POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa Adrique » 6. Marca 2008, 08:45

Prosim pomoc!! Vcera mi zdochol NB, ked sa mu dosla baterka a dnes ked som ho nakopol, TB spustil sprievodcu nastaveniami, pricom ziadna posta, ani ziadne nasavenia v nom nie su ulozene . Prosim pomoc,ako sa dostat k nastaveniam a najma poste!!
Moc krat diky.

PS: a zrovna vcera som rozmyslal nad tym, ze by som si mal zazalohovat cely disk, ale uz sa mi vecer nechcelo... :-(

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa Mazarik » 6. Marca 2008, 15:20

Postupujte podla tohoto navodu http://www.mozilla.sk/firefox/firefox-5 ... -ako/2/#o2 a spustite Thunderbird so spravcom profilov, kde si mozete vybrat svoj povodny profil. Pokial Thunderbird nepojde s tymto profilom spustit, tak postupujte podla odstavca "Ak máte viac profilov" na tejto stranke http://www.mozilla.sk/firefox/stratene- ... ch-obnova/

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa Adrique » 10. Marca 2008, 17:10

diky. ten clanok je uz trocha zastarany, resp. mohol by sa doplnit o instalaciu do windows vista

tima
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16. Marca 2008, 18:31

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa tima » 17. Marca 2008, 19:45

Zdravím, mám ten istý problém ako Andrique, ale nepomáha mi nič. Keď aj vojdem do správcu profilov, tak je tam iba default a nič sa nedá prepnúť. Skúšal som už všetko možné a nevedia mi s tým poradiť ani IT kamoši. Všade sa píše, ako sa dá núdzový režim zapnúť, ale nikde ako vypnúť. Poradte mi prosím niekto, lebo už fakt neviem ako ďalej. :worthy:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Marca 2008, 22:51

nudzovy rezim sa nevypina. ked sa thunderbird (alebo aj cokolvek ine) spusti v nudzovom rezime, je to vzdy len jednorazove. potom po kliknuti na klasicky odkaz sa spusta uz zase normalne.

k problemu: skus programom MozBackup zalohovat postu, vytvorit novy profil

Kód: Vybrať všetko

Štart > Spustiť > thunderbird.exe -p
a preniest postu do noveho profilu.

(subor typu pcv, ktory mozbackup vytvori je klasicky zip archiv, staci ho otvorit nejakym zipovacim programom a budu v nom zalohovane subory).

thunderbird s novym profilom potom spustis tak, ze vo vlastnostiach odkazu na TB v polozke ciel za thunderbird.exe este dopises

Kód: Vybrať všetko

-p menoprofilu
potom ale budes musiet znova nastavit vsetky nastavenia. tie by sa dali preniest tiez, lenze je pravdepodobne ze prave niekde v nich je zrada, teda keby si ich tam preniesol, nic by si neziskal, len by si skopiroval terajsiu situaciu.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

tima
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16. Marca 2008, 18:31

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa tima » 18. Marca 2008, 08:00

Buď som ja blbý, alebo čo ,ale stále to isté a to že núdzový režim je len jednorázový je blbosť, pretože som zapínal počítač už asi 10-12 krát a stále je to to isté a stále je núdzový režim :evil: absolútne nič nepomáha. keď idem cez štart/všetky programy/thonderbird tak sa mi nevyrolujú nejake 2-3 položky, ale 2stĺpce kadejakých položiek :?:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: POMOC!! Obnovenie nastaveni TB

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Marca 2008, 13:53

ak sa ti TB spusta stale v nudzovom rezime, skontroluj si, ci nemas v odkaze na ktory klikas v polozke ciel dopisane na konci -safe-mode
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté