TB3 spravil z priečinkov bordel

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa Adrique » 17. Decembra 2009, 11:00

Zdá sa, že inštalácia TB3 je nevyspytateľná a správa sa inak na každom počítači a celkovo je vydanie TB3 katastrofou... :-(

Inštaloval som TB3 ako čistú inštaláciu (bez predošlého TB2, ale zato s nakopírovaným profilom z TB2).

Poštu z rôznych účtov nemám ukladanú v Lokálnych priečinkoch, ale mám samostatné priečinky (doručená pošta, návrhy, odoslaná...atď) zvlášť pre každý účet.
TB3 z toho spravil maximálny guláš - pre jeden účet nechal pôvodné nastavenia, ostatné tri účty hodil všetky do Lokálnych priečinkov, zatiaľ čo im ponechal "kvázipriečinky" mimo Lokálnych priečinkov s pôvodnými názvami ako Gmail, Centrum atď. Tieto ale neobsahujú žiadne podpriečinky (doručená, odoslaná pošta, návrhy...), tak ako by to malo byť.

Jediné, čo som narýchlo vymyslel (lebo som nemal čas viac sa s tým babrať) je odinštalovať TB3, znovunakopírovať pôvodný profil a nainštalovať TB2...

Preto ma napadá len jedna otázka - neplánuje sa v blízkej dobe nejaký service pack pre TB3, ktorý by "znormálnil" jeho správanie?

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa Mazarik » 17. Decembra 2009, 19:58

Co ste konkretne a kam skopirovali? V tom bode totiz vidim potencialny problem.

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa Adrique » 22. Decembra 2009, 09:55

Mazarik napísal:Co ste konkretne a kam skopirovali? V tom bode totiz vidim potencialny problem.
priečinky Thunderbird a ich obsah z adresy:
c:/users/UZIVATEL/AppData/Local/
c:/users/UZIVATEL/AppData/Roaming/

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa Mazarik » 23. Decembra 2009, 14:40

Sa mi zda, ze ste niekde urobili chybu pri tom kopirovani, pretoze poznam viacero ludi(vratane seba), co prechadzali z verzie 2 na 3 bez problemov a mali aj ucet na gmaile. Na buduce teda zalohujte vo windows radsej pomocou http://www.mozilla.sk/doplnky/mozbackup/

Adrique
návštevník
návštevník
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 10:04

Re: TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa Adrique » 29. Decembra 2009, 00:52

Nainštaloval som TB3 na nový komp = čistá inštalácia, vložil som zálohu profilu pomocou MozBackup a spravilo mi to isté, čo som uviedol hore.
Odinštaloval som TB3 a nahodil som TB2 bez akejkoľvek dodatočnej manipulácie s profilom a TB2 zobrazil priečinky správne...
Nechápem...

gate7
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 7. Apríla 2006, 00:36

Re: TB3 spravil z priečinkov bordel

Príspevok od užívateľa gate7 » 3. Februára 2010, 10:56

podobny problem mam aj ja, resp stahujem viacero uctov vsetko pop3 z vlastneho servera, v tb2 som to mal ako doslu postu v lokalnych priecinkoch, teda nemal som pre kazdy ucet zvlast tab...
pri prechode na tb3 /iba prekopirovanie profilu/ mi prestal stahovat postu z pop3, musel som kazdy ucet zmazat a zadat ho nanovo a pritom pre kazdy vytvoril zvlast tab.

da sa to prosim nejako nastavit aby vsetky ucty tahal do prichadzajucej posty lokalnych priecinkov ???

Zamknuté