neodosiela poštu.

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

neodosiela poštu.

Príspevok od užívateľa Janči » 7. Apríla 2008, 18:04

Pekný deň TDBáci, poradte mi prosím. Mám troch klientov nastavených na TDB a doteraz som nemal problém pri odosielaní mailov. Mám predvolený server pre odosielanie pošty mail.chello.sk V poslednej dobe ak posielam stručný mail pár ľuďom tak odíde, ale mail napr. s prílohou videa ktorý dostanem a chcem ho preposlať tak po chvíľke načítavania mi vyhodí chybu v znení že sa nedá spojiť alebo chyba v adresách. Adresy mám určite dobré! Takéto crazy maily posielam zásadne v skrytom adresári. Niekedy je adries viac. Neviem čím to môže byť. Apropo, už sa mi stalo že som mail doslova prepasíroval asi na tretí pokus. Viete mi poradiť čo s tým? Za pomoc ďakujem , Janči.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: neodosiela poštu.

Príspevok od užívateľa Mazarik » 7. Apríla 2008, 18:15

Pokial ide o velky email, tak moze byt chyba na strane serveru, ktory od Vas prebera postu a posiela ju dalej. Je velky rozdiel medzi prijmanim a odosielanim posty. Server na odosielanie popsty moze mat nastavene, ze prilis velke spravy nepusti dalej alebo spravy s prilis vela adresatmi, aj ked ide o adresatov v skrytej kopi a ine opatrenia. Je to kvoli spamu, pretoze celkom dost pocitacov sa moze stat v sieti odosielatelmi spamu a opatreniami sa snazia administratori predist nevhodnemu spravaniu a sireniu spamu. Skuste sa informovat na technickej podpore chello.sk.

Zamknuté