Príliš dlhé vytváranie emailu pri odosielaní

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Didino
návštevník
návštevník
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19. Januára 2006, 14:57

Príliš dlhé vytváranie emailu pri odosielaní

Príspevok od užívateľa Didino » 1. Apríla 2008, 07:18

Mám takýto problém. Na jednom pc začalo odosielanie emailu trvať príliš dlho. Keď kliknem na Odoslať, tak to trvá min. 1 min. kým nabehne okno v ktorom sa zobrazuje priebeh odosielania. Vyskúšal som aj alternatívu, že som klikol nie na Odoslať ale na Odoslať neskôr a trvalo to presne taký istý dlhý čas kým sa správa premiestnila do Neodoslaných. Keď som potom klikol na takýto email v Neodoslaných a dal ho Odoslať, prebehlo to v momente, preto mi z toho vychádza, že problém bude pri vytvárani emailu. V čom môže byť problém?

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Príliš dlhé vytváranie emailu pri odosielaní

Príspevok od užívateľa codik » 2. Apríla 2008, 11:48

V prvom rade môže byť problém s veľkosťou e-mailu, to znamená časté odpovedanie na e-maily a ponechávanie predchádzajúcich odpovedí v tele e-mailu.

V ďalšom prípade skúste zhustiť priečinky (Súbor > Zhustiť priečinky). Často práve táto operácia pomáha rýchlejšiemu ukladaniu e-mailov.

Ak by sa problém nevyriešil, môžme potom skúsiť ďalšie postupy.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Didino
návštevník
návštevník
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19. Januára 2006, 14:57

Re: Príliš dlhé vytváranie emailu pri odosielaní

Príspevok od užívateľa Didino » 2. Apríla 2008, 12:16

Zhustenie som urobil ako prve, ale nepomohlo to, tak som potom este urobil na tom pc mensiu udrzbu-CCleaner, presunul swapovaci subor windowsu z C na D a spustil defragmentaciu disku. Funguje to uz normalne.
Vdaka za ochotu pomoct.

Zamknuté