Problem v TB3

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
PaloS11
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Januára 2010, 09:50

Problem v TB3

Príspevok od užívateľa PaloS11 » 5. Januára 2010, 10:05

Po instalacii TB3 (cista, nie upgrade), sa mi vyskytuju nasledne dve chyby:

1. nie je mozne vytvorit dve konta s rovnakym menom pre ten isty email server. Konta maju rozlicne len hesla a domenu za @ pre email, uzivatelske meno zhodne. V predchadzajucej verzii to islo.

2. nefunguje prevzatie na odber IMAP priecinky. Vytvori sa priecinok s menom ktore si vyberiem a pod tym este raz zlozka s tym istym menom, ktora ale hlasi "SELECT Mailbox does not exist". Toto ale bez problemov funguje v TB2.

Vie niekto poradit?

Dakujem

WinXP, TB3sk

Užívateľov profilový obrázok
stanos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Novembra 2006, 07:53
Bydlisko: dakujem, mam ...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problem v TB3

Príspevok od užívateľa stanos » 28. Marca 2011, 14:29

Dobrý .... (?)
pripájam sa.
V TB3 je spracovanie IMAP účtov jedna katastrofa. Neexistuje sa pripojiť na webmaily (vypichnem NAPR. zoznam.sk, azet, ...) - nie je to žiadny problém v TB2 ani v podceňovanom Outlook Expresse - ten mám teraz dokonca ako testovací paralelne s TB3. Outlook som neskúšal, predpokladám že pôjde v pohode
Snaha prednastaviť účty pri vytváraní je chvályhodná, ALE ale... Nevyšlo to. Som nadšeným používateľom TB už od verzií 1.x, ale tieto dve veci sa v TB3 očividne nevydarili.

A teraz bonus:
- skúste mať zadefinované POP3 konto na firemnom serveri (napríklad) a skúste vytvoriť IMAP prístup k tomu istému kontu. Prídete o všetky priečinky z POP3-ky (inbox + ostatné) na Vašom PC!!!!. Keď som ráno zapol počítač, najprv som len čučal, kde mám poštu, ale keď sa to udialo opakovane, pochopil som, že je to riadny (podľa mňa) bug. AK sa mýlim, opravte ma prosím, niekto. Ešteže som mal zálohy (POP3 mažem po 5 dňoch + nočný backup), čiže o doručenú poštu som neprišiel žiadnu, ale odoslaná za deň pokusov bola PREČ (opäť som mal aspoň nočný backup)...

Takže toto sú moje skúsenosti .. IMAP vs TB3 .
A riešenie zatiaľ žiadne (aspoň doteraz o ňom neviem) ... jedine to som sa dočítal, že bezproblémovo prejde konverzia IMAP účtov nadefinovaných v TB2 pri upg na TB3. Ale potvrdiť nemôžem, neskúšal som.

Plný očakávania čakám ďalšie verzie ... dúfam, že sa podarí tieto kraviny odstrániť!
stanley

Užívateľov profilový obrázok
stanos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Novembra 2006, 07:53
Bydlisko: dakujem, mam ...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problem v TB3 - IMAP

Príspevok od užívateľa stanos » 28. Marca 2011, 15:27

No ... na czilla som našiel zmienku o doplnku Mailtweak. "http://mailtweak.mozdev.org/installation.html" - je pre TB2 i 3. Po nainštalovaní spustiš problémové vytvorenie účtu v TB3 a voilá, zrazu to ide!!!!. Poštu zo zoznam.sk čítam i posielam ...

Neskúšal som ešte IMAP na lokálnom serveri...
stanley

Užívateľov profilový obrázok
stanos
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30. Novembra 2006, 07:53
Bydlisko: dakujem, mam ...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problem v TB3

Príspevok od užívateľa stanos » 29. Marca 2011, 08:01

Ospravedlňujem sa za tie "kraviny". Vysoko si vážim vývojárov Mozilly, všetkých prispievateľov a celú komunitu snažiacu sa o kvalitný free software!
stanley

Zamknuté