odosielanie príloh

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
O.P.

odosielanie príloh

Príspevok od užívateľa O.P. » 23. Januára 2006, 17:28

Nejdú mi odosielať správy s prílohami.Vždy mi vypíše chybné nastavenie servera,ale bez príloh to ide.Nevie mi niekto poradiť ako to nastaviť?

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 23. Januára 2006, 19:23

Je mozne ze dany server neumoznuje odosielat prilohy, pokial neviete ci dany server prilohy odosiela kontaktujte spravcu toho servera.

O.P.

odosielanie príloh

Príspevok od užívateľa O.P. » 24. Januára 2006, 20:23

Server to umožňuje.Asi mám niečo zle nastavené v TB.Zo stránky správcu siete mi prílohy odchádzajú bez prolémov,ale z THUNDERBIRD-u mi ich nepustí.Už neviem aké nastavenia mám zmeniť.

Dodo

mne robi to iste

Príspevok od užívateľa Dodo » 26. Januára 2006, 18:03

Mam presne ten isty problem. Ale ked prilozim maly subor 5-10kB tak ho posle!!! Dam obrazok 400kB a uz hlasi chybu. Uz si neviem rady :(

Dodo

doplnok

Príspevok od užívateľa Dodo » 26. Januára 2006, 18:08

Este doplnim:

Microsoft Outlook fungoval korektne
Pripojenie mam ST Online FLAT 512/128
Thunderbird mam verziu 1.5

To sme fakt iba dvaja ktorym to nejde???
No co, asi sa vratim ku Billovi :?

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 26. Januára 2006, 22:51

Takze asi som nasiel pricinu, za prve si musite zvysit casovy limit spojenia so serverom Nastroje > Predvolby > Pokrocile > Vseobecne > Casovy limit spojenia je default 60sekund, skuste ho zvysit ale na 5 minut tj. 300sekund

Za druhe aky mate antivir, ak Avast skuste vypnut v antivire volbu Internet Mail kontrolovat SMTP, alebo ak akykolvek iny antivir, vypnut vsetky volby v nom co sa tykaju ochrany mailov.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 27. Januára 2006, 13:27

Daniel_Medo: díki za radu. Zrušil som v Avaste rezidentnú kontrolu mailov a už všetko funguje. S časovým limitom som nerobil nič, myslím že 60s je dostatočná doba.

Ešte raz díki.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 27. Januára 2006, 13:52

Keby si dal tych 300 sekund, tak mozes mat ten avast! zapnuty. Samozrejme, zalezi od velkosti prilohy - cim vacsia, tym dlhsi cas je potrebny (a hlavne od rychlosti pripojenia).
Len pre zaujimavost (lebo TB nepouzivam), po uplynuti limitu sa odosielanie nacisto prerusi? V Outlook Express sa len opyta, ci ma cakat dalej a po potvrdeni Ano posiela dalej. Toto TB nevie?
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 27. Januára 2006, 23:12

Podla toho, co som si precital http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=12146
(hlavne ten posledny prispevok je vysvetlujuci) to bude asi naozaj problem.
A este z Pomocnika avast!:
"Pokiaľ je internetové spojenie pomalé, alebo odosielaná správa príliš dlhá, je možné, že vyprší časový interval, po ktorý má poštový program čakať na odpoveď. Program, ktorý po uplynutí tohto intervalu automaticky ukončí spojenie, správu neodošle. Táto chyba pravdepodobne nebude odstránená kvôli vlastnostiam protokolu SMTP. Je potrebné nastaviť tento interval na čo najvyššiu hodnotu."
admin SME.sk

Zamknuté