Problém s odoslaním

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
gilmour
návštevník
návštevník
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 6. Decembra 2007, 21:13

Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa gilmour » 12. Októbra 2008, 12:40

Dobrý deň, mám problém s odoslaním pošty, vyhadzuje mi problém s pripojením SMTP. Predvolený SMTP mám zoznam, fungovalo to, nič som neprestavoval. Z azetka mi ide odoslať, zo zoznamu a inmailu nie.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa Mazarik » 12. Októbra 2008, 13:19

Mate nastaveny jeden smtp server pre vsetky ucty? Niektore smtp serveri maju zakazane zasielat emaily urcene pre iny ucet napr. seznam.cz to ta ma. Najskor skuste nastavit smtp ucet svojho poskytovatela internetu a pokial to nepojde, tak nastavte pre kazdy ucet smtp server urceny pre ten ucet.

karadea
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Októbra 2008, 16:22

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa karadea » 12. Októbra 2008, 16:50

Myslím si, že bezplatný server "zoznam.sk" má problémy s presmerovaním. Navštív ich stránku, niečo tam majú červeným textom vyoslené. Skús si v svojom poštovom prehliadači zaliať nastaviť "smtp.gmail.com" s hodnotou 587. Budeš môcť z Tvojho PC odosielať e-maily smerom von, ale pre Tvoje doručené správy sa musíš zakaždým prehrabať do stránky zoznam.sk so zadaním Tvojho prihlasovacieho hesla a mena. Rada: Vytvor si ešte jeden účet v poštovom prehliadači ktorý používaš (Outlook,Thuderbird...) na Tvoje meno napr. na serveráckom Gmaile, a následne si nastav v zoznam.sk na svojej poštovej stránke notifikáciu nasmerovanú na Tvoju náhradnú gmeilovú adresu. Budeš aspoň včas na PC informovaný (ak máš nastavený zvuk) o došlej pošte na schránke zoznamu.sk.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
lacream
návštevník
návštevník
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13. Mája 2008, 16:21

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa lacream » 13. Októbra 2008, 10:06

Nazdar,ja mam ten isty problem s odosielanim sprav,uz 5dni nemozem odoslat mail zo zoznamu,ale prijat ide bez problemov,tiez mam viac uctov a fungovalo to doteraz bez problemov.SMTP mam nastavene takto : Meno servera: smtp.zoznam.sk,Port 587.zabezpecene pripojenie: ziadne .Prosim vas nemozte mi napisat ine nastavenia smtp pre centrum,atlas,azet,alebo niektory z nich ktory podporuje viac uctov.Dakujem

lelool
návštevník
návštevník
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11. Novembra 2007, 19:21

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa lelool » 14. Októbra 2008, 03:41

Nastavenia SMTP sú uvedené aj na tejto www stránke.
Ešte ale je možné, že ak náhodou si z Ke, a máš pripojenie cez Antik, tak pred pár dňami začali blokovať odosielanie pošty s iným odosielateľom ako je adresa, ktorú máš u nich. Ak chceš používať alternativného odosielateľa meno@azet.sk, meno_2@zoznam.sk aod., musíš napísať na podporu ktoré adresy chceš odblokovať.
A môže takto postupovať prípadne aj iný providér.

sorcerer
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20. Októbra 2008, 07:25

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa sorcerer » 20. Októbra 2008, 07:38

mam podobny problem. vcera som nainstaloval TDB, vsetko mi pekne naimportovalo z OE, posta ku mne chodi, ale ked chcem poslat mail, vypisuje mi ze sa nemoze spojit s smtp serverom. mam tri mailove ucty, dva smtp servery a robi mi to pri oboch. myslim ze to mam dobre nastavene, akurat pri serveri smtp.zoznam.sk neviem ako mam nastavit port na 587, nikde som tam taku moznost nenasiel. help pls

Užívateľov profilový obrázok
gambit99
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11. Júna 2007, 08:05

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa gambit99 » 20. Októbra 2008, 09:24

sorcerer napísal:mam podobny problem. vcera som nainstaloval TDB, vsetko mi pekne naimportovalo z OE, posta ku mne chodi, ale ked chcem poslat mail, vypisuje mi ze sa nemoze spojit s smtp serverom. mam tri mailove ucty, dva smtp servery a robi mi to pri oboch. myslim ze to mam dobre nastavene, akurat pri serveri smtp.zoznam.sk neviem ako mam nastavit port na 587, nikde som tam taku moznost nenasiel. help pls
skús porovnať s mojím nastavením ... mám ho nastavený ako predvolený
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
" Najjasnejšie svetlo neviditeľné, žiari z našich činov a prehrieva vesmír. "
" Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír. " George Washington

sorcerer
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20. Októbra 2008, 07:25

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa sorcerer » 20. Októbra 2008, 15:41

aha kua, uz som nasiel kde sa nastavuju smtp servery a uz to frci. vdaka za pomoc :)

snowmaker
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 6. Januára 2009, 13:02

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa snowmaker » 6. Januára 2009, 13:15

Zdravím,

ja mám tiež nasledovný problém. Nemôžem odoslať žiadne správy. Tiež je to problém s SMTP serverom: vyhodí mi toto: "Chyba pri odosielaní pošty: chyba SMTP servera. Server odpovedal: sorry, that domain isn t in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1). Overte prosím adresátov správy a skúste to znovu."

vopred dík za pomoc.

snowmaker
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 6. Januára 2009, 13:02

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa snowmaker » 6. Januára 2009, 13:39

ešte dodám že používam doménu slovaknet.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa Mazarik » 6. Januára 2009, 15:05

Myslim si, ze podla tej hlasky Vam nepovoluje nastaveny smtp server zaslat postu pre ine ucty ako su povolene na smtp serveri. Rovnako to ma aj seznam.cz, ktory povoluje odoslat postu iba pre ucet ...@seznam.cz

marian410

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa marian410 » 26. Februára 2009, 21:30

ahoj mam presne ten isty problem.nemozem odoslat mail na zozname.vypisuje mi tie iste hluposti o smtp,a tiez mi po case prestalo aj prijimat maily.ma tu niekto na to recept ako to odstranit.......................inak mam aj problem sa prihlasit priamo na zoznam bez mailoveho klienta..vypisuje tam ..akoze ma zoznam nejaky problem a mozu mat niektory uzivatelia sa prihlasit. pomoze mi s tym niekto???????????????????????

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa wladow » 27. Februára 2009, 00:05

Prečítaj si článok Mail Zoznamu má problémy. Niektorí používatelia opäť hrozia odchodom. Tam je zrejme pes zakopaný...
:ilovefirefox:

dahab
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11. Marca 2009, 15:13

Re: Problém s odoslaním

Príspevok od užívateľa dahab » 16. Marca 2009, 14:27

opat to iste len treaz s inmail-om. Nejde poslat postu. Poradte. Vdaka

Zamknuté