TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Príspevok od užívateľa Adrique » 14. Decembra 2009, 19:02

Po instalacii TB3 na poslednu verziu TB2 sa zda byt vsetko v poriadku, az na to, ze TB niede zapatrosil stare hesla a ani neviem, ako nahodit nove.
Pri kazdom pokuse o pripojenie sa na mailserver mi hodi okno s textom "Chyba pri získavaní hesla pre poštu", jedinou moznostou je OK a je vybavene...
Co s tym?


Btw, pri indexacii mailov po instalacii TB3 mi zatuhol komp a to tak, ze mi na monitore zostali bezovo-biele diagonalne pruhy, pomohol len tvrdy restart.

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Príspevok od užívateľa Adrique » 15. Decembra 2009, 09:28

Ako som hladal odpoved na tento problem, zistil som, ze s prechodom na TB3 ma kopa ludi velke problemy...to si v Mozille riadne zavarili...ale to len tak na margo...

Problem sa mi podarilo vyriesit uplne trivialnym sposobom - odinstalacia Thunderbirdu 3 a jeho nasledna reinstalacia. Potom uz vsetko slape ako hodinky.
Z toho by mohlo vyplyvat, ze pred samotnou instalaciou TB3 je vhodne odinstalovat TB2 a teda spravit kvazi-cistu instalaciu (profil zostava).

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Príspevok od užívateľa Adrique » 15. Decembra 2009, 09:40

Btw, kto by mal problem s Ligthiningom v novom TB3 (oficialne zatial nie je kompatibilna verzia tohto doplnku), odporucam stiahnut nightly build a takto to uz funguje - akurat, ze v anglictine. Lepsie ako nic, najma ak v nom (a nikde inde) boli poukladane datumy a ulohy.

JANíčOK
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17. Júna 2007, 16:31

Re: TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Príspevok od užívateľa JANíčOK » 27. Januára 2010, 12:45

Presne tento problém mám aj ja; "Chyba pri získavaní hesla pre poštu" - nepomohlo preinštalovanie, ani vymazanie key3.db, signons.txt, signons.sqlite - ten som skúšal nakopírovať z Firefoxu, ale aj tak fungovali iba 3 zo 4 e-mailov. Ako ďalšiu alternatívu som vyskúšal účty vymazať a vytvoriť nanovo - po dlhom trápení s účtom na gmail.com, ktorým nemal TB2 žiadny problém sa mi tento účet vytvoril samostatne so svojimi priečinkami - doručená pošta, odoslaná pošta atď. V ďalších účtoch som ani nepokračoval a vrátil som sa späť k TB2, síce s drobným problémom - viď. "Vymazanie priečinku".
Ako tak pozerám, nie som sám kto má s prechodom na TB3 problémy. Existuje nejaký spoľahlivý spôsob ako prejsť na TB3?

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: TB3 - Chyba s heslami - nemozem stahovat postu

Príspevok od užívateľa Hooonza » 27. Januára 2010, 17:09

JANíčOK napísal:Ako tak pozerám, nie som sám kto má s prechodom na TB3 problémy. Existuje nejaký spoľahlivý spôsob ako prejsť na TB3?
Tipy:
http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?p=146380#146380
http://forum.mozilla.cz/viewtopic.php?p=221#p221
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté