Filtre sprav v Thunderbirde

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Mirecnet

Filtre sprav v Thunderbirde

Príspevok od užívateľa Mirecnet » 3. Marca 2006, 00:54

Pozdravujem,
V Thundebirde 1.0 som pouzival filtre sprav a mal som to dost sikovne ponstavovane a krasne konfortne mi to triedilo postu.
Po case, ked som si dal do Linuxu Thunderbird 1.5 zrazu tieto filtre nastavit neviem. Skusal som to v Thunderbirde 1.5 pre Windows a ani tam som nepochodil.
Ak tomu rozumiem spravne tak postupujem takto:

Nastroje-filtre sprav-tlacidlo NOVY-otvori sa okno, kde pomenujem filter a do spodneho riadku zadam Odosielatel obsahuje a do prazdneho okienka dam jeho mail. a zadam dole nech to vykona akciu na lokalne priecinky v dorucenej poste.
Chcem dat fitrovanie (spustit teraz), ale nic sa nedeje !

Zabudol som nieco v mojom postupe zadat? Alebo je chyba v Thunderbirde 1.5, ci v tejto verzii sa to robi inak?

Vopred dakujem za odpoved.
Mirecnet

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

skontrolujte postup

Príspevok od užívateľa gianny111 » 3. Marca 2006, 05:37

Pokial viem, Vas postup je spravny, skusil som vytvorit novy filter: Nastroje-filtre sprav, novy - Odosielatel - obsahuje - meno a presunut - do podpriecinka xxx a potvrdit vytvorenie noveho filtra. A vsetko funguje. Samozrejme neroztriedi to uz doslu postu ale najblizsii e-mail splnajuci kriteria by mal byt presunuty po prijati priamo do zvoleneho podpriecinka. Nastavenie skuste testovat tak ze poslete e-mail sam sebe.

TB 1.5 SK
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

Mirecnet

Je tam teda chyba v novej verzii programu ?

Príspevok od užívateľa Mirecnet » 3. Marca 2006, 09:36

No a to je prave ten problem. Ked si otvorim okno s filtrami sprav tak v pravo dole je tlacitko "SPUSTIT TERAZ". To stalcim a ako si hovoril nic sa nedeje. V Thunderbirde 1.0 to potriedilo celu staru postu a zaclenilo do priecinkov a novu uz automaticky smerovalo tam.

Je tam teda chyba v novej verzii programu ?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Marca 2006, 09:53

Len pre poriadok, robis to takto?
Oznacit mysou filter, dole vybrat priecinok a stlacit Spustit teraz. Ak mas postu roztriedenu v nejakych podpriecinkoch, tak musis vybrat konkretny podpriecinok, vid obrazok:

Obrázok
admin SME.sk

mirecnet

Dakujem za pomoc.

Príspevok od užívateľa mirecnet » 3. Marca 2006, 10:22

jasne..uz to funguje. Ide filtrovat aj stara posta.
Uplne som totis zabudol, ze treba vytvorit v dorcenych spravach manualne podpriecinok. Cakal som naivne, ze to program spravi sam :)
Dakujem za pomoc.

MIRECNET

Pre vysvetlenie, aby som nevyzeral ako blby :)

Príspevok od užívateľa MIRECNET » 3. Marca 2006, 10:44

Pre vysvetlenie, aby som nevyzeral ako blby :)
Cakal som, ze ak zadavam nazov filtra a zadavam cestu v dorucenych spravach tak mi ten podpriecinok spravy Thunderbird sam.
Ale uz som v obraze.
Dakujem.

Linux Kubuntu 5.10 - Thunderbird 1.5

Zamknuté