TB nechce odoslať mail cez gmail

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 17. Júna 2008, 22:59

Do TB som si nastavila Gmail pre prijimanie mailov a aj ich odosielanie podla vasej tabulky. Ked chcem odoslat mail, pise mi :chyba pri odosielani posty:chyba SMTP servera.Server odpovedal:5.5.1.Authentication Required. Lear more at 5.5.1. http://mail.google.com/support/bin/answer.py?.... atd. Overte nastavenie vašej e-mailovej adresy v predvolbach pošty a diskus. skupin". Poprosim o pomoc : kde mam chybu?

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa wladow » 18. Júna 2008, 00:41

Zrejme nemas dobre nastaveny SMTP v Thunderbirde. Tu su potrebne udaje: http://www.mozilla.sk/thunderbird/suhrn ... serveroch/
:ilovefirefox:

gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 18. Júna 2008, 07:22

Podla mna mam, uz som to kontrolovala asi stokrat. Pre moj povodny prvy a stale pouzivany server mam vlastne nastavenia došlej aj odoslanej pošty, a pre toto nove gmailove nastavenie dosla posta funguje a odoslana nie(aj odoslanu chcem cez gmail). Nema to nieco spolocne s nastavenim schranky priamo na serveri? Tam som tiez nieco povolovala, aby sa mi posta tahala do TB.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa millan » 18. Júna 2008, 07:52

Ja som mal s tým tiež problém, dal som si webmail s komponentou na gmail a nefungovalo, keď som dal len čistý webmail, tak som účet spojazdnil. Skús takto.

gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 18. Júna 2008, 13:11

Dakujem za radu, ale vobec netusim co si mi poradil. Prosim ta, skus podrobnejsie a co najjednoduchsie. Vdaka.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa millan » 18. Júna 2008, 13:44

Aby si mohol mať v TB účet gmail cez pop3, musíš mať nainštalované rozšírenie webmail. Jedno je celkové a potom sú na jednotlivé webmaily. ak si nainštaloval rozšírenie webmail a webmail-gmail, tak webmail-gmail odinštaluj. Tiež vymaž ten účet v TB a potom skús nanovo. Ako čistý účet webmail a nie google účet. A malo by to ísť. Ak samozrejme máš nastavené aj porty ako radia na gmaili. Teraz neviem, tuším pop je zabezpečený a hodnota 995 a smtp 587? Netuším. Stačí?

gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 18. Júna 2008, 13:47

millan napísal:Aby si mohol mať v TB účet gmail cez pop3, musíš mať nainštalované rozšírenie webmail. Jedno je celkové a potom sú na jednotlivé webmaily. ak si nainštaloval rozšírenie webmail a webmail-gmail, tak webmail-gmail odinštaluj. Tiež vymaž ten účet v TB a potom skús nanovo. Ako čistý účet webmail a nie google účet. A malo by to ísť. Ak samozrejme máš nastavené aj porty ako radia na gmaili. Teraz neviem, tuším pop je zabezpečený a hodnota 995 a smtp 587? Netuším. Stačí?
Zacnem od zaciatku : Odklial mam mat nainstalovane "rozsirenie webmail"? Porad kde sa to zacina, vobec netusim kde to hladat, potom sa snad uz zorientujem.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa millan » 18. Júna 2008, 13:59

Tu je link: http://www.mozilla.sk/rozsirenia/webmail/
stiahneš a nainštaluješ do TB. Po reštarte si ideš vytvoriť nový účet. Ponúkne možnosti a vyberieš si účet webmail. a postupuješ podľa pokynov.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa millan » 18. Júna 2008, 14:05

tu je záverečné nastavenie gmailu.
http://www.mozilla.sk/thunderbird/suhrn ... serveroch/

gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 18. Júna 2008, 19:52

Dakujem, uz to funguje az na jeden detail : ked si chcem poslat z TB sama sebe mail (gmail - gmail), z TB odíde v poriadku, ale ostáva trčať doručený v schránke na servri a az ked odkliknem v gmailovych nastaveniach ze mi ma vsetko posielat (aj staru postu) na POP do TB, tak to urobi. Ale toto nastavenie si nepamata. Posta od inych prichadza do TB, aj inym odchadza z TB, len sama sebe nie.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa millan » 19. Júna 2008, 06:53

Tak toto už je nad moje sily. Ale som rád, že tamto funguje.

gerda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 16. Júna 2008, 22:26

Re: TB nechce odoslať mail cez gmail

Príspevok od užívateľa gerda » 19. Júna 2008, 08:08

Este raz dakujem, pekny den

Zamknuté