nejde odoslať väčší email.

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

nejde odoslať väčší email.

Príspevok od užívateľa Janči » 10. Mája 2008, 16:44

Po dlhšom čase sa chcem opäť poradiť. Dúfam že mi ako vždy niekto pomôže. Stáva sa mi keď chcem preposlať poštu, ako novú alebo len preposlať tak mi ju nepretlačí. Niekedy sa mi to podarí na tretí pokus a niekedy vôbec. Mám odsledované: ak je cez 4 MB, ak je tam veľa príjmateľov, tak to blbne. Inak som na chelle. V G maily mám zoznam, centrum a azet. To všetko presmerované na TDB aj so služobným chellom. Skúšal som väčšie pošty odpáliť na tom istom PC v MO ktoré používa kolega a tu sa mi to podarí, aj napriek tomu že ma upozorní že je pošta veľká. V TDB mi po chvílke odosielania vypíše, spojenie sa nenadviazalo so serverom alebo sa prerušilo. Neviem prečo to nejde. Možno v nastavení? Nenašiel som tam nič čo by ma upozornilo na tento dôvod. Poradí alebo vysvetlí mi to niekto? Na záver. Keď posielam maily priamo v G maily atď je to bez problémov. Nerád by som menil program, som zvyknutý na TDB a Mozillu. :-) Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: nejde odoslať väčší email.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 10. Mája 2008, 17:10

Co máte nastavené v Nástroje/Možnosti/Rozšířené/Připojení a místo na disku/Připojení/Časový limit pro spojení? (názvy nastavení jsou podle českého TB, snad to v SK bude podobné)
Jestli tam máte kratší časový limit (60s), zkuste jej zvětšit (120s, 500s).
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
Janči
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Marca 2007, 14:38

Re: nejde odoslať väčší email.

Príspevok od užívateľa Janči » 10. Mája 2008, 17:33

No BINGO, odpálil som 9 MB prílohu. Dúfam že to pôjde. Vďaka za radu, je to v nastavení trochu zašité :-) Doba ma prinútila makať na PC. Tak sa snažím.....:-) Vďaka a pekný zvyšok víkendu.

Zamknuté