Tagovanie emailov

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa mortik » 7. Januára 2009, 19:27

chcem sa spytat ci existuje v Thunderbirde moznost tagovat mail resp premenovat predmet/upravit obsah?
V pripade ze mi pride mail: FW: s textom: "ako som slubil...pozri priloha" a priloha sa vola faktura0001.PDF a tyzden/mesiac nebude sanca dany mail vyhladat podla normalneho kriteria.
Preto by som rad upravil predmet (teoreticky prilohu) na nieco zmysluplne co by umoznilo presne definovat obsah mailu.
Nejake rozsirenie som aj nasiel ale vraj sposobuje miznutie mailu/priloh ak pouzivam IMAP(pouzivam Gmail cez IMAP)
Takze ak by bolo mozne, rad by som pocul nejake riesenie ktore je overene v praxi, pripadne sposob akym tento problem riesite vy?
(ma napadlo ze si to poslem sam sebe a pekne si to premenjem a do tela spravy si napisem tagy ale predsa len v niektorych pripadoch treba zachovat originalny mail resp aspon to mat ulozene ako mail od istejosoby...

Voperd vdaka za kazdy tip.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa Mazarik » 7. Januára 2009, 20:54

Maily sa taguju stlacenim cisla nad oznacenym emailom alebo vyberom v menu Zprava->Pridat stitek (ospravedlnujem sa, mam tu iba cesku lokalizaciu). Pokial mate gmail s imapom, tak si ten email mozete upravit ako novu a potom ulozit. Malo by sa Vam to ulozit do konceptov a potom si ju mozete presunut do akehokolvek priecinku.

mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa mortik » 7. Januára 2009, 21:16

ak ste mysleli Sprava - popis - novy popis (important, work, to do,...) tak to nie je to co hladam.
napr.
mam mail "test" v tele spravy je napisane "blablablabalalblal" ak pridam popis napr "tagovanie" som schopny pri zobrazeni popisov najst "tagovanie"a vsak nie pri hladani. Pri hladani mi najde vysledok iba ak dam "test" alebo "blablablbalaba" Rovnako v pripade ze tagovat potrebujem naozaj casto sa toto stane neprehladnym a tak ci tak sa budem musiet hrabat v mori mailov.
Proste rad by som to skombinoval s hladanim (zvlast ak pouzivam Gmail)

(Mimochodom nema niekto potuchu ci je nejaka takato moznost v TB 3?)

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa Mazarik » 8. Januára 2009, 07:18

Ja Vas chapem, co myslite, tiez to tak mam a riesim to prave oznacenim roznymi stitkami. Podla stitkov sa da tiez vyhladavat a mozete tiez jednotlive vyhladavania ulozit ako priecinok. Takze ja mam napriklad ulozene vyhladavanie na maily oznacene ako dolezite.
To vytvaranie spravy "ako nova" ste skusali?

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa Hooonza » 8. Januára 2009, 11:28

Můžete zkusit i dopněk Tag the Bird, který umožní nastavovat jednoduše řadu vlastních tagů.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa mortik » 8. Januára 2009, 20:58

:( skusil som tag the bird a tak ako som sa obaval(bolo to v komentoch napisane) niektore maily sa mi po otagovani vymazali(uplne sa stratili nastastie som skusal len testovacich mailoch)

tie stitky sa mi nepacia (jednoducho mam inu predstavu)

"ako nova" som skusal... budem to asi pouzivat ako docasne riesenie(to ze mi zmeni odosielatela na moje meno mi brani v uplnej spokojnosti ale je to asi najlpesie riesenie v sucastnosti), moja pointa je v minimalnej miere modifikovat povodony mail-najlepsie len dopisat comment/tag podla kotreho sa da aj hladat. ale to by som asi chcel moc.

ten tag the bird vyzeral slubne ale ten bug je moc kriticky na moj vkus :P

aj tak vdaka za tipy

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Tagovanie emailov

Príspevok od užívateľa Hooonza » 9. Januára 2009, 13:32

Škoda, mně to problémy nedělalo, ale teď už ten doplněk nepoužívám. Našel jsem ještě Tag Dialog, bohužel z textu nejsem schopen pochopit, k čemu je dobrý 8) Podle obrázků další nástroj na správu tagů...
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté