zobrazenie ODOSIELATELA

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
velvet
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15. Septembra 2007, 15:19

zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa velvet » 10. Júla 2009, 08:01

V dorucenej poste sa mi od jedneho odosielatela nezobrazuju rovnake udaje-mena. Raz sa mi tam zobrazi jeho e-mailova adresa napr.jan.novak@orangemail.sk a niekedy sa mi tam zobrazi tak ako ho mam uvedene v adresari napr.NOVAK Jan. je mozne to nastavit tak ,aby sa mi to v dorucenej poste zobrazovalo stale rovnako?

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa Gohom » 10. Júla 2009, 08:16

Jediná voľba, ktorá ma v tejto situácii napadá je na ceste: Ponuka - Nástroje - Možnosti - Spresnenie - Všeobecné a tam prvá možnosť zhora. Druhá vec, odosiela ten dotyčný poštu vždy z tej istej adresy ?? teda či nepoužíva viacej účtov ?
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
velvet
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15. Septembra 2007, 15:19

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa velvet » 10. Júla 2009, 08:28

predpokladam,ze posiela vzdy z rovnakeho uctu. je mozne aby jedna adresa mala viacej uctov?
Isiel som krok za krokom podla cesty ,ale nenasiel som v moznostiach - "spresnenie". V nastrojoch-moznosti mam len: vseobecne-zobrazenie-pisanie sprav-sukromie-prilohy-pokrocile.

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa Gohom » 10. Júla 2009, 09:01

velvet napísal:predpokladam,ze posiela vzdy z rovnakeho uctu. je mozne aby jedna adresa mala viacej uctov?
Jedna adresa nemôže mať viacej účtov (prakticky adresa = účet). Ale jeden užívateľ (človek) môže mať X adries (účtov) a ľubovoľne ich používať
velvet napísal:nenasiel som v moznostiach - "spresnenie". V nastrojoch-moznosti mam len: vseobecne-zobrazenie-pisanie sprav-sukromie-prilohy-pokrocile.
Možno máme iné verzie. Ja používam verziu Shredder 3.0a3 a som maximálne spokojný. Každopádne skús na karte "Pokročilé"
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
velvet
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15. Septembra 2007, 15:19

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa velvet » 10. Júla 2009, 10:00

Možno máme iné verzie. Ja používam verziu Shredder 3.0a3 a som maximálne spokojný. Každopádne skús na karte "Pokročilé"[/quote]

Coho mame ine verzie? TB? ja mam verziu verzia 2.0.0.22. Shredder je nejaky doplnok,alebo...?

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa Gohom » 10. Júla 2009, 10:33

Niéééé, Shredder je taký "ľavoboček" ale podľa mojich skúseností funguje lepšie ako čokoľvek iné. Viac si pozri tu: http://www.mozilla.sk/867/shredder-alph ... prevzatie/
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

ahoj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30. Júna 2009, 12:22

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa ahoj » 13. Júla 2009, 15:17

Ešte som sa s tým nestretol, že by mi od jedného človeka z jednej mailovej adresy chodili správy a v inboxe sa zobrazovali zakaždým inak. Ak Janko Novák používa jednu mailovú adresu, tak sa zrejme pripája na nejakom pc z poštového klienta, inde možno z webmailu... No skús sa pozrieť v TB do Adresára a vyhľadaj postupne vo všetkých adresároch všetky kontakty s danou emailovou adresou. Ak ich je viac, skús nechať len jeden, ostatné zmaž.

PS: Voľba, čo spominal Gohom v 2. príspevku, je v TB 2.0.0.22 Nástroje - Možnosti... - Pokročilé - karta Všeobecné - prvé začiarkavacie políčko Zobrazovať mená len pre adresy uložené v osobných adresároch

angelika
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25. Októbra 2008, 08:45

Re: zobrazenie ODOSIELATELA

Príspevok od užívateľa angelika » 31. Júla 2009, 10:20

súhlasím.. je možné, že dotyčný sa pripája raz z PC, inokedy z mobilu, potom cez web.. ja keď posielam e-mail z web rozhrania (ktoré využívam minimálne), príde e-mail iba s e-mail adresou, keď píšem z PC alebo z mobilu, tak je tam už celé meno a priezvisko.

Zamknuté