Chodi mi email odomna(SPAM)

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
ninjo
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 29. Marca 2007, 08:09

Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa ninjo » 23. Decembra 2008, 08:50

Mojmu kolegovi chodi email od neho. Cize odosielatel je on aj prijimatel je on.
Text je anglicky.
Stretol sa stym uz niekto? Ak to tu uz bolo tak sorry....
Alebo nejaky addon na zistenie viac info o prislom emaily, lebo ked ho otvorim tym pluskom tak tam nic nieje.
Alebo ma nejaky virus?
THX

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa Mazarik » 23. Decembra 2008, 15:06

Ano, toto je normalna technika spamerov. V odosielatelovi napisu Vasu adresu a pripadne aj meno. Udaje v hlavicke emailu (odosielatel, prijmatel, predmet a podobne) nie su totiz udajmi, podla ktorych k Vam email doputuje a nemusia sa zhodovat so skutocnostou. Oznacujte taketo spravy ako spam, Thunderbird sa nauci, ze je to spam a po par emailoch by ste mali mat po probleme.

Max
návštevník
návštevník
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 18:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa Max » 17. Januára 2009, 13:54

Ako bolo spomenuté tak je to častá technika spamerov.
Mne tento spam chodí už asi rok a pravidelne ho označujem ako spam a aj napriek tomu nekončí v spam koši.
Nakoniec som to vyriešil filtrom správ, ktorý automaticky všetky správy kde som odosielateľ hádže do spamu.

kukinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 21:45

Re: Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa kukinko » 21. Januára 2009, 11:36

mne to TB oznaci ako spam, ale mazat to musim rucne ... pripadne cez nastroje-odstranit postu(spam..)
neda sa to spravit elegantnejsie? pripadne ako dalsie tlacitko na liste... ? (ak to nepojde automaticky..)

spam "od seba sameho" mi filter hadze rovno do kosa, ale ostatne spamy neviem vyfittrovat ... :ble:

Max
návštevník
návštevník
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 18:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa Max » 21. Januára 2009, 12:11

kukinko napísal:mne to TB oznaci ako spam, ale mazat to musim rucne ... pripadne cez nastroje-odstranit postu(spam..)
neda sa to spravit elegantnejsie? pripadne ako dalsie tlacitko na liste... ? (ak to nepojde automaticky..)

spam "od seba sameho" mi filter hadze rovno do kosa, ale ostatne spamy neviem vyfittrovat ... :ble:
Tak ako je automatické vysypanie koša je aj automatické mazanie Nevyžiadanej pošty (je to v nastaveniach účtov) alebo automatické presunutie do SPAM koša (to je v nastaveniach tiež). Treba pravidelne označovať SPAM a filter sa to naučí sám (ak máš aktívne autorozpoznávanie SPAMu).

kukinko
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 21:45

Re: Chodi mi email odomna(SPAM)

Príspevok od užívateľa kukinko » 21. Januára 2009, 12:27

bud som to prehliadol, alebo nenasiel.. diky, hned to skusim :)

Zamknuté