Presmerovanie mailu a spam

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Margareta
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25. Júla 2007, 21:12

Presmerovanie mailu a spam

Príspevok od užívateľa Margareta » 14. Januára 2009, 14:17

Dobry den, chcem sa vas spytat, ako by som si mohla presmerovat mail bez toho aby mi chodili na presmerovany mail aj spami z toho povodneho mailu. Okrem toho sa obavam, ci takto nedavam najavo spamerom, ze mam novy mail a ze zachvilku zacnu aj na neho zvlast posielat spami.

Moj povodny mail bol na Centrum-e, ale tam my po rokoch uz nestacila kapacita a zamorovalo ma tam velke mnozstvo spamov (min. 600 za mesiac). Chcem si to presmerovat na Gmail, pocula som, ze je tam daky taky sposob presmerovavania priamo z Gmail-u, ale este neviem ako a ci to ma dake vyhody, prip. ci sa vyhnem tym aj spamom z povodneho mailu. (Momentalne som to riesila cez Filtre - presmerovanie všetkých správ.)

Inak, ak si nastavim automaticku odpoved posiela sa aj spamom? Ak ano, da sa takymto sposobom bojovat voci nim, ci sa to radsej neodporuca?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Presmerovanie mailu a spam

Príspevok od užívateľa Mazarik » 14. Januára 2009, 15:20

Ako to suvisi s Thunderbirdom? Toto je skor otazka emailovych serverov a pre toto sa musite informovat u poskytovatelov webmailu.

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Presmerovanie mailu a spam

Príspevok od užívateľa Gohom » 15. Januára 2009, 00:17

Margareta napísal:Dobry den, chcem sa vas spytat, ak si nastavim automaticku odpoved posiela sa aj spamom? Ak ano, da sa takymto sposobom bojovat voci nim, ci sa to radsej neodporuca?
Nebude to účinné, nakoľko spamový robot to vyhodnotí ako "živý" účet nakoľko odpovedal. A je jedno či odpovedal manuálne alebo automaticky. Teda mu potvrdíš, že sa jedná o "živú&ô adresu, kde je potrebné posialať ďalšie spamy
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Presmerovanie mailu a spam

Príspevok od užívateľa Hooonza » 15. Januára 2009, 18:47

Margareta napísal:Dobry den, chcem sa vas spytat, ako by som si mohla presmerovat mail bez toho aby mi chodili na presmerovany mail aj spami z toho povodneho mailu.
Nastavete si vhodné protispamové filtry v té schránce, ze které přesměrováváte (centrum), aby se Vám přesměrovala jen vyžádaná pošta (např. tak, že si necháte přeposlat jen maily od některého konkrétního odesílatele, kterého znáte a víte, že spam neposílá, a jiné maily přeposlat nenecháte). Přesměrování všech zpráv znamená, že Vám budou chodit i všechny spamy. Ale myslím, že, jestli spamu chodí opravdu hodně, je to sisyfovská práce a jednodušší je zařídit si novou schránku, do které spam především nepustíte: nebudete svou adresu nikam vystavovat na internetu a sdělíte ji jen důvěryhodným kontaktům.
Takže, svou adresu z Gmailu nikde nevystavujte. Jestli potřebujete vystavovat někde na internetu emailovou adresu (v diskuzích ap.), použijte např. službu http://www.sneakemail.com/, která Vaši skutečnou adresu zamaskuje a při zneužití jde spam rychle zrušit.
Starou schránku přestaňte používat, občas překontrolujete, jestli tam není něco užitečného, a až tam užitečné maily postupně přestanou chodit, zrušte ji.
Margareta napísal:Inak, ak si nastavim automaticku odpoved posiela sa aj spamom?
Ano.
Margareta napísal:Ak ano, da sa takymto sposobom bojovat voci nim,
Ne, adresa odesílatele u spamu bývá většinou vymyšlená, takže tím jen zbytečně zatížíte mailový server :wink: A, jak píše Gohom, jakákoliv odpověď na spam je jen cestou k tomu, abyste jej dostávala čím dál více.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté