Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 21. Januára 2010, 01:07

Dobry vecer, chcem sa spytat...
Po preinstalovani na TB3 neviem nikde najst ako zapnut zobrazenie poctu priecinkov.
Viete niekto ci to vobec ide v TB3

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Januára 2010, 08:33

Chcete aby vedla nazvu uctu bol pocet priecinkov? Alebo ako ste to mysleli?

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 21. Januára 2010, 19:46

No, asi takto, v TB2 som mal pri kazdom priecinku zobrazeny pocet sprav, celkovo, pripadne kolko je neprecitanych, resp. novych. A teraz to nemam.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Januára 2010, 23:00


maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 21. Januára 2010, 23:15

Ste vyborny, dakujem, presne toto som hladal......Mozno by bolo vhodne na vasich strankach pri rozsireniach nejakym vhodnym sposobom informovat o alternative toho ktoreho rozsirenia. Prechodom na TB3 z TB2 sa mi znefunkcnilo niekolko rozsireni, a zatial som ich nenasiel, a mozno aj su, len neviem kde hladat. Dovolim si spomenut niektore, a ak viete o niecom co pojde v TB3, prosim dajte mi vediet..
- profile password (toto je asi najdolezitejsie a nefunguje mi)
- accountex
- buttons
- contact add bcc buttons
- contacts sidebar
- cute menus - crystal SVG
- magic SLR
- mail tagger
- rrbutton

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 22. Januára 2010, 08:59

A na co potrebujete ten profile password?

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 22. Januára 2010, 17:14

pretoze pracujem v zahranici a na jednom pocitaci sme viacerí, a predsa aj mailova komunikacia je sukromna zalezitost :-)

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 24. Januára 2010, 01:38

Tak kazdemu uzivatelovi nastavte vlastny ucet v operacnom systeme.

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 24. Januára 2010, 11:04

Ano aj to je moznost, dakujem, ale uz som nasiel a uspesne nainstaloval uvedene rozsirenie. :-)

Dakujem.

scd
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 3. Júla 2009, 10:17

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa scd » 26. Januára 2010, 07:40

citacia:
Vzhľadom na vlastnosti Thunderbirdu, ochrana tohto typu je slabá a skúsený používateľ ju môže obísť. Táto ochrana je nevhodná v situáciách, kde je naozaj dôležité chrániť si svoju poštu pred prístupom neautorizovaných ľudí. Môže však byť vhodná v iných situáciách (napríklad v rodine). Ako bolo uvedené na stránke autora pred inštaláciou je odporúčané odinštalovať rozšírenie ProfilePasswordButton.
Preto pre taky pripad ako vy potrebujete je naozaj najvhodnejsi vlastny profil v OS kde ma kazdy uzivatel vlastne sukromne priecinky.
Keyboard not present. Press any key to continue...

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Hooonza » 26. Januára 2010, 08:02

maciak napísal:pretoze pracujem v zahranici a na jednom pocitaci sme viacerí, a predsa aj mailova komunikacia je sukromna zalezitost :-)
Protecting the contents of the profile - mail
Někdy je celkem nešikovné vytvářet každému v oper. systému účet jen kvůli tomu, aby mu někdo neprohlížel maily (třeba administrátor 8) ), v tomhle článku mrkněte na strong methods, řešením taky může být nosit si svůj profil s sebou na flash disku a v případě potřeby jej prostě jen načíst ... :)
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 26. Januára 2010, 09:05

Hooonza napísal:Někdy je celkem nešikovné vytvářet každému v oper. systému účet jen kvůli tomu, aby mu někdo neprohlížel maily (třeba administrátor 8) )
Ak pocitac pouziva aktivne viac ludi, tak zakladom bezpecnosti je ze kazdy uzivatel ma svoj profil v operacnom systeme. Je to naozaj taky problem parkrat kliknut, napisat svoje heslo? Vyhnete sa tym roznym zbytocnym problemom. Je to rovnake ako pravidlo, ze pre beznu pracu sa nikdy nepouziva ucet admina.

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Hooonza » 26. Januára 2010, 13:28

Mazarik napísal:Je to naozaj taky problem parkrat kliknut, napisat svoje heslo?
:) Jde o to, že se bavíme o běžných uživatelích počítače. Ano, pro někoho to je problém. Nakonec, např. tady jste to četl, je to tam výborně popsané :) Odpovědi ve fóru by měly směřovat nejen k uživatelům, kteří s počítačem i dýchají, ale i k těm, kteří před ním mají náležitý respekt a odstup :) Odpovědi by měly být psané trochu z pohledu toho, kdo se ptá, z pohledu jeho potřeb. Někdy je zvláštní účet naprostá zbytečnost a jen překáží v práci. Univerzální izolovaná odpověď pouze o řešení na úrovni operačního systému je nedostatečná, neodpovídá skutečnosti, protože možností je mnohem více a každý si může vybrat. Není potřeba uživatele nutit jen realizovat své ideální představy :)
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

maciak
návštevník
návštevník
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 3. Apríla 2006, 11:11
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa maciak » 26. Januára 2010, 18:22

TO: Mazarik....ako moderator, teda skuseny "borec", ste mi velmi promptne poradili s prvou otazkou, ked ste mi ukazali link na potrebne rozsirenie, no v druhej prosbe ste mi vobec neporadili na co som sa pytal ale ste ma tlacili do niecoho na co som radu neprosil. No, dovolte mi, predsa len sa trosku ohradit.
S pocitacmi pracujem uz velmi dlho a dovolim si tvrdit, ze pokial si niekto zahesluje svoj pristup do uzivatelskeho konta, a moze to byt kludne aj administrator, o par sekund, ci minut uz citam jeho maily...
Ale tiez si myslim, ze ak je to ozaj len obycajny uzivatel, tak mi nebude schopny prelomit ani to jednoduch heslo do TB.Takze, ako je to s tym heslovanim??
Chcel som len poradit, kde a ci najdem novu verziu profile password-u, ak ste nevedeli kde to mozem zohnat, bolo jednoduche napisat, zial neviem, aj moderator je predsa len clovek, a ja by som hladal, tak ako som aj nasiel. Uz ho veselo pouzivam a funguje.
A k Vasej poznamke: "Je to naozaj taky problem parkrat kliknut, napisat svoje heslo?", odpovedam, mate pravdu, nie je to problem, a to nemusime mat ani vytvorenych viac uzivatelov do OS :-)

Pekny den...

P.S. Aj "mierne pokrocily" Hooonza reagoval velmi adekvatne na Vasu "radu", mozno by mohol byt on moderatorom, zda sa mi, ze on cita s cim maju ludia problem, nesnazi sa ich presvedcit, ze ich problem je v niecom inom :-))

Dakujem Hooonza

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: Ako na zobrazenie počtu správ v priečinkoch 2?

Príspevok od užívateľa Hooonza » 27. Januára 2010, 09:01

Především chci uvést, že Mazarika si velmi vážím jako výborného rádce na fóru :)

Pokud se týká Profile Password, jeho ochrana je jistě slabší, viz stránky rozšíření, nedochází ke skrytí pošty na disku. Používám také StartupMaster, rozšíření s podobnou funkcí, které žádá hlavní heslo hned při spuštění programu a navíc jde nastavit tak, že, pokud heslo není zadáno, ukončí TB. Jak se dívám, pro TB 3.0.1 by rozšíření mělo být k již dispozici, zatím to v té verzi ještě nemám.
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté