potvrdenie o doruceni

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
slavo

potvrdenie o doruceni

Príspevok od užívateľa slavo » 7. Februára 2006, 10:05

Zdravim. Da sa v Thunderbirde nastavit potvrdenie o prijati mailu do mailboxu? Nemyslim tym potvrdenie o precitani. Tato vec mi dost chyba

Vdaka

Slavo

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 7. Februára 2006, 13:03

slavo: neviem ktory program to ma alebo kde si to nasiel, ale myslim si ze toto je zalezitost servera, nie klienta, to znamena ze pokial to server povoluje a uzivatel si nastavil taketo nieco, tak to bude fungovat v kazdom email klientovi. Nie som si isty, nikdy som sa s tym nestretol, ale myslim si ze je to uplne zbytocne, pretoze je to v podstate to iste ako potvrdenie o precitani, ktore sa da tiez zakazat.

slavo

Príspevok od užívateľa slavo » 7. Februára 2006, 15:40

Napriklad The Bat! - samozrejme odpoveda server, len to musi klient vyziadat. Spominany The Bat ma oznamenie o doruceni a oznamenie o precitani. Napriklad prijemca nemusi dat potvrdenie o precitani a potom moze tvrdit, ze nic nedostal. Preto by som ocenil oznamenie o doruceni od postoveho servera. Napriklad taka aka je dole. Sorry, ak si fungovanie mailov vysvetlujem chybne

The original message was received at Tue, 7 Feb 2006 09:27:19 +0100
from foobar @ abc.xyz.sk [10.xxx.xxx.xx]

----- The following addresses had successful delivery notifications -----
<skandinavia@ webs.com> (relayed to non-DSN-aware mailer)

----- Transcript of session follows -----
<skandinavia@ webs.com>... relayed; expect no further notifications

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 7. Februára 2006, 16:46

slavo: neviem presne akym sposobom toto funguje, pravdepodobne pomocou jednej z hlaviciek v maili Status, Return-Path, Received, ale zatial sa to v TB neda, nenasiel som na to ani ziadne rozsirenie.

Zamknuté