update a nasledna chyba

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Callop
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15. Júna 2006, 16:36
Kontaktovať užívateľa:

update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa Callop » 24. Júla 2008, 20:51

zdravim, dnes mi v thunderbirde prebehol update na najnovsiu verziu. odklikol som restart a znova sa mi ho uz nepodarilo spustit. Cyklicky sa striedalo nieco ako updatovanie s chybovou hlaskou (uz bohuzial neviem co tam presne bolo). myslel som, ze to opravim stiahnutim originalu a preinstalovanim. Tu mi vsak hadze dalsiu chybu /v prilohe/.

Urcite by sa to dalo vyriesit tvrdym odblokovanim a vymazanim tohto suboru (pripadne mozno aj v nudzovom rezime) ale chcem zachovat postu aj nastavenia servera. Odinstalacia sa taktiez nepodarila (viazne to stale na tom subore) a momentalne je situacia taka, ze sa thunderburd neda ani spustit ani vymazat ani preinstalovat. neda sa spustit ani "updater.exe" ktory je v priecinku. Mate nejake tipy ako to vyriesit? diky moc
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa wladow » 24. Júla 2008, 22:18

To znamená, že ten súbor používa iný bežiaci proces. Reštartuj počítač.
:ilovefirefox:

Paulxp
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Decembra 2006, 17:19
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa Paulxp » 25. Júla 2008, 00:50

Heh no u mna bol problem so suborom mozMapi32.dll Aktualizacia vzdy zlyhala, restartoval som pocitac ale nefungovalo to ani potom. Nakoniec som stiahol utilitku Unlocker 1.8.7 (urcite poznate) a ten zistil prepojenie tohto suboru so softverom mojej webkamery logitech (zakrutil som nad tym hlavou, zasmial sa) ukoncil som tu aplikaciu a aktualizacia prebehla bez problemov :)

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 25. Júla 2008, 01:21

to vyzera ako chyba obladaca webky alebo co to pouzivalo alebo ako chyba windowsu..

Callop
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15. Júna 2006, 16:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa Callop » 25. Júla 2008, 10:41

wladow napísal:To znamená, že ten súbor používa iný bežiaci proces. Reštartuj počítač.
ved to bolo prve co som spravil. som neni taky blby ako vyzeram :D

ale ako som spominal - riesenie je samozrejme killnut ten proces a rucne ho vymazat ale terza je otazka kde si zalohujem nastavenia servera a prijate/odoslane posty? lebo tahat znovu vsetko zo servera neni najlepsi napad...

Callop
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15. Júna 2006, 16:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa Callop » 25. Júla 2008, 10:43

tak som to uspesne zalohoval. ale aj tak neviem preco sa to po update takto pos..kaslalo...

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa wladow » 25. Júla 2008, 11:21

S tým logitech je to známe, oni majú prasácky napísané ovládače.

Netreba nič zálohovať (aj keď teda záloha nikdy nie je zlá). Len treba zistiť, ktorý proces ti blokuje ten súbor. Reštart som ti poradil preto, lebo väčšinou takýto postup pomôže. Ak nie, je jasné, že ho blokuje niektorý z programov, ktorý sa ti spúšťa po spustení PC. Naštartuj gugla, nájdi free utilitu Process Explorer a v nej daj vyhľadať názov tej knižnice .dll. On ti vypíše, ktorý program ju blokuje a ten killni tak, že sa už nespamätá ;)
:ilovefirefox:

Callop
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15. Júna 2006, 16:36
Kontaktovať užívateľa:

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa Callop » 25. Júla 2008, 14:03

inak sranda bola ze ten subor nesiel vymazat ale premenovat ano. cize som tam popridaval par ppismenok a instalacia prebehla uspesne. takze som to nakoniec ani killovat nemusel. a co sa tyka logitech - mam klavesnicu logitech aj nainstalovany ten soft ale nepouzivam ho. no nic, keby sa to niekedy vyskytlo viem kde haldat problem :)

mataharix
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30. Mája 2008, 14:02

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa mataharix » 28. Júla 2008, 07:47

:D
Ďakujem pekne,
využila som tieto rady, tiež som mala problém s updatom Thunderbirdu, avšak mne ani len neukázalo, ktorý súbor je blokovaný. Napísala sa mi len hláška, že niektorý súbor, resp. časť nemohla byť updatovaná a vraj som mala skontrolovať, či nie je aplikácia spustená alebo vraj nemám práva.
Ďakujem, u mňa to bola Webkamera Logitech.
Ste fakt dobrí. :worthy:
Nájdete súvislosť aj tam, kde ju "normálny" (bežný) užívateľ nevidí. :shock:

tiffani
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31. Decembra 2008, 11:39

Re: update a nasledna chyba

Príspevok od užívateľa tiffani » 31. Decembra 2008, 11:48

Fajn, takze nie som jedina, ktora s tym ma problem :-) Mne na nb so zeleznou pravidelnostou pri takmer kazdej aktualizacii (cca 1 zo 7 bola bezproblemova) vyhodi thunderbird chybovu hlasku o tom, ako sa niektore sucasti aktualizovat nepodarilo. A to bez ohladu na to, ci aktualizaciu instalujem ja, alebo aktualizaciu prenecham thunderbirdu. Dokonca najnovsiu aktualizaciu sice nainstaluje, ale program sa nespusti. Restart a ani zmazanie zlozky tentokrat nezabrali.

Zamknuté