MozBackup - neuplny backup

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa Adrique » 30. Mája 2008, 08:30

Potreboval som odzakladu preinstalovat OS a aby som neprisiel o e-maily, zalohoval som profil s MozBackup. Velke prekvapenie vsak bolo, ked som obnovil profil a zistil, MozBackup zalohoval len podpriecinky v priecinkoch Dorucenych post (kazdy e-mail ucet mam zvlast, nie v lokalnych priecinkoch) a priecinok Spam (velmi uzitocne :evil: ) v lokalnych priecinkoch.
Ani nastavenia posty nie su presne take, ako boli. Napr. mal som na kazdom ucte nastavene ponechanie sprav na serveri 30 dni a po obnove som tam mal 7 dni. To je zatial vsetko co som si v rychlosti vsimol.
Prosim o radu alebo navod, ako sa dostat povodnemu profilu a ulozenym e-mailom. Pred reinstalaciou som zalohoval komplet cely disk, takze data nie su nenavratne stratene.
Muchas gracias!

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa PeePay » 30. Mája 2008, 10:51

1) v MozBackupe sa da presne nastavit ake polozky chces zalohovat
2) ak si si zalohoval disk, potom zaloha cez MozBackup uz ani nebola potrebna (ale predsa, radsej 2x ako ani raz :D). staci si v zalohe stareho disku najst ten profil a nadalej ho pouzivat.
:arrow: :arrow: :arrow: umiestnenie profilu
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa Adrique » 30. Mája 2008, 11:44

Velka vdaka, pomohlo. Akurat na tej stranke nie je napisane, ze treba nahradit aj registry.dat a profiles.ini.

Mam este jeden dotaz - daju sa presunut e-maily z jedneho profilu do druheho? Kym som nemal naspat svoju postu, napisal som niekolko e-mailov z nepodarenej obnovy profilu a chcel by som ich mat v tomto staronovom.

Btw, v MozBackupe som dal zalohovat vsetko a napriek tomu to svoju ulohu nezvladlo. Na porovnanie - povodny profil mal okolo 500MB a obnoveny okolo 55MB. Takze volaco sa muselo pos....

Užívateľov profilový obrázok
JasnaPaka
Mozilla Expert
Mozilla Expert
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7. Mája 2007, 00:20
Bydlisko: Plzeň, Česká republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa JasnaPaka » 1. Júna 2008, 18:29

Jakou verzi MozBackupu jsi použil? Mohl bys nasdílet konfigurační soubor prefs.js z uživatelského profilu Thunderbirdu, s kterým si MozBackup neporadil? Mrkl bych se na to. Díky.
MozBackup developer

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa Adrique » 19. Júna 2008, 14:31

Zdravím, použil som 1.4.8
Tá mi robila problémy aj pri ďalšej zálohe e-mailov, resp. pri obnove - všetko sa obnovilo, okrem e-mailov v e-mailového účtu, ktorý nebol ukladaný v Lokálnych priečinkoch.
S chybovosťou som už mierne rátal, takže som aplikoval postup uvedený vyššie.

mravec
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Mája 2008, 16:43

Re: MozBackup - neuplny backup

Príspevok od užívateľa mravec » 7. Augusta 2008, 07:23

Mal by som otazku na Mozbackup. Mozem s nim zalohovat Portable mozilu? Bojim sa to skusat bo tam mam hesla a nechcem o ne prist ale potreboval by som ich exportovat do firefoxu co mam doma v PC,pokial som dobre pochopil tak vytvara zalohu celeho profilu a nevie synchronizovat navzajom ten na kluci a v PC.
Ak by mi niekto vedel poradit budem moc rád.

Zamknuté