Farba písma, zmena fontu predmetu TB.

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
MYQ
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 2. Novembra 2009, 16:48

Farba písma, zmena fontu predmetu TB.

Príspevok od užívateľa MYQ » 2. Novembra 2009, 17:02

Pekný deň, už dlhšiu dobu sa snažím vygoogliť možnosť nastavenia farby textu a fontu v predmete odosielaného mailu. Nastavenie farby textu v predmete došlých správ je jasne popísané, ale chýba mi možnosť nastavenia farby textu a fontu predmetu v odosielaných správach tak, aby sa podobne zobrazil aj u doručiteľa. Ak som podobné riešenie na tomto fóre prehliadol, ospravedlňujem sa. Ďakujem za radu.

Mazarik: upraveny vzhlad pisma. Prosim pouzivajte normalne pismo, ina farba pisma Vam neziska viac odpovedi.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Farba písma, zmena fontu predmetu TB.

Príspevok od užívateľa Hooonza » 2. Novembra 2009, 19:46

Nijak to nejde. Co jste na Googlu našel? Je tam napsané, že to nejde. Předmět je součástí hlavičky mailu a ta formátovat nejde.
Sám pro sebe obarvit odeslané maily byste si snad mohl pomocí štítků (labels, ve slovenčině tlačítko "Popis" - vytvořte si nový popis "Odoslané" s Vaší novou farbou, nainstalujte rozšíření Send Filter a na odešlou poštu napište pravidlo "Priradiť správe popis ..." - ale za ten postup neručím, nemám to ozkoušené 8) )
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

MYQ
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 2. Novembra 2009, 16:48

Re: Farba písma, zmena fontu predmetu TB.

Príspevok od užívateľa MYQ » 3. Novembra 2009, 09:34

O Vami spomenutej možnosti viem. Používam iné rozšírenie, na ofarbenie hlavičky / predmetu mailu. Cestou googlu som sa nič nedozvedel, iba to, že nie som sám, kto by takúto možnosť úpravy hlavičky / predmetu odoslaného mailu privítal. Od známych občas dostanem mail, v ktorom majú zmenený font a farbu hlavičky / predmetu, len oni nepoužívajú TB, ale nejaký od MS. Takýto mail vyzerá veľmi zaujímavo / pútavo už pri zobrazení hlavičky v došlých mailoch. Zaujímal som sa o takúto možnosť, u spomínaných známych, a informovali ma, že majú len tri možnosti fontu (s formátovaním štandard alebo skon) a štyri výbery farieb (štandard - čierna, modrá, červená a zelená). Nie som typ, ktorý by prechádzal od osvedčeného TB. Myslím si, že možnosť rozšírenia pre takúto požiadavku, by bola na mieste. Samozrejme s určitými obmedzeniami možností tak, ako som uviedol vyššie. Bolo by to zaujímavé. Ak by niekto na nejaké riešenie prišiel, myslím, že by to malo úspech.

Mazarik: upraveny vzhlad pisma. Prosim pouzivajte normalne pismo, ina farba pisma Vam neziska viac odpovedi.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Farba písma, zmena fontu predmetu TB.

Príspevok od užívateľa Mazarik » 3. Novembra 2009, 11:42

Ofarbenie akejkolvek hlavicky robi az klient podla toho, ako je nastaveny. Moze teda ofarbovat napr. dolezite emaily a podobne. To robi aj TB, ak emailu priradite napr. ze je dolezity (v zozname emailov stlacite 1), tak sa Vam ofarbi predmet spravy v zozname.
V samotnej hlavicke html(ofarbenie) podla normy nema co robit.
Mohli by ste nam sem prosim vlozit email od inych klientov, kde je ofarbeny napr. predmet, aby sme mohli posudit, ci je to vlastnost, ktoru je mozno nejako do TB dostat.

ps: prosim vkladajte sem prispevky iba normalnym nefarebnym pismom, dakujem

Zamknuté