Skupiny kontaktov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
zoro33
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26. Septembra 2007, 15:32

Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa zoro33 » 2. Februára 2008, 10:42

V Outlooku som bol zvyknuty, ze ked pridam skupinu kontaktov, tak ju potom rozbalim a pripadne vyhodim adresy, ktorym spravu nechcem poslat.

Je mozne spravit toto aj v Tb? Nechce sa mi verit, ze sa to neda niekde nastavit.
Dakujem za pomoc.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 2. Februára 2008, 10:50

Nepoznám Outlook – čo znamená pridať skupinu kontaktov? V Thunderbirde sa dajú vytvárať rozosielacie zoznamy. Správu možno adresovať tomuto zoznamu, ale rozbaliť zoznam počas vytvárania správy a povyhadzovať z neho len pre túto správu niektorých prijímateľov sa asi nedá.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
zoro33
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26. Septembra 2007, 15:32

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa zoro33 » 2. Februára 2008, 11:03

Ano myslim na rozosielaci zoznam.
Nezda sa mi to velmi prakticke, ze tento zoznam sa neda editovat po vlozeni do pola Komu:
Zatial som sa s tym nestretol, ze by to neslo. Funguje to co viem v Gmaili a ako som spominal aj v outlooku.

Poviem priklad:
Mam vytvoreny zoznam svojich priatelov, od jednoho z nich dostanem email s tym aby som ho poslal zvysku, pripadne mi od jednoho z nich pride mail, ktory chcem forwardovat ostatnym.
Cize potrebujem si tam pridat skupinu kontaktov a z nej vyhodit adresu z ktorej mi tento mail prisiel. Neviem si predstavit ako by sa to dalo spravit inak ako tym, ze si zeditujem rozposielaci zoznam...

kontakt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Apríla 2008, 15:35

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa kontakt » 7. Apríla 2008, 17:43

prosim o pomoc
chapem ze v Osobnom adresari sa automaticky zbieraju adresy. azozbierane su na vytvaranie skupin.
problem mam ked:
v adresari (zozbierane adresy) vytvorim skupinu ludi ktorim chcem poslat mail. pridam tam napr. Adam. adam teda zacne figurovat v skupine co chapem, ale aj v adresari este aj to pochopim. este chapem aj ked vymazem Adama z adresara zmizne mi v skupine.
1) preco ked vyhodim Adama zo skupiny (a v dalsej uz nefiguruje) zostane v adresari?!
2) potom vymazaneho Adama dam naspat uz sa mi NEZOBRAZI v skupine! ale ked idem upravovat skupinu tak tam ho najdem?! da sa spravit aby sa zobrazoval v skupine?!
AKO na to?!
Laci

Užívateľov profilový obrázok
zoro33
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26. Septembra 2007, 15:32

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa zoro33 » 7. Apríla 2008, 21:57

Co som zatial skusal a co viem, tak osoby, ktore mas v skupine po pridani skupiny do mailu nevidis, cize Th nevie vyhodit dve tri mena, ktorym mail poslat nechces, co je obrovske minus, vsetci mailovi klienti to podporuju, dokonca aj mnoho web mailov. Existuje sice jedno rozsirenie, vola sa tusim NotTo, ale to je len taka slaba nahrada za spominanu chybajucu funkciu.

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa PeePay » 7. Apríla 2008, 22:18

kontakt napísal:1) preco ked vyhodim Adama zo skupiny (a v dalsej uz nefiguruje) zostane v adresari?!
to je uplne normalne. to, ze ho das do skupiny, neznamena, ze akoby si mu len dal nalepku, si v tej skupine. ked ho das do skupiny, to je akoby si vytvoril novy kontakt (akurat ze uz nie je v hlavnom adresari ale v skupine) a teda ked ten zo skupiny upravis/odstranis, ten povodny zostane nedotknuty.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

kontakt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Apríla 2008, 15:35

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa kontakt » 8. Apríla 2008, 09:02

dobre, dakujem odpoved na 1).
ale este tam je stale otazka 2)
tj. ze ked toho isteho Adama znovu skusam dat do povodnej skupiny on sa uz nezobrazi. ale ked upravujem skupinu tak ho tam predsa najdem.

kontakt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Apríla 2008, 15:35

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa kontakt » 8. Apríla 2008, 09:06

dakujem zero33 ale moja otazka nesmeruje tam. ja pracujem v adresari a vytvaram skupiny a natrafil som na tento problem. ze ked niekoho dam do skupiny a ho potom vymazem tak to je v pohode. ale ked ho znovu tam chcem dat tak sa mi v zozname nezobrazi. ale ked kliknem na upravu skupiny tak tam najdem to meno.

Užívateľov profilový obrázok
zoro33
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26. Septembra 2007, 15:32

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa zoro33 » 8. Apríla 2008, 09:18

Neviem presne co tym myslis, ale ked vymazes kontakt, tak sa vymaze aj zo skupiny. Ked ho znova pridas, tak Th nevie do ktorej skupiny ho dat, musis si ho znova do nejakej zaradit. To je myslim normalne spravanie programu, alebo potrebujes nieco ine?

kontakt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Apríla 2008, 15:35

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa kontakt » 8. Apríla 2008, 09:52

tak tu je postup ako som to znova skusil a napisal som si to:
mam (hneda knizka) Osobny adresar - tu sa mi zbieraju kontakty automaticky z coho som rad.
mam (hneda knizka) Zozbierany adresy - tu vytvaram si skupiny

v Zozbieranom som vytvoril novy zoznam: Skuska
z Osobneho som sem do Skuska drag-drop(pritiahol) 3 kontakty B, C, D.
potom som z Skuska vymazal D - teda zmyzol
a teraz ked ho znovu pridam D z Osobneho do zoznam Skuska - tak tam nie je!
ale ked dvojklik na Skuska - kde sa da manualne dopisat kontakt - tak tam najdem D.
preco?!
je tato chyba iba u mna?!

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa PeePay » 8. Apríla 2008, 16:53

vyskusal som si to presne podla tvojho postupu a mne to funguje normalne.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

kontakt
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Apríla 2008, 15:35

Re: Skupiny kontaktov

Príspevok od užívateľa kontakt » 8. Apríla 2008, 19:04

vdaka za pochopenie a skusanie!
noved nic sa nestalo len sa mi nejak ... ale sak ked si dam dokopy moj zoznam a bude fungovat tak budem rad!
ahojte! majte sa pekne

Zamknuté