Diakritika v TB

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
chulap
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13. Januára 2008, 17:55

Diakritika v TB

Príspevok od užívateľa chulap » 21. Februára 2008, 18:14

Zdravím,

ako mám nastaviť TB, keď prijímam správu, ktorej obsahom sú slová s diakritikou, tak namiesto písmien ako č,ť,ž ... TB ich nahradí otáznikom "?", a to isté ak ja zo svojho TB posielam poštu inému užívateľovi, ktorej obsahom je tiež diakritika, tak ten dotyčný hoc má OutLook, tak sa mu zjavia namiesto písmien ako č,ľ,š iba otázniky alebo štvorčeky. Jedným zo spôsobov je síce posielať poštu bez diakritiky, ale myslím si, že to už nepatrí do dnešnej doby. Skúste mi poradiť, ďakujem.

Ch.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Diakritika v TB

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Februára 2008, 18:35

– Nechajte Thunderbird nech sám rozpoznáva kódovanie, čiže Nástroje > Možnosti > Zobrazenie > Formátovanie > Písma > neoznačovať možnosť Vo všetkých správach doručenej pošty používať predvolené kódovanie.
– Pravým na priečinok s poštou (Doručené, Odoslané atď.) a Vlastnosti > neoznačovať možnosť Použiť pre všetky správy v priečinku.
admin SME.sk

chulap
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13. Januára 2008, 17:55

Re: Diakritika v TB

Príspevok od užívateľa chulap » 21. Februára 2008, 19:04

Vďaka za odpoveď, zajtra to skúsim na TB v práci. Majte sa.

Ch.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Diakritika v TB

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Februára 2008, 19:42

To som písal postup pre správne zobrazovanie vám doručovanej pošty. Pre odosielanú by malo byť jedno, aké kódovanie nastavíte ako predvolené, jej správne zobrazovanie má na starosti program prijímateľa. Ja píšem s diakritikou už dlho, predvolené kódovanie odosielanej pošty mám Windows-1250.
admin SME.sk

Zamknuté