Gmail problém

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Gmail problém

Príspevok od užívateľa Janči » 4. Marca 2008, 14:36

Ahoj TDBáci, po dlhšom čase som tu opäť a opäť len s problémom kde si neviem dať rady. To znamená že TDB je super!! Prosím o radu!? Na novom PC v inej časti mesta som si nastavil Gmail účet a doňho mi ide zmiešane pošta z viacerých adries. Nakoľko som zvyknutý na TDB, stiahol som si ho. Na novom mieste fičím na T-com pripojení. V ponuke TDB nastavení je možnosť Gmail klienta, aspoň sa mi zdá?! No nech skúšam ako skúšam neviem túto adresu ( Gmailácku ) donútiť pracovať v TDB. Skúšal som už asi 100 alternatív no vždy sa mu nepáči server a vypisuje dáke zle zadané heslá, zlé pripojenie, porada so správcom siete atď.. Je mi výhodné pracovať v TDB lebo som si zvykol. Tie internetové mi lezú na nervy :-) Keďže sa dlhší čas nesnažím nič nastavovať tak to asi zabudnem, no a potom vždy príde horor :-) Za radu či návod ďakujem. Tri krát hurá :-) Janči

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gmail problém

Príspevok od užívateľa codik » 5. Marca 2008, 09:15

Musíte sa prihlásiť do webového rozhrania GMail. V nastaveniach POP3/IMAP treba prepnúť voľbu sťahovanie POP3 na povoliť POP3 pre všetky maily (aj tie, ktoré už boli stiahnuté).
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Re: Gmail problém

Príspevok od užívateľa Janči » 5. Marca 2008, 09:57

Oki, ďakujem za radu, som to nastavil, keď prídem na PC to na ktorom to nešlo, skúsim to nastaviť opäť. Len neviem či v tom nebude problém - t com. V TDB chce stále dáke heslo a nastavenie prichádzajúceho a odchádzajúceho servera. Ja zadávam pop3.gmail.com a html.gmail.com . Účet tam dávam poštový. To heslo som skúšal gmail čo mám aj doma a menil som ho za login čo dodal t com . To ešte neviem či som nemal dať na tú poštu od. a pr. pošta mail.t-com.sk Vyskúšal som more kombinácií a nič. Ale aj tak Ď. Pop3 som už dal podľa rady, večer sa opäť potrápim :-) Pekný deň praje Janči.

Užívateľov profilový obrázok
Amnesy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 22:53

Re: Gmail problém

Príspevok od užívateľa Amnesy » 5. Marca 2008, 10:23

Zdravím.Napísal si to správne "html.gmail.com"? Nejak mi to nedáva zmysel. Skús namiesto toho tam dať "smtp.gmail.com". Tabuľku údajov o poštových serveroch nájdeš na http://www.mozilla.sk/thunderbird/suhrn ... serveroch/

Užívateľov profilový obrázok
Sabina
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 14. Januára 2008, 13:35
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gmail problém

Príspevok od užívateľa Sabina » 5. Marca 2008, 10:26

Ja zadávam pop3.gmail.com a html.gmail.com
A to má byť čo,myslím to html.gmail.com?V prílohe máš nastavenia ako to má byť.Nezadáva sa pop3.gmail.com ale pop.gmail.com!!!A SMTP je smtp.gmail.com.Prihlasovacie meno je vo formáte xyxy@gmail.com
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; sk; rv:1.8.1.12)
Gecko/20080201
Firefox - najnovšia verzia
Thunderbird - najnovšia verzia
OS:Windows Vista Home Premium CZ SP 2

Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Re: Gmail problém

Príspevok od užívateľa Janči » 5. Marca 2008, 11:54

Ďakujem . To je tak po lopate, tie prílohy :-) Večer to vyskúšam opäť. To html čo som písal to bol preklep :-( To je tak keď sa človek učí na PC v pokročilom veku :-)) Dík, pekný deň. Janči.

Zamknuté