Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
cingac
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Augusta 2008, 22:25

Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa cingac » 25. Januára 2009, 21:14

Dobry den,
potrebujem filtrovat prijate spravy podla klucovych slov nachadzajucich sa v tele spravy. Pouzivam verziu (SK) 2.0.0.14, tu sa to neda a nenasiel som to ani v portable verzii 2.0.0.19.
Prehliadol som nieco? Poradi mi niekto ako, pripadne nejaky doplnok? Este pripominam, ze funkcia Hladat v spravach ... umoznuje aj hladanie podla polozky Telo, bohuzial pri filtrovani som polozku Telo neobjavil.
Vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa Mazarik » 25. Januára 2009, 21:42

Pokial date hladanie spravy (shift + f), tak ja tam mam navyber vyhladavat v tele spravy. Prve vo vybere je predmet a Vy si vyberiete v tele spravy.

cingac
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Augusta 2008, 22:25

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa cingac » 27. Januára 2009, 11:10

Vdaka za odpoved, no dotaz bol zamerany uplne inak.
Aby som upresnil dotaz, potrebujem, aby postovy klient roztriedoval spravy podla klucovych slov v TELE spravy a po prichode ich hned automaticky presunul do prislusneho priecinka, pripadne aby tej sprave aj priradil popis alebo poslal automaticku odpoved (podla filtrovacich pravidiel v menu Nástroje - Filtre sprav ....).
V inych postovych klientoch to ide bezproblemov, zatial iba u Thunderbird-u sa mi nepodarilo nastavit filtrovanie podla obsahu tela spravy. Podotykam, ze sa daju nastavit filtrovacie polozky "Predmet, Odosielatel, Datum, Priorita, Stav, Komu, Kopia, Komu alebo Kopia, Doba ( dnoch), Velkost". No ako vidite, vlastny obsah textu emailu sa filtrovat neda.
Nemam na mysli ani antispamovy filter, ale automaticke roztriedovanie prichadzajucich mailov podla klucovych slov v texte emailu, bez nutnosti nieco vyhladat (aj ked ako casovo narocnejsia a menej efektivna alternativa sa vyhladavanie da tiez pouzit).
Vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa Mazarik » 27. Januára 2009, 15:15

Mam anglicku verziu a mam tam normalne vo vytvarani filtra polozku Body, co urcite znamena filter podla tela spravy. V preklade to tiez musi byt. Skumal som, ci sa to da nejako vymazat a je to tam natvrdo, takze to tam musite mat. Inak pokial to mate vo vyhladavani, tak existuje moznost si vyhladavanie ulozit ako vyhladavaci priecinok. Jedoducho spravy, ktore vyhovuju vyhladavaniu mate v jednom priecinku.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa Hooonza » 27. Januára 2009, 22:15

Zkuste si pohrát s upřesněním podmínek vyhledávání. Otevřete si zdrojový kód zprávy a podmínky nechte hledat podle toho (přesné znění Vašich podmínek tak, jak se zobrazují ve zdrojovém kódu).
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

cingac
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Augusta 2008, 22:25

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa cingac » 31. Januára 2009, 21:06

Vdaka za snahu pomoct, skusil som rozne verzie, no nedarilo sa.
Mozte mi prosim napisat cislo vasej verzie?
Ak sa mi tato jednoducha funkcia filtrovania nepodari rozbehnut, budem musiet prejst na nieco ine... (inak mam taky dojem ze to zvladal aj prastary Netscape Communicator 4,73...)

Mazarik napísal:Mam anglicku verziu a mam tam normalne vo vytvarani filtra polozku Body, co urcite znamena filter podla tela spravy. V preklade to tiez musi byt. Skumal som, ci sa to da nejako vymazat a je to tam natvrdo, takze to tam musite mat. Inak pokial to mate vo vyhladavani, tak existuje moznost si vyhladavanie ulozit ako vyhladavaci priecinok. Jedoducho spravy, ktore vyhovuju vyhladavaniu mate v jednom priecinku.

mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa mortik » 31. Januára 2009, 22:58

filter podla tela nie je mozny pre IMAP, pre POP by to malo byt v pohode.
Ak mate momentalne IMAP skuste to zmenit na POP ci v tom bude nejaky rozdiel.

Mimochodom, IMAP defaultne stahuje iba hlavicky preto tam filtrovanie podla tela nie(telo je pristupne az po zaskrtnuti offline modu)

AK pre vas POP nie je prijatelny dajte vediet skusim este nieco pozret.

cingac
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19. Augusta 2008, 22:25

Re: Filtre sprav - neda sa filtrovat podla obsahu tela spravy

Príspevok od užívateľa cingac » 2. Februára 2009, 21:24

Vdaka mortik, to ma vobec nenapadlo, ze teraz idem cez imap a telo to vlastne filtrovat nemoze....
Skusim prejst na POP pri danom konte (mam tam 3 konta, teraz vsetky su IMAP, predpokladam, ze program zvladne pop+imap )
Este raz vdaka za dobry postreh. (Ale zaujimalo by ma, ci vas napadlo nejake riesenie, ako ste naznacili)
Vdaka.
mortik napísal:filter podla tela nie je mozny pre IMAP, pre POP by to malo byt v pohode.
Ak mate momentalne IMAP skuste to zmenit na POP ci v tom bude nejaky rozdiel.

Mimochodom, IMAP defaultne stahuje iba hlavicky preto tam filtrovanie podla tela nie(telo je pristupne az po zaskrtnuti offline modu)

AK pre vas POP nie je prijatelny dajte vediet skusim este nieco pozret.

Zamknuté