Kódovanie Slovenčina

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
tonov07
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 13:33

Kódovanie Slovenčina

Príspevok od užívateľa tonov07 » 10. Februára 2008, 02:16

Zdravim, potreboval by som poradit ako nastavit kodovanie textu tak, aby mi sprava prisla dobre citatelna t.j. aby sa mi zobrazovali spravne pismena s diakritikou.
Skusal som nastavit rozne kodovania a najlepsie to zatial vyzera pri kodovani: Stredoeuropske (ISO-8859-2).

- napr. zadam pismena:
ľšťž

- a v sprave sa zobrazi nasledovne:
µą»ľ

Dakujem za radu.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Kódovanie Slovenčina

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Februára 2008, 07:51

– Nechajte Thunderbird nech sám rozpoznáva kódovanie, čiže Nástroje > Možnosti > Zobrazenie > Formátovanie > Písma > nezačiarknuť možnosť Vo všetkých správach doručenej pošty používať predvolené kódovanie.
– Pravým na priečinok s poštou (Doručené, Odoslané atď.) a Vlastnosti > nezačiarknuť možnosť Použiť pre všetky správy v priečinku.
admin SME.sk

vinco
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31. Marca 2008, 10:47

Re: Kódovanie Slovenčina

Príspevok od užívateľa vinco » 31. Marca 2008, 11:07

dobry den ja mam podobny problem ale len s vizitkou (vCard) ked ho posielam na TB tak sa ukazuje normalne ale pri posielani na outlook alebo outlook expres nevie pisat ščťčťýž...
neponuka tam odosielanie v kodovani windows-1250 (to ponuka len v dorucenej poste)
dakujem za pomoc :-)

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kódovanie Slovenčina

Príspevok od užívateľa codik » 2. Apríla 2008, 11:57

Kódovanie odosielanej správy môžete nastaviť pri jej písaní v ponuke Možnosti > Kódovanie.

Čo sa týka pripojenej vizitky, tá sa vkladá ako príloha a jej kódovanie nezáleží od kódovania odosielaného dokumentu, pretože má nastavené kódovanie vlastné (v Thunderbirde je to utf-8). Otázkou je, či dokáže toto Outlook správne rozpoznať.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Zamknuté