tb a zatazenie ram

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
monulkazet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Júla 2007, 20:39
Kontaktovať užívateľa:

tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa monulkazet » 22. Februára 2008, 10:26

tuto temu som tu nasla viac v suvislosti s FF, to mi vsak az tak nevadi, lebo ked
mam vo FF pootvaranych kopec okien znamena to ze nieco hladam na nete a tak sa
moze ramka naplno vytazit aj prehliadacom.
ovela viac mi to vadi pri tb, lebo dolezitou vlastnostou klienta by malo byt ze bezi
na pozadi s minimalnou zatazou. mne berie z ramky asi 100 mb (byvalo aj 50, ale uz je to 100...)
a to mi dost vadi ked ju mam mat zapnutu stale. niekedy ked pouzivam narocnejsie programy
ju musim kvoli tomu vypnut.
takze sa chcem spytat, co vlastne to zatazenie ovplyvnuje a ako sa to da ovladat?
spravy mi zaberaju asi 2Gb na disku, co sa tyka rozsireni do TB mam ich aktivnych 5,
temy okrem zakladnej 2, takze neviem kde tie mb nabiehaju.
jedine co som nasla je pri priecinkoch moznost "zhustit", ale nevidi sa mi ze by to nejako pomohlo.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Februára 2008, 10:39

Hm, doteraz ma nejako nezaujímalo, čo vlastne má vplyv na obsadenie pamäte v TB. Myslel som, že zhustenie ani veľkosť pošty na disku by na to nemali mať vplyv a tipoval by som na tie rozšírenia. Keď budem mať chvíľku, poobzerám sa po tom. Mám teraz povolených 17 rozšírení a niečo cez 90 MB RAM. To by ma vôbec netrápilo, keďže aj tak polovica RAM je stále voľná. Ale počas kontroly pošty, RSS a news, načítaní správy mi vyskakuje využitie procesora tak na 20 až 30 percent. S tým asi nič nenarobím, ak chcem využívať častú a nepretržitú kontrolu po celý deň.
admin SME.sk

monulkazet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Júla 2007, 20:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa monulkazet » 22. Februára 2008, 10:52

ako to tak pozorujem tak je ta hodnota dost pohybliva. ked som pisala moj prispevok,
a pozerala som pocet rozsireni a tem, tak som ich dala aktualizovat (aktualizovali sa 3),
po restarte TB som mala vytazenie asi 25 mb. mam taky pocit ako keby sa to zvysovalo
citanim sprav, pozeranim priloh atd, akoby ostali niekde nacitane a tym ramku vytazovali.
obcas cistim adresar "temp" do ktoreho sa tieto veci ukladaju, ale aj ak by to zaviselo od neho
bolo by dobre zistit ci sa to neda napr. po 30 mb cistit automaticky.
fakt neviem :)
ale budem rada za kazdu pomoc :) :idea:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Februára 2008, 11:45

Taký jeden teoretický návod by som tu mal. Mohli by ste vyskúšať kombináciu rozšírenia MinimizeToTray a úpravy v pokročilej konfigurácii:
Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Všeobecné > Editor nastavení > kliknúť pravým do okna konfigurácie > Nový > Logická > názov bude config.trim_on_minimize a hodnota bude true. Zatvorte to a reštartujte Thunderbird. Nastavte si možnosti toho rozšírenia a teraz skúste sledovať v okne Správcu úloh systému, či sa pri minimalizácii Thunderbirdu zredukuje jeho spotreba RAM.
admin SME.sk

monulkazet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Júla 2007, 20:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa monulkazet » 22. Februára 2008, 12:25

ok spravila som to, budem pozorovat ci sa to nejako zlepsi.
ale hoci mam minimize to tray nastavene, pomocou neho mi tb neskryva do listy,
pouzivam na to samostatny TB-tray. bude to mat ucinok aj tak?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Februára 2008, 12:57

Neviem, čo je TB-tray. To rozšírenie Minimize treba nastaviť, pozrite do jeho Možností.
admin SME.sk

monulkazet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Júla 2007, 20:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa monulkazet » 22. Februára 2008, 22:39

rozsirenie som nastavila, mam tam "zafajknute" vsetko co treba, ale to mi neslo.
popozerala som po googli a nasla som tb tray

http://sniperbeamer.de/tbtray/

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Februára 2008, 23:24

Hm, keď v rozšírení začiarknem prvú možnosť (Vždy minimalizovať do systémového panela), tak sa mi kliknutím na tlačidlo minimalizácie okno zminimalizuje vedľa hodín. A o to ide, nie? Nefunguje to? Používa to tak množstvo ľudí, je to jedno z najobľúbenejších rozšírení. Ten program TB tray je nejaký starý, z roku 2005.
admin SME.sk

monulkazet
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Júla 2007, 20:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa monulkazet » 22. Februára 2008, 23:36

mne to tak neslo ale nastastie som nasla ten tb tray, ked som hladala na nete ci ma niekto podobny problem.
neviem ako je to mozne, ale viacerym ludom sa to stalo ze im to neslo.
o to ale teraz nejde, povodne sme riesili to vytazenie ram :)
myslim ze zatial je to v poriadku, keby to zase nejako velmi stupalo, ozvem sa.
a ak by ste nasli este nejake vylepsenie tak sem s nim :)
zatial vdaka 8)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: tb a zatazenie ram

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 22. Februára 2008, 23:45

Viem, že sme riešili spotrebu RAM. To rozšírenie som chcel preto, lebo práve pri minimalizácii ním a použití tej predvoľby by malo dôjsť v okamihu minimalizovania do lišty k uvoľneniu pamäte. A o to vám ide, mať TB minimalizovaný a aby nezaberal pritom veľa RAM. Či sa uvoľní aj pri obyčajnej minimalizácii na panel úloh, to neviem. Teda tento postup ako taký nie je na redukciu pamäťových nárokov spusteného TB (na popredí), ale na minimalizáciu na pozadie a s tým súvisiacu redukciu spotreby.
admin SME.sk

Zamknuté