, doplietol som to. Máte to na obrázku.

Prvá položka: X-Account-key
Druhá položka: je
Tretia položka: accountX

Ten filter som ale musel nastaviť pre Local a podmienka fungovania je, že sa na tom účte musí používať globálne doručovaná pošta (teda do Doručená pošta v Lokálne priečinky). Je to v nastavení účtu > Nastavenie servera > Pokročilé.
Takto mi ten filter account-X fungoval, presunul to tam, kam mal. Pošta doručená na konto XY išla do zadaného priečinka, ale neskúšal som aliasy. To si už skúste sami, prípadne aj to, či to musí byť Local. To už sa mi vážne nechce testovať, stále si musím posielať testovacie e-maily :-)

Dodatok:
Možno som sa pri výbere účtu, pre ktorý sa filter nastavuje, sekol (mal som tam Local a nie konkrétny účet). Takže skúste ignorovať, čo som písal o Local a globálne doručenej pošte. Len nastavte takto filter a testujte.
admin SME.sk

VLADIMIR TURANSKY
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Novembra 2007, 16:03

Ano funguje to !!!!

Príspevok od užívateľa VLADIMIR TURANSKY » 15. Novembra 2007, 01:30

Posledne nastavenia pomohli ... .
Supeeeerrrr.

Moc velka VDAKA.

PS: Tento problem netrapil len mna, istotne vela ludi prima doma aj sukromnu aj pracovnu postu a to su minimalne dve konta ... .
Posunuli sme to teraz trosku dalej, no dal by som to na dopracovanie ako standardne pravidlo tvorcom.

Este raz VDAKA.

Vladimir :D

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 01:40

Tak to som rád, že sme na ten filter prišli.
Možno aj používajú takto dve kontá, ale na to stačí aj filter Komu. Až keď začnú s aliasmi, tak je to horšie – ale hádam by stačilo do filtra pridať aj aliasové adresy. Až hádam s tou požiadavkou na filtrovanie podľa Skrytá kópia by sme narazili.
Podľa toho, čo som doteraz na tomto fóre videl, to také horúce nebude. Väčšina ľudí si vystačí so základom. A to nepočítam tú masu, čo ani poštových klientov nepoznajú. Toto považujem za veľmi pokročilé funkcie.
admin SME.sk

em.u
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10. Júna 2008, 23:04

Re: Triedenie sprav z dvoch a viac e-mail kont

Príspevok od užívateľa em.u » 26. Júna 2008, 17:02

Neviem, či to takto fungovalo aj v čase, keď ste hľadali riešenie na tento problém, ale to riešenie je veľmi jednoduché:
1.) otvoríte Filtre Správ. Vľavo hore je rolovacie menu Filtre pre:, kde si vyberiete účet, o ktorý sa jedná.
2.) z troch volieb si vyberiete tretiu, teda "Pre prichádzajúce správy, ktoré: spĺňajú všetky správy"
3.) "Presunúť do priečinka: HuráMámTo"

Funguje to bez problémov, ale len pri sťahovaní pošty. A napr. mne to takto plne vyhovuje.

Ja sťahujem všetku poštu (ak nie je filtrovaná) zo všetkých účtov do jedného priečinka Doručená pošta.
A keby som aplikoval tento filter ručne (Spustiť teraz) na priečinok Doručená pošta, tak by mi premiestnil všetky správy do zadaného priečinka.

joohn
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Januára 2007, 22:42

Re: Doplnok ukazka triedenia v OE

Príspevok od užívateľa joohn » 26. Júna 2008, 21:18

Off topic:
VLADIMIR TURANSKY napísal:Ospravedlnujem sa za velke pismena, standardne tak pisem, lepsie sa to cita.
Nechcem byt na vas zly, ale to ze sa to lepsie cita je iba Vas subjektivny nazor.
Ucebnice tvrdia: "Veľké písme ná zaberajú o 30 percent väčší priestor a znižujú rýchlosť čítania o 12 percent." Navyse pisanie velkymi pismenami je v priestore internetu povazovane za obdobu kricania v slovnej komunikacii. Neodporucam ;)

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Triedenie sprav z dvoch a viac e-mail kont

Príspevok od užívateľa PeePay » 26. Júna 2008, 23:00

no neviem ci si to adresat precita... tato tema je pol roka stara :P
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

marekzc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23. Decembra 2008, 20:45

Re: Triedenie sprav z dvoch a viac e-mail kont

Príspevok od užívateľa marekzc » 23. Decembra 2008, 20:59

Tak ja mam s tymto problem. Niesom zas az taky amater do PC. ale Vobec mi to nefunguje. V poslednom case dostavam samy spam. Rozny odosielatel ale predmet je stale podobny "Present for you" sem tam schomoleny. Takze nan filter nemozem dat. Zaciatok je ale rovnaky "Catch your Christmas presennt!". Slovo Christmas. Vsade sa to lisi len toto jedno slovo zostava. Asi nutia na toto slovo aplikovat filter. Mne to neprekaza. Dal som teda vytvorit filter.
Nasledovne: TELO - OBSAHUJE - Christmas.
A vykonanie akcie: Odstranenie z POP3 servera.

Vysledok: ziadny :D
Skusal som aj podla predmetu na slovo "for" ale zas nic. KLudne piste navrhy co stym moze byt. Maily sa len tak chrrlia, mozem teda skusat do aleluja.
:ilovefirefox:

Zamknuté